Memo | Piirilinnast külla sõitnud Kaborest sai Unitedi peopäeva peaesineja (0)

Narva Transi kaks väravaautorit Zakaria Beglarišvili (vasakul) ja Leonardo Rolon (paremal). Pildilt on puudu aga suurim sangar - Pierre Landry Kabore. Foto: Mihkel Naukas

Esmakordselt Männiku staadionil Premium liigat võõrustanud Nõmme Unitedi jaoks pidi 12. vooru matš olema täielik pidupäev, aga läks hoopis nii, et rõõmu tundsid hoopis külalised Narvast - Trans võttis kindla 3:1 võidu ja ronis põhjamudast kaugemale.

Ajal, mil mängitud oli mõni minut vähem kui pool tundi, polnud platsil suurt midagi juhtunud. Korra pakkusid vaatemängu väravavhid (sellest saab lugeda altpoolt), siis luhtas suluseisus olnud Pierre Landry Kabore hea võimaluse. Alles 27. minutil tekkis matši esimene päriselt ohtlik võimalus ja see lõppes kohe väravaga.

Transi poolkaitsja Denis Poljakov otsis läbisööduga karistusalasse liikunud Kaboret. Kuigi sööt läks pisut pikaks, siis Burkina Faso mees säilitas külma pea ja söötis penaltipunkti lähistele, kus oli Zakaria Beglarišvili. Transi võlur võttis palli esimese puutega omaks, pani siis Unitedi keskkaitsja Jakub Luka konksuga põlvili ning paigutas mänguvahendi rahulikult võrku - 0:1!

Avapoolaja teises pooles jõudis korra skoorimisele lähedale ka Kabore, aga Meerits tõrjus. Lisaks maandus üks Kabore üritus ka võrgus, aga enne seda oli talle söötnud Leonardo Rolon suluseisus - vaheajaks oli Transil minimaalne edu.

Külaliste teine tabamus saabus 60. minutil. Beglarišvili leidis karistusala paremast äärest Kabore, kes söötis keskele, kust Rolon paigutas palli esimese puutega paremasse alanurka - 0:2! Kaks väravasöötu andnud Kabore sai jala valgeks 71. minutil (loe lähemalt ilusa hetke rubriigist) ning sellega oligi mäng tehtud - 0:3!

Võõrustajad osutusid esimest korda ohtlikuks alles 74. minutil, kui Jevgeni Demidov suunas palli värava eest peaga üle. Viis minutit hiljem sama mees ka skooris - veidi varem vahetusest sekkunud Bruno Vain pikendas paremalt tulnud nurgalöögi tagumisse posti, kust Demidov pani jala vastu ja võrgu sahisema - lõppseis 1:3.

Võidu võtnud Narva Trans tekitas endale pisut hingeruumi, kuid jätkuvalt pole rõõmustamiseks põhjust - nad on nüüd üheksa punktiga eelviimasel real, kohe nende ees seisvad Pärnu Vaprus ja Kuressaare edestavad neid kolme silmaga. United on viie punktiga viimane. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | AvavileNagu mängukirjeldus näitab, oli initsiatiiv alates avavilest Transi käes. Seda ei muutnud ka esimene ega teine värav, alles kolmanda tabamuse järel ehk jämedalt 20 minutit enne lõppu said võõrustajad end käima. Sellest oli aga ilmselgelt vähe, et vältida kaotust.

Omamoodi hetk | Meeritsast sai peaaegu Premium liiga esimene Männiku staadioni väravalööja! Jah, te lugesite õigesti - Marko Meerits oleks 11. minutil peaaegu skoorinud. Unitedi väravavaht sai enda trahvikasti lähistel palli ja saatis selle kõrge kaarega vastase karistusala poole. Tundus, et Transi kindamehe Aleksei Matrossovi jaoks on lendlev pall kerge saak, aga ei olnud - mänguvahend võttis karistusala joone juures veidra põrke, mistõttu polnud kaugel, et see oleks üle Matrossovi pea lennanud ja postide vahel maandunud. Siiski suutis mees end viimasel hetkel pikaks venitada ja palli ühe käega pareerida.

Oleks see vast olnud lugu, kui Premium liiga ajaloo esimene värav Männiku staadionil tulnuks kodumeeskonna väravavahi jalast. Aga noh, oleksid vutimaailmas teadupärast ei loe.

Paneb mõtlema | Kas Klasenil oligi õigus? Teisipäeval sai Soccernet.ee-st lugeda, kuidas United töötas selle nimel, et väljak saaks mänguks Transi vastu valmis. Artiklis ütles klubi tegevjuht Martin Klasen, et plats ei ole neljapäevaks parimas seisus - tema ennustust kinnitas ka telepilt. Ta lisas muiates: "Trans on vast harjunud, nende enda väljak pole ju ka kõige tasasem." See oli viide Transi koduväljaku ehk Kreenholmi staadioni murule, mis on juba aastaid olnud vilets.

Tundub, et Klasenil oli õigus, sest rahuldavas seisukorras olnud vutimuru sobis mängupilti arvestades selgelt paremini Transile. Ja mängujärgsest intervjuust selgus, et väljak oli külaliste jaoks isegi suurepärane. "Väljak oli väga hea. Mäletan, et Männiku muru oli kaks-kolm aastat tagasi palju parem, aga täna oli ka mängitav," ütles Beglarišvili pärast mängu.

Üllatus | Trans teenis võõrsilt esimesed punktid. Jätkates väljakujuttudega, siis äkki oligi nii, et Trans tundis Männiku staadionil end väga koduselt, tänu millele teenis selle hooaja esimesed võõrsilpunktid? Võimalik, väga võimalik.

Naljad kõrvale jättes oli see Transi jaoks kuues mäng väljaspool kodu, esimesed viis kaotati - esmalt 0:6 Tallinna Levadiale, siis 0:3 Nõmme Kaljule, seejärel 3:4 Tallinna Florale, 0:5 Kuressaarele ja 0:1 Tallinna Kalevile. Kokku oli väravate vahe 3:19.

Kas teenitud võit oli juhus või on viimaks Trans võõrsil oma asjad korda saanud, selgub juba eeloleval esmaspäeval, kui piirilinna mehed sõidavad külla Tartu Tammekale. Kell 19.00 algavat kohtumist näitab otsepildis Soccernet TV.

Pierre Landry Kabore (ees) oli mängu parim. Foto: Mihkel Naukas

Staar | Pierre Landry Kabore. Kahe hooaja vahel Transiga liitunud Kabore mängis alguses ääreründaja positsioonil, aga viimastes mängudes on ta tegutsenud tipuründajana. Sel positsioonil on temast saanud oma meeskonna üks parimaid mängijad, ütles Beglarišvili. Oma headust näitas ta ka Unitedi vastu, kui andis kaks väravasöötu ja lõi ühe värava. See sama värav viib meid ilusa hetke juurde.

Ilus hetk | Kabore värav. Kui Jaan Tätte ütles kord, et mõni hetk on elus ilusam kui teine ja mõni hetk on kohe väga-väga ilus, siis sama saab öelda selles mängus löödud väravate kohta. Beglarišvili avavärav oli ilus, Kabore oma kohe väga-väga ilus. Nimelt ründaja murdis paremal pool otsajoone ääres kahe vastase vahelt läbi, tuiskas siis värava poole ja lõi terava nurga alt tugevalt esimesse posti.

Veendu Kabore värava iluduses allolevast videost:

Tsitaat | "Lastevoor on läbi, meid on piisavalt juba koolitatud - võiks mängima hakata" Ütles Unitedi väravavahist kapten Marko Meerits kohtumise järel.

23. mail kell 18.00 Männiku staadionil

FC Nõmme United - JK Narva Trans 1:3 (0:1)
79. Jevgeni Demidov - 27. Zakaria Beglarišvili, 60. Leonardo Rolon, 71. Pierre Landry Kabore

Väravasöödud: 79. Bruno Vain - 27., 60. Pierre Landry Kabore, 71. Aleksandr Ivanjušin
Hoiatused: 63. Pierre Landry Kabore, 90+3. Denis Poljakov
Mänguolud: +26, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras