Memo | United pani Transi vastu rünnakule kaks Õunapuud, kuid sai järjekordse suure kaotuse (0)

Narva Trans oli võidukas. Foto: Sergei Stepanov (arhiiv)

Narva Trans lõi mõlemal poolajal kaks vastuseta väravat ning alistas Premium liiga 29. voorus võõrsil üha sügavamale mutta vajuva Nõmme Unitedi 4:0.

Trans teenis juba esimese viie minutiga neli nurgalööki. Avavärav sündis kaheksandal minutil, kui vasakkaitsja Aleksandr Ivanjušin tsenderdas, Leonardo Rolon võitis tagaposti juures Samuel Merilai vastu õhuduelli ja suunas peaga palli värava ette, kus Sergo Kuhhianidze lõi küll pallist mööda, aga tema taga sahistas Taaniel Usta lähedalt võrku.

32. minutil tsenderdas Zakaria Beglarišvili nurgalöögi esimese posti juurde. Kuhhianidze rebis end seal Kevin Mätasest vabaks ja viis peaga Transi 2:0 juhtima.

62. minutil kaotas Oleksandr Musolitin oma karistusala lähedal palli Ustale, kes söötis Kuhhianidzele, kes omakorda jätkas Rolonile. Argentiinlase esimese löögi Marko Meerits värava keskelt tõrjus, aga tagasipõrganud pallile ei saanud äsja vahetusest sekkunud nõmmekas Nikita Kalmõkov pihta, et seda klaarida, ning Rolon saatis teisel katsel palli alla nurka - 0:3.

Neljanda värava saavutas Trans 88. minutil, kui keskkaitsja Eriks Santos andis suurepärase läbisöödu vahetusmees Kacper Kopczakile, kes lõi karistusala vasakust äärest palli esiposti kõrvale.

Üleajal tekkis Unitedil soodne võimalus auväravaks, kui Rolon tegi karistusalas Karl Gustav Kokkale vea ning tänavu Premium liigas enim penalteid määranud kohtunik Juri Frischer näitas taas penaltipunktile. Lööma läks Facundo Stefanazzi, aga Aleksei Matrossov tõrjus tema soorituse altnurgast ja sai kirja oma liigahooaja kuuenda nullimängu.

United sai kolmanda järjestikuse suure kaotuse, olles eelnevalt jäänud alla 2:7 Paide Linnameeskonnale ja 0:3 Nõmme Kaljule. Martin Klaseni juhendatav meeskond on tabeli põhjas ülikeerulises seisus, kuna jääb lähimatest rivaalidest seitse mängu enne hooaja lõppu maha 11 punktiga.

Trans alistas Unitedi sel aastal juba neljandat korda. Viimati olid narvalased ühe liigahooaja jooksul sama vastast neli korda võitnud 2019. aastal, kui kaotajaks oli Maardu Linnameeskond.

Pöördehetk | Teine värav. Pärast Transi 2:0 juhtväravat toimus mängupildis muutus. Varem olid narvalased väljakul palliga kindlalt domineerinud, aga hiljem tõmbusid nad rohkem tagasi. United ründas avapoolaja lõpuminutitel ja teisel poolajal aktiivsemalt ning oli mängu lõpuks pallivaldamisprotsendi poolest peal, kuid ohtlikumaks meeskonnaks jäi ikkagi Trans. Meerits pidi tõrjuma piirilinlaste kontrarünnakute järel kaks Kuhhianidze lähilööki. Külaliste teine värav oli pöördehetkeks ka selles tähenduses, et Unitedi punktišansid kahanesid siis päris väikesteks.

Üllatus | Bruno Õunapuu põhis. Mängueelses kommentaaris rohkematele oma klubi kasvandikele võimaluse anda lubanud Klasen korraldas põhikoosseisus suure üllatuse, kui saatis platsile vendadest ründepaari, kuhu kuulusid 19-aastane Egert Õunapuu ja 16-aastane Bruno Õunapuu. Viimase jaoks oli tegemist lausa Premium liiga debüüdiga. Vigastustest taastunud Egert kuulus algrivistusse esmakordselt pärast 30. märtsi. Vendadel ohtlikke võimalusi aga kombineerida ei õnnestunud, nad vahetati 70. minutil koos välja ning United jäi kuivale. Bruno sai debüütmängus kollase kaardi, kuna tegi Šalva Burjanadzele hoolimatu vea.

Ilus hetk | Unitedi naistrummarid tribüünil. Nõmme United platsil küll midagi säravat ei näidanud, aga tribüünidel paistsid silma korduvalt eetriaega teeninud naisfännid, kes trumme tagusid ja omadele kaasa elasid.

Äpardus | penaltite realiseerimine 40%. Nõmme United on nüüd realiseerinud sel Premium liiga hooajal ainult 40 protsenti oma penaltitest (2/5). Üle-eelmises voorus kaks 11 meetri trahvilööki realiseerinud Egert Õunapuu oli täna juba välja vahetatud, kui penalti teeniti. Lööma läinud Stefanazzist sai Unitedi kolmas penaltil eksinud võõrleegionär (Mõhhailo Plohhotnjuki ja Musolitini järel).

Kiire töö | Kacper Kopczak skooris. Parem päev oli Transi vahetusest sekkunud leegionär Kopczakil. Varasemast oli poolakal Premium liigas kirjas ainult kahe kohtumisega kokku saadud kümme mänguminutit. Nüüd lisandus viis minutit ning selle napi aja jooksul jõudis Kopczak enda arvele korjata kohe nii värava kui ka kollase kaardi.

Staar | Leonardo Rolon. Argentina poolkaitsja Rolon tegi tõhusa mängu. Avavärava puhul oli tema roll suur - ta läks jõuliselt, vea piirimail, aga kohtuniku hinnangul siiski puhtalt Merilai vastu õhuvõitlusesse ja andis peaga resultatiivse söödu. Kohtumise kolmanda tabamuse skooris ta ise.

Tsitaat | "Päris palju kordi sel hooajal on olnud nii, et mäng iseenesest tundub okei ja siis laseme värava sisse," tõdes Unitedi kaitsja Kaarel Leppsalu.

21. septembril kell 14.30 Männiku staadionil

FC Nõmme United - JK Narva Trans  0:4 (0:2)
8. Taaniel Usta, 32. Sergo Kuhhianidze, 63. Leonardo Rolon, 88. Kacper Kopczak

Väravasöödud: 8. Leonardo Rolon, 32. Zakaria Beglarišvili, 63. x, 88. Eriks Santos
Realiseerimata penalti: 90+3. Facundo Stefanazzi (Aleksei Matrossov tõrjus)
Hoiatused: 43. Kevin Mätas, 57. Bruno Õunapuu, 58. Oleksandr Musolitin, 86. Kaarel Leppsalu - 90. Kacper Kopczak, 90+2. Leonardo Rolon
Mänguolud: +18, vahelduv pilvisus, muruväljak rahuldavas seisukorras