Monaco ja Lyoni lahing pakkus viis väravat ja viis punast kaarti (0)

Prantsusmaa kõrgliiga 35. vooru suurimas mängus oli Lyon 3:2 parem Monacost. Ka punaste kaartide arvestuses jäi Lyon peale 3:2.

Kodumeeskond Monaco vajas võitu, et püsida liidrist Lille'ist kahe ja PSG-st ühe punkti kaugusel ehk säilitada unistus meistritiitlist. Avapoolaja järel juhtisidki võõrustajad 1:0 tänu väravale, mille lõi Kevin Volland pärast Wissam Ben Yedderi head läbisöötu.

Monaco seis tundus paljulubav, sest meeskond oli hoidnud üheksas ametlikus kohtumises järjest oma puuri puhtana. Memphis Depay suutis aga 57. minutil vastata - ta tantsis palliga punavalgete vahel ning saatis siis rikošetiga kauglöögi posti kõrvale.

Lyoni jaoks oli võit ainus võimalus hoida elus reaalseid lootusi pääseda esikolmikusse ehk Meistrite liiga kohale. 70. minutil jäid aga külalised vähemusse, kui Maxence Caqueret sai oma teise kollase kaardi.

Siiski viis Marcelo peaga Lyoni 2:1 juhtima. Seejärel viigistas penaltist Ben Yedder, kui väravavaht Anthony Lopes oli karistusalas rusikaga palli asemel vaid Pietro Pellegri nägu tabanud. Ben Yedder tõstis penalti Panenka-stiilis pehmelt keskele.

Mängu hiliseks kangelaseks kerkis 17-aastane vahetusmees Mathis Cherki. Ta sekkus pingilt 88. minutil ja lõi järgmisel minutil värava, mis oli talle Prantsusmaa kõrgliigas karjääri esimene.

Pärast lõpuvilet läks mängijate vahel kähmluseks ning mõlemad tiimid said kaks punast kaarti. Eemaldati mõlemad itaallased  - Monacost Pellegri, Lyonist Mattia De Sciglio -, pluss Willem Geubbels ja Marcelo.

Neljandal kohal paiknev Lyon vähendas vahe Monacoga ühele punktile, hooaja lõpuni jääb veel kolm vooru.

Liider Lille alistas tänu türklaste (Burak Yilmaz, Mehmet Celik) kauglöökidele Nice'i 2:0. PSG sai jagu Lensist 2:1, skoori tegid pealinnaklubi eest Neymar ja Marquinhos.

Monaco - Lyon  2:3 (1:0)
25. Kevin Volland, 86. pen. Wissam Ben Yedder - 57. Memphis Depay, 77. Marcelo, 89. Mathis Cherki

Eemaldamised: 90+9. Willem Geubbels, 90+9. Pietro Pellegri - 70. Maxence Caqueret, 90+9. Mattia De Sciglio, 90+10. Marcelo

Lille - Nice  2:0 (1:0)