Mullu võidutsenud HJK piirdub tänavu kõigest pronksiga, Poomi koduklubi jaoks on kõik veel lahtine (0)

Kevor Palumets. Foto: HJK

Markus Poomi koduklubi Shamrock Rovers tegi hooaja lõpusirgel vajaliku avalduse seoses meistritiitliga, võites liidrikohal olevat meeskonda. HJK ja Kevor Palumetsa jaoks said pronksmedalid kindlaks.

Henri Anieri tööandja Lee Man kaotas Hong Kongi kõrgliigas koduväljakul 1:2 Eastern AA-le. Kaotatud avapoolaja järel viigistati 58. minutil penaltist seis, aga kuus minutit hiljem lõid külalised viigivärava. Anier tegi kaasa 90 minutit ja sai 44. minutil kollase kaardi. Tabelis on viiest kohtumisest kolm võitnud ja kaks kaotanud Lee Man viiendal real, liidriks tõusnud Eastern AA-st jäädakse nelja punkti kaugusele.

Slovakkia esiliigas jäi Vladimir Vassiljevi juhendatav STK Šamorin kodus 1:2 alla Petržalkale. Mäng algas Šamorinile külma dušiga, sest vastased juhtisid juba viiendaks minutiks kahe väravaga. 70. minutil oli kodumeeskonnal kasutada penalti, mis jäeti paraku samuti realiseerimata.

Neli minutit hiljem õnnestus Šamorinil siiski üks värav tagasi lüüa, aga punktid läksid lõpuks ikkagi külalistele. Eesti noortekoondise poolkaitsja Nikita Vassiljev jälgis kohtumist seekord pingilt. Liigatabelis langes Šamorin üheksanda vooru järel viiendaks, aga esikoht jääb tihedas konkurentsis vaid nelja punkti kaugusele.

Samuti Eesti U21 koondist esindav ründaja Aleksandr Šapovalovi koduklubi Volose Niki tegi Kreeka esiliigas 0:0 viigi Giannina meeskonnaga. Liigatabelis ollakse kahe võidu ja ühe kaotuse ehk kahe punktiga pärast kolmandat vooru kümne meeskonna konkurentsis kaheksandad.

Opole Odras mängiva Artur Pika saatis koondisepausile raske matš Gdynia Arka vastu, mis lõppes 0:6 kaotusega. Eesti koondise vasakkaitsja tegi kaasa terve mängu, milles vastane alustas skoorimisega juba esimesel minutil. 12 kohtumisega on Arka tõusnud Poola esiliigas pronksikohale, samal ajal kui Odra on 18 meeskonna konkurentsis alles 16. tabelireal.

Bukaresti Rapid ei saanud vastu Rumeenia kõrgliiga tabeli põhjas olnud Botosanile. 0:2 kaotusmängu jälgis Mattias Käit platsile astumata. 12 kohtumist ära pidanud Rapidil on kirjas 13 punkti, mis on toonud 12. koha, samal ajal kui Botosani tõusis 11 punktiga 15. tiimiks.

Kevor Palumets ja HJK said hooaja eelviimases mängus valusalt lüüa: viimati 2008. aastal Helsingi mehi võitnud Haka võttis 1:0 võidu. Mängu otsustanud värav sündis 36. minutil, mil platsil viibis ka põhikoosseisu kuulunud Eesti koondislane. Ta vahetati pausil välja koos vasakpoolse ääreründajaga ning seejärel püsis seis muutumatuna.

HJK-l on jäänud veel mängida liidripositsioonil oleva KuPS-iga, kes omab kahepunktist edumaad Tampere Ilvese ees. Kuna HJK ei saa enam kuhugi tõusta või langeda, pannakse nende kaela pronksmedalid. See on neljal järjestikusel hooajal meistriks tulnud HJK jaoks kindlasti pettumuseks.

Eesti koondise keskväljamees Markus Poom puudus Shamrock Roversi koosseisust, kui tulemusega 2:0 alistati liidrikohal paiknev Shelbourne. Nüüd, kui hooaja lõpuni on jäänud kolm matši, lahutab Iirimaa kõrgliiga tipmisi meeskondi kaks punkti. Pärast koondisepausi otsib Shamrock kohta kahepunktise vahe kustutamiseks tabeli 7., 9. ja 10. kohal paiknevate meeskondade vastu. Shelbourne'i jaoks on kaks vastast samad, lisaks tuleb heidelda 3. kohal oleva Derry Cityga.

Georgi Tunjov naasis pärast klubisisest arusaamatust Pescara koosseisu, kuid mängus Ascoliga teda platsile ei usaldatud. Pescara võitis hooaja kaheksanda mängu 2:1 ning on Serie C grupi B esimene meeskond.