Neueri suurepärased tõrjed ja vahetusmehe värav lisaajal – superkarikas Bayernile (0)

Meistrite liiga võitja Müncheni Bayern alistas Ungaris Budapestis toimunud UEFA superkarikafinaalis Euroopa liiga valitseja Sevilla lisaajal 2:1.

Sevilla haaras juhtohjad juba 13. minutil, kui Lucas Ocampos realiseeris penalti, mille põhjustas David Alaba. Jesus Navas tsenderdas palli karistusalasse, Luuk de Jong andis selle edasi Ivan Rakiticile, kelle takistamisel jäi Alaba hiljaks. Bayerni viigivärav sündis 34. minutil, kui Robert Lewandowski andis karistusalas palli Leon Goretzkale, kes realiseeris külmavereliselt. De Jong mängis kohe järgmisel Sevilla rünnakul üks-üks olukorras Manuel Neueri üle, aga hollandlane oli suluseisus ja värav ei lugenud. Esimene poolaeg 1:1.

Teise poolaja alguses mängisid Leroy Sane, Lewandowski ja Thomas Müller osavalt Sevilla kaitseliini üle ning Lewandowski skooris, kuid videkohtunik sekkus ja tühistas värava napi suluseisu tõttu. Teise poolaja keskpaigas lõi Bayern järjekordse värava, kui skooris Sane, ent kohtunikud nägid väravale eelnenud olukorras, et Lewandowski rikkus reegleid ning tabamus ei lugenud. Mõned minutid enne normaalajavilet pääses vahetusest sekkunud Youssef En-Nesyri üks-ühele, kuid Neuer säras suurepärase tõrjega. Normaalaeg 1:1.

Lisaaja alguses oli En-Nesyril teine sajaprotsendiline väravavõimalus, kuid Neuer säras jälle suurepärase tõrjega. Kaks ei jää kolmandata? Seekord jäi. Bayerni peatreener Hansi Flick saatis lisaajal väljakule Javi Martinezi, kelle tulevik Saksamaa suurklubis on küsimärgi all ning hispaanlane lahkub tõenäoliselt kodumaale. Aga just Martinez kerkis Bayerni kangelaseks, lüües nurgalöögi-olukorras võiduvärava. Võib-olla oli see Martinezi viimane mäng Bayerni eest.

Müncheni Bayern võitis UEFA superkarikafinaali klubi ajaloos alles teist korda, eelmine triumf pärines aastast 2013. Sevilla on ainult korra triumfeerinud, kuid mänginud UEFA superkarika nimel koguni kuus korda. Enim tiitleid on Barcelonal ja AC Milanil (mõlemal 5) ning neile järgnevad Real Madrid, Liverpool (mõlemal 4) ja Atletico Madrid (3).