Newcastle'i halbatõotav seeria sai jätku: kaks iluväravat tõid Arsenalile kindla võidu (0)

Arsenal pole Premier League'is kordagi kaotanud tiimile, kes on mängupäeva alguses viimasel kohal. Täna see seeria jätkus. Foto: Scanpix / Neil Hall / EPA

Inglismaa kõrgliigas võõrustas Londoni Arsenal mänguvooru alustuseks Newcastle Unitedit. Punasärgid olid selgelt aktiivsemad ning kuigi avapoolajal kõik ei õnnestunud, siis teise poolaja alguses löödi vajalikud väravad ära ja võit jäeti koju.

Kaks pika ajalooga viimase aja vorm on olnud totaalselt vastupidine: kui Arsenal oli enne matši Liverpooliga (0:4 kaotus) suutnud lausa kaheksa järjestikuses vooru allajäämist vältida, siis Põhja-Inglismaa hiid pole endiselt sel hooajal ühtegi võitu teeninud. Ka omavahelistes kohtumistes ei pakkunud hilisaastad Newcastle'ile liialt kõrgeid lootusid - viimasest 18 duellist on punkte teenitud vaid ühes ...

Tänagi alustas Arsenal koheselt domineerimisega ning vastastele ei pakutud peaaegu minutikski palli. Punasärkide esimene hea võimalus tekkis karistuslöögist, mille poolkaitsja Martin Ödegaard ristnurga suunas keerutas. Norralase õnnetuseks oli vastaste kiiper ning tema nimekaim Martin Dubravka õigel ajal õiges kohas ja püüdis suuremate raskusteta palli sülle.

Poolaja viimasel kolmandikul tekkis aga mõlemal väga häid võimalusi: esiteks jõudis nahkkera Jonjo Shelveyni, kes oma täpse jalaga mänguvahendi lati alla suunas. Taaskord säras aga Aaron Ramsdale, kelle korralik pantrihüpe ja pikaks sirutatud käsi palli latti lükkas.

Umbes kümme minutit hiljem oli värav õhus väljaku teises otsas. Bukayo Saka triblas mitmest konkurendist mööda, tsenderdas palli trahvikasti, kust Emile Smith-Rowe'i pealöök vastu Dubravkat lendas. Sealt põrkas nahkkera läbi õnne kapten Pierre-Emerick Aubameyangile, kuid Gaboni koondislane lükkas kahe meetri kauguselt palli posti ... Statistikamehed on sotsiaalmeedias juba teatanud, et antud kohast lööks mängija 73 korral sajast palli väravasse.

Pildil on näha kohta, kust Aubameyang palli posti lõi.

Teist poolaega alustasid Mikel Arteta hoolealused aga veelgi jõulisemalt ning lõpuks saadi ka miinimumeesmärgid täidetud. Avavärav sündis 56. minutil, mil võistkond pikalt palli hoidis ja siis paari kavala sööduga mänguvahendi Sakale toimetas. Noor ääreründaja tabas nahkkera vägagi kindlalt ja seisuks saigi 1:0. Kahjuks sai briti matš aga tabamusega otsa, kuna paar hetke hiljem lonkas mängumees väljakult minema.

Kuigi korra tahtsid Newcastle'i mehed penaltit teenida, siis juba järgmisel rünnakul muutus seis hoopis nukramaks. Nimelt tõstis pikakasvuline äärekaitsja Takehiro Tomiyasu palli suurepäraselt Gabriel Martinellile, kes ühe puutega mänguvahendi väravasse saatis - 2:0. Seejuures tegemist oli brasillase hooaja avaväravaga ning selleks vajas ta täna vaid 93 sekundit.

Sellega teeniski Arsenal taaskordse võidu ning kerkis liigatabelis West Hamiga (neljas koht) samadele punktidele. Uusrikas Newcastle jätkab aga endiselt võiduta, kuid järgmises kahes mängus tulevad neil nii-öelda "kuue-punkti-mängud", kuna vastamisi minnakse Norwichi ja Burnelyga. Kanaarilindude vastu jäävad aga eemale kaks kaitseliini põhimeest ehk Matt Ritchie ja Jamaal Lascelles, kes teenisid täna oma hooaja viienda kollase kaardi.

Londoni Arsenal - Newcastle United 2:0 (0:0)