Newcastle'i nukker nädal: nelja päeva jooksul lasti endale lüüa seitse väravat (1)

Newcastle Unitedi jaoks oli tegu nukra nädalaga, kui kahe mängu jooksul lubati vastastel lüüa seitse väravat. Foto: Scanpix / Paul Childs / Reuters

Ange Postecoglou hoolealused panid viiemängulisele võiduta seeriale vägeva punkti, kui koduseinte toel alistati Eddie Howe'i juhendatav Newcastle United 4:1.

Tottenham oli avapoolajal kade võõrustaja. Esimese kolmveerandtunni jooksul oli pall rohkem nende käes (65%) ning Martin Dubravka raamide vahele tulistati viis kuuli külaliste ühe vastu. Kodumeeskonna pidev surve kandis vilja 26. minutil, kui vasakul äärel endisest meeskonnakaaslasest Kieran Trippierist möödunud Heung-Min Son viis palli värava ette Destiny Udogiele, kes ei jätnud midagi juhuse hooleks ning viis kodumeeskonna juhtima. 21-aastase Itaalia vasakkaitsja jaoks oli tegu esimese tabamusega Põhja-Londoni klubis.

Ligi kümme minutit hiljem tegi Spursi teisele tabamusele eeltöö jälle Son, kes näitas Trippierile järjekordselt tagatulesid ning lõunakorealase söödu realiseeris väravaks Richarlison. Niisiis said Postecoglou mehed suunduda riietusruumi eduseisus.

Teisel poolajal jätkas Tottenham sealt, kus nad esimesel kolmveerandtunnil pooleli jäid. 60. minutil lendas Pedro Porro tõste paremalt äärelt üle Jamaal Lascellesi Richarlisonile, kes võttis palli maha ning saatis selle Dubravka kõrvalt väravasse. Viimati lõi Brasiilia ründaja liigamängus kaks kolli möödunud aasta aprillis Burnley vastu.

Vaatamata kolmeväravalisele eduseisule jätkas Spurs pressimist, kui kolm minutit pärast Richarlisoni teist tabamust virutas Brennan Johnson posti.

Juba paistis, et Newcastle'i teine mäng nelja päeva jooksul lõppeb 0:3 skooriga (neljapäeval kaotati Evertonile 0:3), ent 84. minutil kukutas Dubravka karistusalas Soni, mistap määrati Spursi kasuks penalti. Löömisõiguse endale võtnud lõunakorealane saatis palli vasakusse alla nurka ning suurendas eduseisu neljaväravaliseks.

Kuna teisel üleminutil lõi Joelinton ühe värava tagasi, ei saanud Newcastle kirja hooaja suurimat kaotust. Siiski pole tänavu ükski võistkond peale Tottenhami löönud Howe'i võistkonnale üle kolme värava. Mullu omavahelistes liigamängudes kaotaja rolli täitnud Spurs hoidis kuue kohtumise jooksul esimest korda oma puuri puhtana.

16. vooru järel jätkab Tottenham 30 punktiga viiendal kohal, 26 silma kirja saanud Newcastle paikneb seitsmendal real.

Tottenham - Newcastle United 4:1 (2:0)
26. Destiny Udogie, 38., 60. Richarlison, 85. pen. Heung-Min Son - 90+2. Joelinton