Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Link kopeeritud

Noorem Vassiljev teenis väliskarjääri esimese mängu Kingi eksklubi vastu

Kasper Elissaar pilt
Kasper Elissaar

Nikita Vassiljev sai kirja esimese mängu välisklubi särgis. Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)

20-aastane Eesti koondise poolkaitsja Nikita Vassiljev jooksis täna esimest korda välisklubi särgis väljakule, kui käis treeningkohtumises platsil ŠTK Šamorini eest.

Noortejalgpalli Levadias, Tabasalus ja Nõmme Unitedis mänginud Vassiljev liitus hiljuti Slovakkia esiliigas palliva Šamoriniga Levadiast aastase laenulepingu alusel. Täna sai ta kirja oma mitteametliku debüüdi, kui sekkus Šamorini kontrollkohtumises uuel hooajal Ungari kõrgliigas mängiva Györi ETO vastu vahetusest.

Nikita Vassiljevi vanema venna, Eesti meistrikski tulnud treeneri Vladimir Vassiljevi juhendatud Šamorin asus kohtumist Györi vastu 19. minutil juhtima ning avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga. Teisel poolajal õnnestus ungarlastel lüüa veel kaks väravat, mis andis neile 3:1 võidu.

Györi ETO lõpetas eelmise hooaja Ungari esiliigas hõbemedalitega, mis tagas neile algavaks hooajaks koha kõrgseltskonnas. Klubi hiilgeajad jäävad eelmisesse kümnendisse, kui 2013. aastal tuldi üheskoos Eesti jalgpallilegendi Tarmo Kingiga Ungari meistriks.

Šamorini jaoks algab Slovakkia esiliiga uus hooaeg juuli viimasel nädalavahetusel. Nikita Vassiljev debüteeris Premium liigas 2022. aastal. Eelmine aasta kujunes läbimurdeliseks, kui ta sai Levadia särgis kirja koguni 34 matši tippseltskonnas - tänavu piirdus ta meistriliigas vaid 118 minutiga. Eesti A-koondises on tal kirjas kolm kohtumist.