Ojamaa lõpetas enda väravapõua ja Eesti astus suure sammu Balti turniiri võidu suunas (galeriid!) (7)

Henrik Ojamaa on nüüd Eesti koondises värava löönud! Foto: Brit Maria Tael

80 aastat põuda võib Eesti koondise jaoks juba sel laupäeval läbi saada, kui täna laoti Balti turniiri võitmiseks Rakveres suurepärane vundament.

Rakverest sai üheksas linn, kus Eesti jalgpallikoondis palli mänginud on ning väga palju ilusamat sissejuhatust enam soovida polekski osanud.

Eesti alustas tugevalt, kui juba viiendal minutil Gert Kamsi audisisseviske järel Henri Anier karistusalas võimu näitas. Korraliku pöörde järel pääses ta löögile, kuid kuul vihises veel sihtmärgist mööda. Anieri jaoks oli see alles suure mängu algus.

Järgmisel veerandtunnil ei suutnud kumbki koondis enda paremust maksma panna, aga 23. minutil lõppes üks Eesti jalgpalli pikki ootuseid. Oma 28. koondisemängus sai esimese värava kirja Henrik Ojamaa. Äsja Goricaga Horvaatia esiliiga võitnud Ojamaa mängis suurepäraselt seina oma lapsepõlvesõbra Anieriga ja lahendas olukorra efektselt väravaks.

Ründajate suurepärase töö vastandina küpsetas Eesti koondise tänane kapten Karol Mets oma värava ees korraliku piruka. Leedu ründaja Fjodor Cernych pääses Eesti väravavahiga silmitsi, ent Levadia puurilukk Sergei Lepmets näitas, miks ta koondisedebüüti vääris.

Avapoolaja lõpus säras Sander Puri võidetud õhuduelli järel ilusa sööduga taas Anier, kelle söödu realiseeris ilusaks väravaks Mattias Käit. 19-aastase Fulhami poolkaitsja jaoks oli see 15. mängus juba viiendaks väravaks.

Kui Leedu tegi poolajal ühe vahetuse, siis Martin Reim ei vangerdanud. Esimesed vahetused tulid siis kui mängitud oli tund aega. Peagi pärast pidi taas tõsisemalt sekkuma Lepmets. Kui mõni väljalöök tal debüütmängus ei õnnestunud, siis tõrjetel oli 31-aastane puurilukk kindel.

Eesti teise poolaja ohtlikumad võimalused sündisid 79. minutil kui Sander Puri ja Sergei Zenjovi suurepärase eeltöö järel pääses löögile Gert Kams. Paraku saatis ta löögi täpselt Leedu väravavahi Ernestas Šetkuse peale.

Kuigi vastased proovisid teisel poolajal veel seitsme löögiüritusega Lepmetsast jagu saada, siis see neil ei õnnestunud. Päris mängu lõpus tabas peaga latti täna ründes tegutsenud Joonas Tamm.

Eesti mängib Lätiga Riias laupäeval kell 18.00. Läti ja Leedu mängivad omavahel viiendal juunil.