VAATA JÄRELE: vilekoori saatel platsilt lahkunud Flora sai sloveenidelt korraliku ketuka (9)

Valitsev Eesti meister Tallinna Flora alustas uut eurohooaega kohutavalt, kui kaotas Meistrite liiga esimeses eelringis Sloveenia tšempionile Celjele 0:5.

Flora oli juba 10. minutiks 0:2 kaotusseisus. Esimene värav sündis seitsmendal minutil, mil Robert Veering jooksis tsenderduse ajal Aljoša Matko pealt ära ja hüppas palli alt läbi, mistõttu suunas Celje mees palli rahumeeli võrku. Teise värava lõid sloveenid nurgalöögist, kui pall kukkus õnnelikult ette Damjan Vuklisevicile, kes rammis selle sihtmärgi eest võrku.

Avapoolaja lõpuks oli seis Flora vaatest 0:3, kuna Mark Zabukovnik saatis mänguvahendi 45+1. minutil latist sisse. Olukord võinuks olla halvemgi, sest Matko lõi 21. minutil penalti latti.

71. minutil lõi Celje oma neljanda, kui umbes pool minutit varem vahetusest sekkunud Rolando Aarons mängis Veeringust mööda ja paigutas palli postide vahele. 90. minutil vormistas lõppseisu Tamar Svetlin.

Kordusmäng toimub uuel nädalal Sloveenias. Kaotuse korral läheb Flora Konverentsiliiga teises ringis vastamisi San Marino klubi Virtusega.

Enne mängu:

Eesti lipulaev Flora on hetkel Premium liiga tabelis 36 punktiga kolmandal kohal. Eelmisel suvel piirduti Euroopas kahe vastasseisuga, kui esmalt kaotati Meistrite liiga esimeses eelringis poolakate Czestochowa Rakowile 0:4 ja seejärel Konverentsiliiga kolmandas eelringis rumeenlaste Constanta Farulile 0:5.

Mullu teist korda Sloveenia meistriks kroonitud Celje edestas lähimat jälitajat Maribori 12 punktiga. Eelmisel eurohooajal oli Celje Konverentsiliiga alagrupiturniirist ühe sammu kaugusel, kui play-off'is alistuti Iisraeli hiiule Tel Avivi Maccabile 2:5.

Korduskohtumine toimub uue nädala teisipäeval Celjes.

Eurosarjas osalevatest Eesti klubidest räägiti "Pikk ette (ja ise järele)" 276. saates: