Pikk ette (ja ise järele) | Eesti tahab kuulda, et ollakse Venemaa vastu! Külas meistriliiga legend Markus Jürgenson (28)

Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" jätkab uuel aastal uue hooga ning see hõlmab endas ka aeg-ajalt arutelupaneeli turgutamist väliste ekspertidega. Seekordses osas austas saadet oma kohalolekuga Premium liiga legend Markus Jürgenson, kellega rääkisid kõige põlevatavamatel jalgpalliteemadel Kasper Elissaar ja Ott Järvela.

Saadet alustame juttudega tööturult, kus toimuvast pajatab vabaagent Jürgenson. Seejärel läheme põhiteema ehk Karpini-skandaali juurde. Kuhu ja miks on teema nädalaga arenenud? Kelle avaldused õnnestusid, kelle omad mitte? Kuidas võiks olukord punkti saada? Üldsõnalisus ei aita. Eesti tahab kuulda, et ollakse Venemaa vastu!

Eesti mängis pühapäeval Islandiga 1:1 viiki. Mis jäi silma? Kuidas said hakkama debütandid? Kellel soovitas treener omale uus amet leida? Mida oodata neljapäevasest lahingust Soomega? Kui palju Thomas Häberli koosseisuga vangerdab?

Möödunud nädal tõi hulganisti eestlaste välismaiseid ülemineku-uudiseid. Mida minekutest arvata? Kuidas on asjaga seotud Frank Liivaku kass? Mitmed piiri taha siirdujad lahkusid Levadiast. Miks sealt ära minnakse? Milline on tippklubide tervis?

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

calmiz   •  
(82.131.38.***)
Elissaar ise illustreeris ära selle pildijama, kui Max ütles, et kui olete ajakirjanikud siis minge küsige otse asjaosalistelt: hämas täpselt samamoodi midagi, et keegi ei taha kommenteerida ja asjaosalised ise peaks pöörduma avaldustega, et mida nad mõtlevad ja usuvad... Jne.

Milles siis küsimus?!
Suhted isiklikul tasandil. Lihtne!

Oletatav stsenaarium: Stepanov-Novikov kutsuvad oma kliendid/koostööpartnerid, kes on ka nende head sõbrad olnud aastakümneid, aastalõpu õhtusöögile. Vb kõik ei saanud tulla (need pääsesid avalikust peksust), aga need nimed on teada kes kohale jõudsid. Istuvad lauda ning S-N ütlevad, näete mehed meil täna üllatuskülaline ka ja laua taga istub Karpov.
Paljudel käib kuklas mõte: "ahsaraisk, see on küll halb ajastus", aga ei taha ka S-N solvata (kellede jaoks on tegu äriliselt väga olulise lükkega, et enda aktsiaid tõsta) ja istuvad kenasti õhtu ära. Võimalik et nelja silma all isegi heidavad orgunnijstele ette, et see ei olnud hea mõte...
Mis edasi? Loodad, et asi ei kerki esile ja saad oma elu edasi elada. Aga nagu juba teame, siis S arvas teisiti. Nüüd tuleb teha väga raskeid ja kaalutletud valikuid. Keegi ei taha hakata teisi süüdistama, see ei käi nii pika sõpruse ja professionaalsete suhete juurde. Zenjov vihjas kõige teravamalt, et kogu see värk oli S-N käkitud ja tema oli nö valel ajal vales kohas. Ja ei pea olema raketiteadlane, et aru saada mis keele- (, info-) ja kultuuriruumist on enamuse õhtusöögil osalenute sõpruskond ning et neil võib olla sugulasi Venemaal.
Otseloomulikult oleme kõik sõja ja terrori vastu, aga kõik ei saa seda samal moel väljendada. Mõne mehe sugulased või sõbrad teisel pool piiri võivad vägagi soovimatud tähelepanu saada, kui ta siin Karpini foto all Putinit ja Venemaad sarjama hakkaks. Mulle endalegi tunduks parim variant hoida madalat profiili ja loota, et see kõik läheb mööda nii, minu teod ja sõnad või tegemata jätmised ja lausumata avaldused, kellelgi mu sõpradest ning sugulastest tagakiusamist ei põhjustaks. Ja noh, nagu mainitud, siis S-N on ka kauaaegsed sõbrad ja neile kes ei taha pasarahet krae vahele.

Ja milega siis Elissaar vastas? Täpselt sama dilemmaga!
Ma võiks ju käia kõigi nende meeste nina all mikrofoni ja kaameraga vastust nõudmas nagun ühele õigele ajakitjanikule kohane, aga...
Olen täiesti kindel, et ta ei taha rikkuda seda suhet, mis neil on isiklikul tasandil. Aastate jooksul ehitatud usaldus, vb telefoninumbrite vahetus, jne
Pigem ootame, ehk mehed ise ütlevad midagi või vaibub asi tasapisi maha.
Ja ma saan temast ka aru.

Miks peakski spccerneti ajakirjanik või Eesti koondise jalgpallur enda raske töö või isiklikul tasandil loodud suhted vastu taevast laskma, sest paarkümmend vihast fänni ei ole rahul sellega, kuidas keegi (minu meelest poolkogemata S-N poolt korraldatud turbulentsi sattunu) sõjavastasust väljendab.
Kebab   •  
(91.129.98.***)
Paarkümmend vihast fänni? Milleks niisukest jama ajada? Krt kui teed PR kampaaniat, siis mõtle kõik lõpuni välja. Hinne kaks.
Hyrax   •  
(80.235.105.***)
Ma huvi pärast olen ringi küsinud mitte fännide seas (kas äkki reageeritakse üle) - lihtsalt inimesed, kes uudiste ja/või spordiga kursis. Kõik, kes vähegi kursis sellega on nördinud olnud (ka vene päritolu inimesed - ju siis mul tutvusringkonnas on kõik tugevalt Eesti meelsed). Ei ole tõesti "paarkümmend vihast fänni".
See on ikka kõva maine kahjustus Eesti jalgpallile.
paroolon12345678L.   •  
(87.119.186.***)
Otti hoidmine soccerneti palgal näitab väga halvasti EJL mainet.. tavaline delfi pasa moodi hämamine käib. konkreetsust ja kriitiai küsimusi palun, mitte hämamist
calmiz   •  
(82.131.38.***)
Eks kõik ole nördinud. Mina olen ka nördinud (olgu siinkohal selguse huvides ära mainitud, et olen 100% Venemaa kallaletungi, sõjategevuse ning tsiviilisikute vastu pandud terrorismi vastu ning ootan Ukraina võitu). EJL on nördinud, Niinemets on nördinud, Kristjan Jaani on nördinud ja arvatavasti on Getter Jaani ka nördinud. Kõik on nördinud.
Ja kõigi nende ees on ka juba vabandatud.

Vabandatud ei ole paarikümne vihase fänni ees, kes ei suuda leppida et nii tagasihoidlikust vabandusest piisab. Tahaks rohkem actiont, et pead veereks...

Aga ma ei ole nõus mingi valikulise näidispoomisega, et nüüd materdame kõik Kostjat ja Zenjovi.
Et kas siis oleks ok olnud, kui nad oleks öelnud et ei kommenteeri ja siis P.Pohlak annab teada, et neil on samad väärtused mis Floral?!
Pareiko ütleb, et ei kommenteeri ja üleüldse ma pole enam Levadias - ja siis jutt läheb sujuvalt klubi olmele üle... Wtf?!
Morozov? Dmitrijev? Pole nagu üldse midagi kuulda...

Ja siis Elissaar ütleb, et ega soccernetil pole mõtet üldse midagi küsidagi, sest Delfile juba öeldi, et nad ei taha kommenteerida... Kui see on aksepteeritav, siis on Oper/Kostja/Zenjov avaldus ka väga-väga ok.

Ja ainukesed, kes mööda päid ja jalgu saavad, on ikka need kes natukenegi püüavad midagi vastata... Sõnastus ei sobi... Ajastus ei sobi... Meedium ei sobi...

Aga kõik, kes "ei kommenteeri" on omad poisid ja me ei mäletagi, et nad sellel pildil olid. Hinne viis!
Kebab   •  
(91.129.98.***)
Vassiljev, Zenjov ja Oper on seotud koondisega ja esindavad Eesti riiki. Seepärast läks teravik neile.
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Täna rääkisin ühe vanaonuga, kes ei tea spordist midagi. Rääkis kuidas meie jalgpallurid mingi venelasega koos istusid ja jube jama nüüd. See pani küll naerma, isegi vanureid mõjutas see jama, kes ei jaga spordist midagi.
ROMELU LUKAKU   •  
(83.209.11.***)
Ikka ja veel räägitakse sellest teemast. Mina näiteks toetan Venemaad ning toetan nende geopoliitikat, kas mina nüüd ei tohi Eestis elada? Täiesti masendav rsk
JuriM   •  
(90.191.73.***)
Kui siin keegi arvab või eeldab, et mingi vabandus kuskil on juba avaldatud, siis ei ole ju. See mis on öeldud pole vabandus, vaid pigem õigustus.

Vabandus on selline:

Me väga vabandame Eesti inimeste ja oma meeskonna kaaslaste ees, et meie sotsiaalmeedias avaldatud pilt jättis meist vale mulje ( nimed ).
Me oleme kategooriliselt Venemaa sõjategevuse vastu Ukrainas ja toetame Ukraina täielikku vabatastamist oma õiguslikel piiridel, samuti me eeldame, et rahvusvaheline üldsus teeb endast kõik, et tuua Venemaa võimud vastutusele oma sõjakurjategude eest ja toetame Ukraina sõjas kannatanud piirkondade täielikku taastamist.

Слава Україні!

See on vabandus, mis on kohustuslik ja alles siis saame hakata usaldust taastama.
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Kuule lukaku, sa toetad venemaad, siis mine ela seal, millegipärast ainult suurlinnad elavad enamvähem normaalselt seal riigis, vähem kui 100km moskvast situvad juba pangepeale ja näpuotsas viivad välja, pole isegi kanalisatsiooni 2023 a, meie küll sellise geopoliitilise laienemise vastu huvi ei tunne. Nii on enamus venemeelseid Eestis, kui ütled, et hakka minema, siis ei kuule.
raudidas   •  
(87.119.18.***)
juriemm on ikka täielik kloun.. me elame EESTIS! sa mine vabanda oma kaasmaalaste ees, et kommuniste pooldad, ära ole kahepalgeline, sinu jaoks on põhiline et eestlased võimalikult kehvasti elaksid, sest sind kiusasid ja mönitasid koolis eestlased :) mine õigusta oma transpropat algkoolis, mitte àra siia kirjuta
Teele123   •  
(83.166.48.***)
Euroopa liidus olemine on meie inimesed nii eitedeks muutnud et pisike pildike viib paljud insuldi äärele
paroolon12345678L.   •  
(90.191.16.***)
vastik tõesti, eriti halenaljakad on need kes oma info vaid ühest meediakanalist saavad ja peavad end kõige targemateks. slava käsi
Raiko Leht   •  
(91.129.97.***)
ROMELU LUKAKU

Tra sa mingi tatt sõda pole normaalne meil i
paroolon12345678L.   •  
(90.191.16.***)
raiko kus meil s6da on ?? me ei ole ukraina s6da on ju ukraina venelaste ja vene venelaste vahel m6lemaid juhivad sama pere juudid ju
Adek Vaatne   •  
(91.129.96.***)
Kõik, kes siin arvavad, et reageering on üle pandud või siis esitavad idiootse küsimuse nagu see viimane vend ''kus meil sõda on?''. Cmon, võtke nüüd end kokku. Teie seisukoht on lihtsalt nii rets näide madalast IQ-st ja asjadest arusaamisest, et see on jube.

Inimene ei saa 21.sajandil aru, et vaja on tegutseda preventiivselt ning pigem karta kui kahetseda. Kui su mõistus on, limukas? On üpris suur tõenäosus, et teie, kes te räägite sellest, et meil sõda pole, olete igalt poolt mujalt kui Lõuna-Eestist või siis pooldate poliitilist jõudu, kes meil siin populismi najal pead on tõstmas. Ka seal on üks pealikest välja öelnud, et pole kummagi poolt ning tollesamuse poeg avaldanud ka küsimuse ''kus meil sõda on?''. See on nii matslik, lühinägelik ning ignorantne seisukoht, et pisara võtab silma.

Lugedes kõik-võimalikke jutte sõjakuritegudest ning muudest rõvedustest, mida venelased on ukrainlaste peal sõja jooksul korda saatnud, ei kujuta ma ettegi, mida peavad tundma need inimesed, kes elavad Venemaa piirist paari km kaugusel. Kui kiiresti tegelikult sõja korral rinne nendega jõuaks - ei ole tundide ega päevade, vaid minutite teema.

Tõsi ehtne lumpen oled küll, kui arvad, et me ei peaks õppima teiste tegudest. Mitte et Ukraina oleks midagi valesti teinud (kuigi nende poliitikas rõkkas väga pikka aega venemeelsus, mistõttu riigi kaitsekulutused olid 0), aga no kurat, võta endal need külgklappidega prillid peast ära. Ainult korraks. Ja ilma et sa peaksid midagi tegema, avardub sinu eest terve maailm ja selle olemus. Tere tulemast!

Väga soovitan kuulata-vaadata nt 10.jan eetris olnud UV faktorit. Väga mõistlik jutuajamine ning selged ja huvitavad seisukohad. Tõesti, pildiskandaaliga seotud eesti-venelased on enda koha meie spordiajaloos küsimärgi alla pannud - või siis vähemalt viisi, kuidas neid mäletatakse. Mina aga ei saa aru kahest asjast:
- kuidas on radari alt läbi jooksnud need teised vennad? Kas Pareiko vastus Levadia-teemalisele küsimusele oli okei? Sugugi mitte. WDF? Praegu tundub, et koondise esindamine oli nendele reaalselt nagu mingi klubi eest mängimine. Uskumatud tegelased. Kõik pildil olnud. Mis kuradi vastus Kruglovilt? Uskumatu. Kõik need vennad, mitte ainult Vassiljev, tuleks ette võtta.
- mis saab neist edasi? Võite küll naerda ja pidada seda väiklaseks, aga kas sa sotsiaalmeedias neid vendi jälgid? Võibolla oleks aeg enda poolt teha see natukenegi ja näidata välja, et see vend pole piisav, et teda jälgida? Ma ise tõesti ootan järgmist koondise kodumängu ning loodan, et rahvast saab palju olema. Reetmisest on õhk paks ning tahaks väga enda seisukohta nende pildi-vennikeste suunal avaldada. Pole reeglina väga häälekas, ent seda kogu kompotti koos seedida on ikka pisut liiga palju - täiesti arusaamatu hämamine. Aga nõustun ka siin esimeste seas olnud kommentaariga Elissaare suunal - kohe algas mingi faking huina-muina, millest on juba kõrini. Okei, saan aru, et tegelikult ideaalmaailmas võiksid need inimesed ise oma seisukohaga lagedale tulla, aga ole palun nüüd ajakirjanik, leia oma vuntsi alt üles meheau ning mine ja uuri, palun.

Vaheküsimusena ning pole teemaga seotud: kas kedagi on Eesti spordiajaloos üldse tomatitega loobitud? Millal on koondise järgmine kodumäng ning kas kuskilt hea hulgihinnaga tomateid saaks?
Teele123   •  
(83.166.48.***)
To adek vaatne
Aga te silmad lahti, meil polegi sõda, see et sõjapritsess kaagutab ei tähenda veel et oleme.
Teiseks mine nuta patja kui ei talu hr Helmete juttu.
Kolmandaks võib nõustuda kui tuntakse reedetud end meie vene jalgpallurite puhul. See näitab selgelt millest viimased aasta kymned vaid mõelda julgeti et krt ei tea kas nad ikka on eesti meelsed või venemeelsed. Pigistati silmad kinni kui hymni ei lauldud kaasa või eesti keel olematul tasandil, vähemalt mängis hästi ja lõi värava. Pildiskandaal näidanud et nad kõik ikka hingelt tiblad, te või tina. See on valus tõde ja seepärast ei peagi sellele nii hullult reageerima vaid tõdema fakti ja proovima nyyd edasi elama teadmisega et eestistamine on ebaõnnestunud
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Ennem oli venelaste fänn ainuke foorumis LUKAKU nüüd on juba terve foorum venemeelseid täis, mingi trollivabrik kuskil töötab vist.
Jaak   •  
(85.253.214.***)
Valimised lähenevad,EKRE veskid jahvatavad,Zidane ;)
paroolon12345678L.   •  
(90.191.16.***)
to adek vaatne, kus see sõda on siis siin eestis? kaitsevägi versus nursipalu rahvas? elektrilevi versus saaremaa? reformierkaond versus ekre erakond?

kas see et ameerika toidab ukraina sõja varjus oma sõjatööstust tähendab et eesti on kohe sõjas? kas iga estlane on nüüd ukrainlane kui terve baltikum lehvib sinikollastes? kas ukrainlasi siin huvitab eesti rahvus/kultuur? kas iga ameerika sõda tähendab et eesti on sõjas?

arvamusi ja vaateid on erinevaid, igal pool oma loogika sees. igasugused sõjakuriteod on halvad, mitte ainult vene omad, vaid ka ameeriklaste või just üks kuningapoeg ärples just kuidas ta 25 afghaani taliibi maha tappis, afghanistaanis, mille täitesaatev võim on taliban. millest sa inimene räägid, mine sõdi siis oma ukraina eest odessas või harkivis sest sealsed poisid ja mehed ju põgenevad siia
paroolon12345678L.   •  
(90.191.16.***)
... kuna siin sab vene keelega vabalt hakkama
Svenpoiss   •  
(91.129.96.***)
Kurb on lugeda nende idiootide kommentaare, kes ei saa aru, miks see pilt poleemikat tekitas. Eriti rõve on näha, et siin kommentaariumis on putini pooldajaid. Täielikud hälvikud olete. Teiesuguste pärast veel üldse siin riigis vene keelt kõneldakse.
Kui ükshetk peaks venemaa meid ründama, kas siis räägite ikka sama juttu? Kuk teie kodu on puruks pommitatud, siis olete ikka selle jobu putini poolt?
Tõmmake minema siit riigist.
Sõda peab lõppema ja Ukraina peab oma piirid taastama!
Kebab   •  
(91.129.98.***)
Tundub küll, et trollivabrik on Soccerneti üles leidnud.
Teele123   •  
(83.166.48.***)
Pigem on rahvas ärkamas ja yhendab jõud selle tyhistamiskultuuri vastu mis meid tabanud on
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Tühistamiskultuuri vastu ühendate jõud, naljahambad olete, pakun, et suur % ei oska teist isegi eesti keelt elementaarsel tasemel, me ei ole selle pika aja jooksul teid veel ära tühistanud, oleme mõistvalt suhtunud, ja räägid siin, et nüüd olete hakanud jõudusi ühendama, viimane aeg, et hakkaksite õppima ja ei ole vaja rakette lasta kell 11, olge normaalsed.
raudidas   •  
(87.119.178.***)
keegi on jälle delfist õppinud uue sõna populism, mille tähenduar inimene ei tea, mis tähendabki seda, et teda ei huvita eesti rahvas vaid globalistlik eliit. ja tuleb siin rääkima elukraina vabadusest kui ise pooldab oma rahva allumisest eliidile. täitsa rumal inimene ikka @adekvaatne.
et demokraatia on siis populism, kus võim kn rahval?
Populism (ladina sõnast populus 'rahvas') on diskursus, ideoloogia või maailmavaade, mis kritiseerib ja mõistab hukka "eliiti" ning tõstab esile "rahvast".

ja teeme ja lukuauk mis kuradi russid te olete? teele sinu jaoks pole mart vaid putin vist. ukraina sõda saaks lõppeda kiiremini kuivenkus oma väes välja viiksid ja tore kui eesti oma alad peterburini viiks, kuid reaalsus on see et siis ei jääks meist midagi alles, dibladele pole elu midagi väärt kahjuks.
mikafadf   •  
(88.196.134.***)
Kogu teema juures kõige (hale)naljakam on muidugi lugupeetud presidendi Pohlaku täielik vaikimine.
Arsenal ja Kalev   •  
(46.131.49.***)
Jalgpall on rahvusvaheline.
Kui ei kannata teist nahavärvi on väga vale ala valitud. EKRE selge poliitika teistes riikides tulemus oleks, et tuleb oma mudaliigas mängida. Sest kui arvame nii, siis miks peaks Eestist saama Itaalia Akadeemiasse. Kui selline põhimõte nagu EKREl oleks seal, siis ju ei saaks. Eestlased on natuke valgemad. Itaalia EKRE võim ei laseks meid Itaalia Akadeemiasse.

Lukaku. Nime avaldad? Asi ongi selles, et venemeelsed ei peaks esindama Eestit ja Eesti rahvsukoondist. Rõhk sõnal rahvus. Sarnaselt Sina ei tohiks olla seotud Eesti asjadega sellise vaatega. Mine tegele Vene jalgpalliga. Tegutse mujal, aga mitte Eesti jalgpalliga seotuna.

Isu hakkab täis saama, sest on selge milline on arvamus Vene sõjast pildil olnutel. Kurb lihtsalt.

See, et Pohlak on sama neutraalne on sama raske alla neelata. Ta pole kunagi eelistanud Eesti arengut isiklikele huvidele. Nagu ka praegu. Targalt tegutsenud jah. Ilmselt 90ndatel poleks olnud vahet- kõik sellel ajal oleks sama teinud(vähem või rohkem). Jah teinud basicut, aga enne tuleb ärihuvi, isiklikud suhted jms. Vahet pole kas oma klubi vs Eesti 90ndad(Flora enne vs teised 100 klubi), rahvusvaheliselt pildis olek(Infantino ja Krimm) või enda pere(Flora praegu). On ju suht selge mille baasilt tulevad neutraalsuse seiskohad. Parima mees tuleks pingile jätta ka seal kui koondises selline otsus tuleb.

Raske olukord ja päästab ainult muutus.

Sisene
UUE JUHENDAJAGA UUS HINGAMINE
Sujuvalt peatreenerit vahetanud Kalev töötab teadlikumalt, hoidudes karikasurvest ja
JUUBELISAADE
VIIMASED ÜLEMINEKUD
LIVE: aken vajub kinni, Isco diil läks lõhki, Man United ja Chelsea meisterdavad viimase hetke tõmbeid
TEHINGUD KODUMAAL
JUTUD LIIDRIST
Udune Albion | Arsenali erisaade: Wenger ehitas Emiratesi, Arteta pani tuled põlema
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
2.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
3.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
4.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
5.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
6.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
7.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
8.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
9.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
10.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!