Pronks enam Kalevi hinge ei kriibi ning sügava koosseisu toel tundub teine koht igati reaalne eesmärk (0)

Kalevi naiskond tahtnuks mullu rohkem tähistada. Kas tänavu viiakse soov ka ellu? Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna Kalevi naiskond alustas mullust hooaega suure üllatuspommiga, kui tõi klubi auhinnakappi ajaloo esimese Superkarika. Paraku jäigi hea mängurütm sinnapaika ning liigahooaeg lõpetati alles kolmandana, Tallinna Florast 25 ja Saku Sportingust 21 punkti võrra tagapool.

Tänavuse hooaja eel on tehtud korrektuurid ja kogu ettevalmistus on seni edenenud igati plaanipäraselt. "Treeningtingimused on paranenud, kuna kolisime Sportland Arenale - treenime ja mängime nüüd seal," märgib naiskonna kapten Maria Orav. "Nädalas treenime neli korda ja lisaks on meil väga hea crossfit'i treener. Kokkuvõtvalt on päris hästi läinud."

Hooaja ettevalmistuse raames võeti ette ka soojamaareis Küprosele, kus tehti trenni ja mängiti kaks sõprusmängu. Tulemused olid täielikult seinast seina: kui kohalikult noormeeste pundilt tuli vastu võtta kindel 1:5 kaotus, siis ühe sealse naiskonna puuri löödi koguni 15 vastuseta jäänud palli.

"Kohalike naiste tase oli suhteliselt halb," muigab Orav, "seal me kütsime neile korraliku sauna. Aga mängisime ka päris osavate 15-aastaste poistega - neilt me saime küll pähe, aga mäng oli tasemelt väga hea."

REKLAAM

Kapteni sõnul näitas soojamaalaager eelkõige paranenud taset rünnaku ülesehitusfaasis. "Palli liigutamine kaitses ja sealt rünnakule on oluliselt paranenud," ütleb ta, "üleüldine kompaktsus kaitsefaasis samuti."

Ka peatreener Maksim Rõtškov tunnistab, et laagrist võeti nii mõndagi kaasa. "Kahjuks naiskond oli väga nõrk, jah, aga õnneks poisid olid väga head," kinnitab ta. "See oli väga informatiivne mäng meie jaoks. See treeninglaager andis meile ka üldiselt palju juurde."

Kalevi naiskond osales mõistagi ka traditsioonilisel hooajaeelsel Taliturniiril, kust võeti kaasa ootuspärased tulemused: Sakult ja Floralt saadi napid kaotused, Pärnu Vapruse üle võeti aga seljavõit.

"Oleme nende tulemuste osas suhteliselt rahulikud," leiab naiskonna kapten. "Ma arvan, et me oleme oma progressiga praegusel hetkel õiges kohas. Meil oli mitmeid muutusi nii mängijate kui formatsiooni osas, seega tunnen, et kõik läks suhteliselt ootuspäraselt. Saame sealt palju positiivset kaasa võtta."

"Treener ei saa kunagi täielikult rahul olla, alati leiab vigu, mida parandada, ja probleeme, mida lahendada," sõnab Rõtškov. "Taliturniiri mängude põhjal ... kindlasti peame parandama kaitsetööd ja samuti ka seda, kuidas me rünnakutele läheme. Tahame, et meie rünnakud oleksid pikemad."

Peatreener Maksim Rõtškov loodab, et eelmise hooaja vigadest on tänavuse eel õpitud. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Trumbiks pikk pink

Kahe hooaja vahel on Kalevi põhitegijatest lahkunud viimased kaks hooaega sinivalges pallinud Evelyn Šilina ning karjäärile joone alla tõmmanud kogenud Ljubov Maksimova, kes töötab lõppenud talvest saadik Floras treenerina. Lahkumistest hoolimata on naiskonna koosseis Rõtškovi sõnul nüüdseks komplekteeritud, viimastena said selgeks Anastasija Fjodorova liitumine Lasnamäe Ajaxist ning Žanna Smirnova oma TJK Legionist.

Peatreeneri sõnul jagub rivistusse sügavust küllaga. "Ma arvan, et meil on palju parem olukord kui eelmisel aastal," leiab Rõtškov. "Lisaks on duublis tüdrukuid, kes saavad meid vajadusel aidata. Muidugi me ei tea veel, kuidas vigastustega läheb ja kuidas koormustega täpselt olema saab, aga konkurents on korralik."

Tihedat võistkonnasisest heitlust tõstab esile ka Orav. "Naiskonnas on väga tugev sisemine konkurents - meil on hästi pikk pink ja korralikult kvaliteeti," kinnitab ta. "Mitte isegi ainult algkoosseisu või pingile pääsemisest rääkides, aga ka üldiselt naiskonda pääsemisest. See ajendab kindlasti inimesi palju rohkem iseennast push'ima," arvab kapten.

Kuidas aga naiste jalgpalli käsi Kalevi klubis üldplaanis käib? Orav muigab alustuseks ning seejärel jätkab. "Ma arvan, et peame päris palju tänama liitu, kes on meie klubile kõvasti abiks olnud - näiteks selles osas, mis puudutab Sportland Arena kasutamist. Sest oleme ausad, Kalevi kunstmuru on ... kohutav," naerab ta pisikese mõttepausi järel.

"Kas ma tahaksin [et naiste jalgpall saaks klubisiseselt rohkem tähelepanu] - kindlasti, aga ma arvan, et meie klubi teeb oma piiratud võimaluste ja ressursi juures ikkagi ... ma ei taha öelda, et maksimumi, aga teeb väga palju," mõtiskleb Orav. "Me näeme, et meil on klubis palju selliseid inimesi, kes tõesti hoolivad naiste jalgpallist."

Kapten Maria Orav leiab, et sisemine konkurents on naiskonda oluliselt tugevdanud. Foto: Brit Maria Tael

Kalevi koosseisu kuuluvad kogenud mängijate kõrval ka mitu talendikat noort, kes tahtmist ja tõestamist täis. Kes neist võiksid algaval hooajal teha naiste meistriliigas läbimurde? "Valik on rikkalik!" naerab Orav.

Ta jätkab: "Esiteks kindlasti Kaisa Triin Arike (16-aastane kaitsja - M. K.), kes mängis juba eelmisel hooajal kõvasti. Tema läheb ilmselt aina paremaks ja on ülioluline liige meie kaitseliinis. Teine on Vanessa Grutop (15-aastane ründaja - M. K.), kes eelmisel aastal oli veel nii õrnas vanuses, et ei tohtinud veel mängida, aga taseme poolest oleks vabalt võinud. Talle ei taha pingeid peale panna, aga ta on tõesti väga-väga kvaliteetne mängija."

Rõtškov lisab ka 17-aastase ääremängija Elisabet Polstjanova nime ning Orav nõustub temaga. "Ka eelmisel aastal olin noortega väga rahul, aga sellel aastal võiksid just Kaisa, Vanessa ja Elisabet läbimurde teha. See kolmik ... nad on väga head!" kinnitab peatreener.

Pronks enam ei kripelda

Kui 2020. aasta lõppes Kalevi naiskonna jaoks meistriliigas hõbemedalitega, siis mullu langeti koha võrra madalamale ning lubati Saku Sporting endast mööda. Nagu juhtlõigus mainitud, kärises ka punktivahe suuremaks, kui naiskond lootnuks.

"Eelmisel aastal ootasime me kindlasti rohkemat," tunnistab Rõtškov. "Teine koht on tänavu reaalne eesmärk, ma arvan. Proovime tekitada Florale kõva konkurentsi ja ma väga loodan, et oleme oma nõrkuseid piisavalt parandanud."

Kapteni sõnul mullused pronksmedalid enam ei kripelda, kuid tänavu minnakse igal juhul vigade parandust tegema. "Ma arvan, et see, kas sa jääd teiseks või kolmandaks, ei oma suures pildis tähtsust. Paari aasta pärast ei mäleta seda enam keegi," mõtiskleb Orav.

"Pigem tegi murelikuks see, et me võitsime Superkarika ära ja siis pakkisime justkui pillid kotti. Liigahooaeg oli kindlasti läbikukkumine, ka mänguliselt. Koht ei ole isegi nii oluline. Samas tunnen ma, et täna see meil enam kuklas ei istu. Oleme suhteliselt rahulikud ja enesekindlad ning usume, et sel hooajal tuleb vajalik areng," on ta kindel.

Kuigi ka treeningtingimused on kahe hooaja vahel paranenud, on Kalevi naiskond Orava sõnul suure sammu edasi teinud ka vaimse poole pealt. Iga koht naiskonnas on arvel ning keegi jalga sirgu lasta ei saa, sest võistkonnasisene konkurents on tihe. 

"Meie tugevuseks on kindlasti komplekteeritus. Muidugi ka võistkonnavaim," leiab Orav. Talle sekundeerib ka Rõtškov: "Ühtekuuluvus. Me oleme nagu üks võistkond, nagu pere. Tüdrukud töötavad väga hästi - mulle väga meeldib see, kuidas nad töötavad. Küll resultaat ka tuleb: on vaja lihtsalt oodata ja tööd edasi teha."

"Eesmärke on meil suuremaid ja väiksemaid. Suurem eesmärk on kindlasti konkureerida karikatele ja ma arvan, et midagi vähemat eesmärgistada pole ka mõtet," leiab Orav. "Selle saavutamiseks peamegi olema eelkõige stabiilsemad."


JK Tallinna Kalev
Peatreener: Maksim Rõtškov
Abitreener: Kätlin Hein
Väravavahtide treener: Kristjan Tamme
Kapten: Maria Orav
Eelarve: vaadatakse jooksvalt
Koduväljak: Sportland Arena
Naiskonna värvid: sinine ja valge
Kodulehtjkkalev.ee
Esimene mäng (ühtlasi Soccernet.ee telemäng): 17. aprillil kell 12.00 vs. Saku Sporting (Saku kunstmuruväljakul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Birgit Rammo, Jonna Soomets.
Kaitsjad: Kaisa Triin Arike, Johanna Marie Link, Maria Orav, Birjo Rasmussen, Mirell Soasepp, Kadri-Ann Valgeväli.
Poolkaitsjad: Anett Kadastu, Marie Heleen Lisette Kikkas, Loore Lehtmets, Kädri-Li Ootsing, Sandra Paulberg, Elisabet Polstjanova, Ketlin Saar, Žanna Smirnova.
Ründajad: Anastasija Fjodorova, Vanessa Grutop, Kaili Pertel, Emma Treiberg.

Mängud Taliturniiril:

16.02. JK Tallinna Kalev - Tallinna FC Flora 1:2 (Valgeväli)
06.03. Pärnu JK Vaprus - JK Tallinna Kalev 1:6 (Treiberg 4, Paulberg, vastase omavärav)
21.03. Saku Sporting - JK Tallinna Kalev 1:0

Võitkaotus.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MÄNGUPÄEV
LIVE: Eesti klaarib San Marinoga kaheksa aasta tagust võlga  (jutud käivad; avavile 21.45!)
TASKUHÄÄLINGU JUTUD
SAN MARINO - EESTI
Miks Eesti Pehrssoni ajal San Marinoga hädiselt 0:0 viiki mängis ja mis olid IKEA-stiili tagajärjed?
RAHVUSTE LIIGA
Mbappet taltsutanud Taani alistas Prantsusmaa, kuid poolfinaali uks jäi suletuks. Holland võitis Belgiat
FLORA KINDLUSTAS TIITLI
ITAALIA ELU
Tunjov: minu mängud Serie A-s olid avanss ja minevik. Praegu käib töö tuleviku nimel
JUTUD KOONDISLASTEGA
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
3
0
77:15
81
2.
Tallinna FCI Levadia
29
21
5
3
65:17
68
3.
Nõmme Kalju FC
29
16
7
6
54:25
55
4.
Paide Linnameeskond
29
16
6
7
74:29
54
5.
FC Kuressaare
29
12
7
10
37:38
43
6.
JK Narva Trans
29
9
5
15
38:50
32
7.
Tartu JK Tammeka
29
7
6
16
28:52
27
8.
JK Tallinna Kalev
29
7
3
19
35:84
24
9.
Tallinna JK Legion
29
4
6
19
26:70
14
10.
Pärnu JK Vaprus
29
2
2
25
27:81
8
Kuidas läheb Eesti koondisel San Marino vastu?
86%
8%
6%
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • L 14.30 Kalev - Vaprus (Premium liiga)
  • L 17.00 Kuresaare - Tammeka (Premium liiga)
  • L 19.30 Flora - Legion (Premium liiga)
  • P 12.00 Saku - Kalev (naiste Meistriliiga)
  • P 14.30 Paide - Trans (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
81
Tallinna FCI Levadia
68
Nõmme Kalju FC
55
Paide Linnameeskond
54
FC Kuressaare
43
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
27
JK Tallinna Kalev
24
Tallinna JK Legion
14
Pärnu JK Vaprus
8