Punni maha saanud Palumets ja HJK olid võidus kinni, kuniks saabus 90+2. minut (+ Merisalu ja Kubassova) (0)

Kevor Palumets lõi karjääri esimese värava Soome kõrgliigas. Foto: Liisi Troska / Jalgpall.ee

Eesti meeste koondise poolkaitsja Kevor Palumets ja tema tööandja HJK mängisid Soome kõrgliigas 2:2 viiki SJK-ga ning langesid seetõttu tabelis teiseks.

HJK jäi 42. minutil Fallou Ndiaye väravast kaotusseisu, ent vahetult enne vaheaega viigistas Lucas Lingman. Kaheksandat korda Veikkausliigas väljakul käinud Palumets viis omad juhtima 68. minutil, kui koksas värava eest libistades sisse Lee Erwini tsenderduse. Lisaks valiti 21-aastane poolkaitsja kohtumise parimaks HJK mängijaks.

Võiduks jäi aga väheks, sest 90+2. minutil seadis viigi jalule Jaime Moreno. Palumets sai kirja täismängu.

Nii teisel tabelireal seiev HJK kui liider KuPS on pidanud 22 mängu. Kuopio klubi edestab pealinlaseid ühe silmaga, mõlemal on hooaja lõpuni jäänud viis matši. HJK ja KuPS lähevad vastamisi viimases voorus, mis toimub 19. oktoobril.

Kui Palumets pidi lisaks rõõmustamisele neelama alla mõru viigipilli, siis 71 minutit mänginud Liisa Merisalu ja tema koduklubi FC Thy-Thisted tundsid Taani esiliigas võidurõõmu, kui alistasid Naestvedi 2:0. Väravad lõid Anna Jensen ja Sarina Heeb. Thisted hoiab kuue vooru järel tabelis Midtjyllandi järel teist kohta, kahe esimese vahe on kolm punkti.

Võidukas oli ka Vlada Kubassova, kes kuulus algkoosseisu, kui Ferencvaros lõi Ungari kõrgliigas Soroksarile neli vastuseta väravat. Eesti koondise ründaja vahetati välja vaheajal, mil tema koduklubi juhtis 2:0. Ferencvaros jätkab kolme vooru järel täiseduga. Lisaks neile on kõik mängud võitnud ka Puskas ja Györi ETO, viimane on aga pidanud ühe mängu enam.