Rannajalgpalli meistriliigas kestis üks mäng vaid kümme sekundit (11)

Rõuge Saunamaa. Foto: Brit Maria Tael

Pärnu rannas jätkusid Eesti rannajalgpalli meistrivõistlused, kus teiste hulgas toimus ka üks ajaloo lühemaid lahinguid.

Valitsev meister Nõmme BSC Olybet sai eile õhtul Rõuge Saunamaa vastu platsil olla vaid kümme sekundit kuni juba võidupunktid tabelisse potsatasid. "Erinevatel põhjustel vaid kolme mängijaga alustanud rõugekad said mängu 10. sekundil veel lisaks vigastuse, mis katkestas mängu ja võidu said kirja nõmmekad," seisab Beach Soccer Estonia Facebooki lehel.

Kindlalt jätkab meistritiitli suunal liikumist Augur Enemat, kes kasvatas Thunder Häckeri ees selle etapiga edu kaheksapunktiliseks.

REKLAAM

Neljanda etapi tulemused:

Üksjalgvärav Vitamin Well - BSC Thunder Häcker 2:15
Saue JK - SK Augur Enemat 3:5
Rõuge Saunamaa - BSC Alpha 5:4
Üksjalgvärav Vitamin Well - SK Augur Enemat 2:8
Saue JK - BSC Thunder Häcker 4:3
Rõuge Saunamaa - Nõmme BSC OlyBet 1:18
BSC Thunder Häcker - BSC Alpha 3:3, la. 1:0
Saue JK - Rõuge Saunamaa 11:2
Nõmme BSC OlyBet - Üksjalgvärav Vitamin Well 4:2
SK Augur Enemat - BSC Alpha 10:0
Nõmme BSC OlyBet - Rõuge Saunamaa 0:-
Saue JK - Üksjalgvärav Vitamin Well 2:6

Tabeliseis:

1. SK Augur Enemat 38 punkti (13 mängust)
2. BSC Thunder Häcker 30 p (13)
3. Nõmme BSC Olybet 25 p (14)
4. Saue JK 24 p (14)
5. Üksjalgvärav Vitamin Well 13 p (14)
6. Rõuge Saunamaa 8 p (14)
7. BSC Alpha 0 p (14)

Kommentaarid

Jkj   •  
(2001:7d0:8404:ed80:b53.***)
Suht alla on käinud see rannajalka asi, meeskondi vähe ja tase madalam kui enne
To jkj   •  
(146.255.181.***)
Meistriliiga tase on osalt alla käinud*

Mis me räägime kui esiliiga võistkonnad suudavad ML võistkondadega võrdselt mängida, aga ML korralduse tõttu selles ise kaasa lüüa ei soovita. Vaadake nt karikavõistluste tulemusi juba. Kas 2päevased etapid on edu toonud? Pigem mitte ja alumine ots on hoopis järele jõudnud. Esiliiga top6 suudaks vabalt mängida meistriliiga alumise kolmikuga ja heal päeval ka teistega.

Lollus lihtsalt liigade korraldus, mis pärsib üldist rannajalgpalli arengut. 3 aastaga on 26 meeskonnast saanud 14. Lisaks üles antud meeskondade sees veel sellised moodustised, kus mehed suvalt kokku pandud ja dvjj tulge mängige meie parimas liigas. Mitte ei ole sinna jõudnud sportliku printsiibi alusel.

GL järgmine aasta on kahe liiga peale 10 võistkonda.
Teadur   •  
(62.65.37.***)
Mida näed meistriliiga korralduses valesti olevat, mille tõttu siis esiliiga meeskonnad meistriliigas kaasa lüüa ei soovi?

Karikavõistlused toimusid suve hakul ja paljud meeskonnad tegid alles esimesi jooksusamme liival, mistõttu neid tulemusi nüüd küll päris tõepähe võtta ei saa. Kahtlen siiralt, et esiliiga TOP 6 vabalt meistriliiga alumise kolmikuga mängib...

Kahepäevased etapid võeti kasutusele, et vähendada mängijate koormust. Varem pidi 3-4 mängu (36min) ühel päeval mängima ja see oli füüsiliselt väga koormav nii kohtunikele, kui mängijatele. Rannajalgpalli näol on Eestis tegemist siiski amatöörspordiga ja üksikud mängijad/meeskonnad pürgivad professionaalsuse poole.
roque jr   •  
(85.253.244.***)
Mis nüüd siis juhtus? :D
To teadur   •  
(91.129.105.***)
Ja esiliiga võistkonnad olid juba terve talve harjutanud?
Teadur   •  
(85.253.81.***)
Lugesid sa seda sealt välja ve? Kui karikavõistlused praegu toimuksid, joostaks need esiliiga pundid kõik selili, anna andeks aga nii lihtsalt on. Esiliiga õige nimetus on rahvaliiga.
Ka teadur   •  
(2001:7d0:8407:c480:c1c.***)
Rannajalgpall tõesti amatöörsport Eestis, kuid minu arvates sellel alal tohutu potentsiaal kasvada oluliselt populaarsemaks, publikule atraktiivsemaks ja taseme poolest olla maailmas arvestatav tegija.
Küll aga nõuaks see reaalse arengukava koostamist ja sellest kinnipidamist. Täna on kogu see asjaajamine seal amatöörlik, mis tingib kõik muud kaasnevad probleemid ja vajakajäämised.
Professor   •  
(62.65.37.***)
Rannajalgpalli liigade turundus kesine, mõned korralikku rannajalgpalli mängivad meeskonnad, auhinnad olematud, publikuks sõbrad-tuttavad-vastasmeeskondade mängijad jne. Kui suur see korraldusmeeskond on? Arengukava poolt!
To "Teadur"   •  
(37.157.97.***)
Olgem ausad, Sa vist pole asjadega väga kursis.

Veel kaks kolm hooaega tagasi mängis esiliigas 16 ja meistriliigas 10 meeskonda. Tänaseks on vastavad numbrid 7 ja 7. Ala mitte ei võida populaarsust vaid kaotab seda!

Põhjused miks meeskondi aina vähemaks jääb on tegelikult mitmeid:
1. Meistri- ja esiliigas mängitakse erinevaid süsteeme. Esiliiga hooaja lõpus mängitakse mingit "final four" mis tegelikult võib lõpuks medalita jätta tiimi kes ehk põhihooaja kindlat mängu näidates võitis. Ja kui sellise formaadi üleehitusest pole enne hooaja algust juttugi vaid see tuleb ilmsiks alles hooaja kolmandal etapil siis on midagi mädasti!
2. Osavõtutasu on aastatega aina kasvanud, aga korralduslik pool pole sellele järgi tulnud. Esiliiga meeskonna osavõtutasu jääb napilt alla 1000 euro. Mida selle eest saadakse? Korraldus kus 1,5 nädalat enne hooaja algust pole teada kas hooajal on 8 etappi või 6.
3. Eesootava etappi mänge saadakse vähemalt esiliigas teada alles paar päeva enne mängupäeva.
4. Meistriliiga on viidud 2 päevaseks. Esiteks ei meeldi antud süsteem enam ML-i meeskondadele ja teiseks on see ka põhjus miks Esiliiga satsidel puudub igasugune huvi meistriliigasse tõusta - see tähendaks juba majutuse pealt eelarvesse tuhandeid eurosid juurde!
5. Rannajalgpall on viidud rannast ära. Valikuliselt toimuvad etappid kas Nõmmel või Kakumäel mingites liivakastides mitte rannas. Rannajalgpalli võlu seisnebki selles, et seda mängitakse igal pool mujal maailmas rannas. Kui Sa viid asja kuhugi nurga taha siis pole sul ja pealtvaatajaid ka loota.
6. Eestis on 2 tipptasemel rannajalgpalli kohtunikku, aga sellest on vähe! Kohtunike tase jätab soovida nii esi kui meistriliigas. Tihtipeale vilistab ühte mängu kaks noort kohtunikku ja mängud väljuvad kontrolli alt! Võiks ju teha nii, et alati pannakse vilistama üks kogenud ja noor kohtunik, aga ressurssi lihtsalt pole ja tundub, et muus osas jääb tase pigem madalaks.
7. 3-4 mängu päevas on väsitav. Kahtlemata on, aga oluliselt väsitavam on see kui esimene mäng on hommikul kell 10:00, teine õhtul 18:00 ja kolmas järgmisel homnikul kell 10:00. See on lihtsalt mõtetu passimine. Samal ajal kui päevad võiksid oluliselt lühemad ja väljakuid nt Pärnu rannas 3. Loomulikult kui topitakse mänge Kakumäele siis peabki 2 päevaseid etappe tegema, aga milleks üldse sinna Kakumäele vaja neid mänge toppida on? Mis kõige masendavam, ka koondis mängib seal.
8. Olen veendunud, et Sa leiad ise siia veel mõne miinuse lisaks kui silmaklapid eest heidad!

Ja mis on samal ajal paremaks läinud!?!? Ei meenugi kohe midagi...
Dekaan   •  
(62.65.37.***)
1. Final Four on väga põnev formaat, kus võitjaks võib saada ka põhihooajal mitte väga head minekut näidanud meeskond. Kui ma ei eksi, siis see kasutusel ka saalijalgpallis Eestis ja töötab.
2. Pärnus on korralik tribüün, tabloo (enamuse ajast), võrgud väravate taga - mida sa jahud, et midagi ei saa. Pole võimalik välja reklaamida etappide arvu, kui meeskonnad ei suuda end hooajaks õigeks ajaks üles anda või kui komisjonides esindajad poole kõrvaga kuulavad või kohale ei ilmu ning siis nädal-kaks enne hooaega teatavad, et ikka ei taha mängida kõrgemal tasemel (kuigi sportliku printsiibi alusel see õigus olemas).
3. Kas mitte järgmiseid mänge ei saa ise tuletada, kui hooaja alguses asetused paika pannakse... ja kui oskad vaadata, kellega juba mängitud on selles voorus.
4. Kuidas Sa saad väita, et 2-päevane etapp ML meeskondadele enam ei meeldi. Oled küsitluse teinud? Ainuüksi juba tõusmine EL-st ML-i toob kaasa tuhande €-se kasvu eelarves (hooajatasu) ja minu küsimus on kas EL satsid on valmis rohkem trenni tegema (kui üldse tehakse), et vältida kahekohalise skooriga kaotuseid nii, et poole hooaja pealt tuju ära ei läheks ja käega ei löö.
5. Olen nõus Sinuga, et nurgatagused etapid pole teema - samas ei leia ka praegu rannalised ja muud suvakad teed Pärnu Rannaareenile.
6. Olen jällegi nõus Sinuga, et kohtunike tase on väga kõikuv. Ilmekas näide oli viimase ML etapi Alpha vs Thunder mäng, kus tehti mõlemale meeskonnale liiga ja korduvalt. Samas ise olen vaadanud EL mänge ja tihti ei tea mängijad reegleid asudes kohe kohtunikke "õpetama", viimastel aga pole kahjuks m**e, et need inetud vaidlused (tihti kostuvad üle ranna sellised sõimusõnad, et hoia kõrvu kinni) hoiatustega lõpetada.
7. Kord passid Sina, kord keegi teine. Seitsme meeskonnaga liiga võlud ja kui kella 12st päev läbi on, siis pole nagu Pärnu Rannaareenil ka kasutust.
8. Olen veendunud, et Sa virised liigselt nähes asju ainult oma mätta otsast (tõid välja asju, mis Sind häirivad)

Võime jätkata!
Yo.   •  
(146.255.182.***)
Kui ma tahan rannavutti tulla nö proovima siis mul puudub selleks sisuliselt võimalus.

Sisene
MEISTRITE LIIGA
Juventus murdis Atletico müüri, aga mitte hinge
Juventus tegi midagi, mida on Diego Simeone ajastul suutnud veel vaid Lissaboni Benfica (2015) ja Chelsea (2017) - lõi Meistrite liigas Atletico Madridile nende enda kodus kaks väravat.
MEISTRITE LIIGA
PREMIUM LIIGA KÕVAD LAHINGUD
Luup peale | Šampanja külma! Vassiljevi hiline värav viis Flora meistritiitli veerele  (galerii!)
SOCCERNET TV
Soccernet.ee avas oma TV-keskkonna
PÕNEVAT
PREMIUM LIIGA TEISIPÄEV
Linnaruumist Hamburgi näitel
MUSTA MÕTISKLUSED
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
28
22
3
3
76:18
69
2.
Tallinna FCI Levadia
29
20
4
5
87:25
64
3.
Paide Linnameeskond
29
19
5
5
66:23
62
4.
Nõmme Kalju FC
27
15
10
2
53:26
55
5.
Tartu JK Tammeka
29
10
6
13
42:47
36
6.
JK Narva Trans
29
9
9
11
47:44
36
7.
Viljandi JK Tulevik
28
5
7
16
29:54
22
8.
JK Tallinna Kalev
28
5
5
18
20:71
20
9.
FC Kuressaare
29
4
5
20
18:69
17
10.
Maardu Linnameeskond
28
4
4
20
23:84
16
REKLAAM
 
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • N, 19.00 Tammeka U21 - JK Järve (Esiliiga)
  • R, 19.00 Portugal U17 - Eesti U17 (sõprusturniir)
  • L, 13.00 Paide - Tulevik (Premium liiga)
  • P, 13.00 Kuressaare - Maardu (Premium liiga)
  • P, 17.00 Eesti U17 - Sloveenia U17 (sõprusturniir)
  • KÕIK näidatud mängud on siin!
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
69
Tallinna FCI Levadia
64
Paide Linnameeskond
62
Nõmme Kalju FC
55
Tartu JK Tammeka
36
JK Narva Trans
36
Viljandi JK Tulevik
22
JK Tallinna Kalev
20
FC Kuressaare
17
Maardu Linnameeskond
16
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK