Real võttis võidu, kuid kaotas Benzema ja Militao (0)

Real Madrid lõi Valenciale kaks vastuseta väravat ning tõusis viie punkti kaugusele liiga liidermeeskonnast Barcelonast. Foto: Scanpix / Juan Medina / Reuters

Real Madrid alistas Hispaania kõrgliiga 19. voorus 2:0 Valencia ning liikus lähemale liidermeeskonnale Barcelonale.

Kohtumise eel La Ligas kaheksa punktiga Barcelonast maas olnud Real astus koduplatsile ühe mõttega - võitu on vaja. Juba kolmandal minutil leidis Luka Modric täpse läbisööduga kaitseliini taha jooksnud Marco Asensio, kuid tema ürituse pareeris Valencia puurivaht Giorgi Mamardashvili.

Real jätkas üritamist ja otsimist, ent Mamardashvili-nimeline müür püsis südilt. Samal ajal oli võõrustajate väravavhil Thibaut Courtois'l rahulik tööpäev - Valencia ei sooritanud esimese 45 minuti jooksul ühtegi pealelööki.

Avapoolaja kolmandal lisaminutil viis Antonio Rüdiger kodumeeskonna viimaks juhtima. Sakslane saatis Modrici nurgalöögist tulnud palli peaga väravavõrku ... Aga pealinlaste juubeldamisele tõmbas peakohtunik Javier Alberola Rojas vee peale. Nimelt värava eel rikkus Reali tipuründaja Karim Benzema määrusi, kui lükkas viiekastis ümber Yunus Musahi - tabamus tühistati. Seis jäi 0:0, tabloo näitas sama skoori ka vaheajale minnes.

Kui avavaatuse kolmandal minutil jättis Asensio ideaalse võimaluse kasutamata, siis 52. minutil korvas ta selle imeliselt - Benzema söötis karistusala parema nurga juures viibinud hispaanlasele, kes võttis puute vasakule jalale ning virutas kauglöögi tagumisse nurka. Mamardashvili seisis ja vaatas, kuidas nahkkera võrgus maandus - 1:0.

Real sai kaane maha, esimesele lisandus kaks minutit hiljem teine. Vinicius Junior pääses Benzema söödu järel vasakult äärelt jooksma, lidus karistusalasse ning lükkas palli stoilise rahuga tagumisse alanurka - 2:0.

Valencia vilets mäng läks veel täbaramaks 72. minutil, kui Gabriel Paulista lajatas täiest hingest Viniciusele kossi ja sai selle eest punase kaardi.

Kuigi 2:0 võit on hea, siis seda jääb varjutama kaks mure - Eder Militao ja Benzema vigastused. Militao lahkus platsilt 36. minutil, kui tegi liiga oma jalale. Benzema mäng sai otsa 60. minutil, mil prantslane läks platsilt pead vangutades otse tunnelisse. Lisaks neile on Reali laatsareti nimekirjas ka kaitsjad David Alaba, Lucas Vasquez ja Ferland Mendy.

Teenitud võit viib pealinlased liigatabeli tipule lähemale: 19 vooru järel on neil 45 punkti, Barcelonal on aga viis rohkem. Valencia on La Liga teises pooles ehk 14. positsioonil. Nemad on poole hooajaga kogunud 20 silma.

Real Madrid - Valencia 2:0 (0:0)