Roma vajutas üleminutitel Napoli tiitliunistusele tugeva pitseri (1)

Napoli ei jäänud küll päris tühjade pihkudega, aga viik maitses nagu kaotus. Foto: Scanpix / Reuters / Ciro de Luca

Viimati 1990. aastal Itaalia meistriks kroonitud Napoli on kogu hooaja jooksul tiitliheitluses kaasa rääkinud, ent kipub lõpusirgel sealt pudenema. Kodus lepiti üleminutite värava tulemusena Romaga 1:1 viiki ja vahe liidrikohta hoidva Milaniga on nüüd juba neli punkti.

Mängu mindi seejuures juhtima väga kiiresti, sest juba seitsmendal minutil kukutas Roger Ibanez karistusalas Hirving Lozano. Kohtunik Marco di Bello andis esialgu Lozanole korralduse püsti tõusta, ent VAR soovitas tal olukorra üle vaadata ja di Bello muutiski otsust, määrates Napoli kasuks penalti. Rui Patricio aimas löögisuuna küll ära, ent Lorenzo Insigne löök oli piisavalt terav, et võrku lipsata.

Enne pausile minekut jõudis Roma veel latti kolistada, kuid avapoolaeg lõppes Napoli eduseisus. Teisel kolmveerandtunnil lisas Roma rünnakutele teravust ja 60. minutil jättis Tammy Abraham arusaamatul kombel kasutamata Rick Karsdorpi suurepärase tsenderduse, kuna ei tabanud täiesti vabana värava ees seistes korralikult peaga palli.

Veerand tundi enne kella kukkumist niitis Napoli väravas seisnud Alex Meret karistusalas maha Nicolo Zaniolo ja Roma pink eesotsas Jose Mourinhoga nõudis häälekalt penaltit. VAR uuris asja, kuid jättis 11 meetri karistuslöögi siiski määramata. Roma silmis seati õiglus siiski jalule ja seda Napoli jaoks kõige valusamal hetkel - tiksusid juba üleminutid, kui Stephan El Shaarawy lajatas palli posti kõrval ja tegi seisuks 1:1.

Liigatabelis jääb Napoli viis vooru enne hooaja lõppu liidrist Milanist nelja punkti kaugusele. Nende vahele mahub veel Inter, kellel on üks mäng varuks. Samuti hädasti punkte vajanud Roma on viies, Meistrite liigasse viivast neljandast kohast aga nüüd juba viie punkti kaugusel.

Euroopast vajub märksa kiiremini märksa kaugemale Atalanta, kes sai kolmanda järjestikuse kaotuse ja lasi 2:1 võidu võtnud Hellas Verona endast seeläbi vaid kolme punkti kaugusele. Külalised asusid esimese poolaja üleminutitel Federico Ceccherini tabamusest juhtima ja teise poolaja alguses kahekordistas Teun Koopmeinersi omavärav nende edu. Giorgio Scalvini hiline tabamus ei suutnud Atalantale enam punkte päästa ja nii ollakse nüüd eurokohast juba viie punkti kaugusel.

Napoli - Roma 1:1 (1:0)