Ronaldo needus ähvardas taas, kuid lõpuks kerkis esile portugallase asendusmees (0)

Juventuse tänased kangelased: Alvaro Morata (vasakul) ja Adrien Rabiot. Foto: Scanpix / Tano Pecoraro / LaPresse

Kes ütles, et Torino Juventus vajab hädasti Cristiano Ronaldot? Täna suudeti kaotusseisust niimoodi välja tulla, et portugallane ei olnud seotud ühegi väravaga. Lazio alistamisega tõusti Milanist vaid ühe punkti kaugusele.

Algkoosseisude ilmumisel selgus, et Andrea Pirlo pakub võtmemängija Ronaldole puhkepäeva. Portugallane alustas pingilt ning ründetööd pidi rügama Alvaro Morata. Pealtnäha ei pruugi Juventuse fännide jaoks olukord niivõrd hull olla, kuid vaadates mänge, kust Ronaldo on kõrvale jäänud, on tulemus üllatav. Staari pole platsil olnud kolmes liigamatšis (Crotone, Hellas Verona ja Benevento vastu) ning kõik on lõppenud 1:1 seisul. Kas tegemist on mingisuguse needusega?

Vähemalt esialgu näitasid märgid needuse suunas, kuna avaminutitel leidis häid võimalusi ainult Lazio. Ka värava said nad lõpuks kirja, kuid sellega aitas neid rootslasest tipuründaja Dejan Kulusevski, kes eksis kaitseliinis (!) sööduga. Seejärel napsas palli Joaquin Correa ja paar üleastet hiljem lõpetaski pall Wojchiech Szczesny selja taga.

Lõpuks ärkas aga ka Juventus ning 24. minutil polnud nad kaugel viigiväravast: Federico Chiesa pääses jooksma, kuid Francesco Acerbi suurepäraselt ajastatud taklamine lükas palli vastu Juventuse mängumehe säärt, kust edasi põrkas mänguvahend selgelt vastu Wesley Hoedti kätt. Võõrustajad soovisid koheselt ka 11-meetri trahvilööki, ent VAR otsustas, et kuna pall võttis Chiesast rikošeti, siis polnud kaitsjal kuidagi võimalik kätt eest võtta. Lühidalt öeldes, penaltit ei tulnud.

Liialt kaua ei pidanud Juventuse toetajad aga pettumust tundma, kuna vaid paarteist minutit hiljem raksatas Adrien Rabiot tõelise kuuli Pepe Reina sisenurka - 1;1. Paar momenti hiljem sai Lazio ka veel rünnakule, kuid väravat kirja ei saadud ehk avapoolaeg sai viigilise lõpu.

Vahepausi järel otsustasid klubid veelgi agressiivsemalt rünnata: korra purjetas Chiesa vastaste kaitseliinist mööda, korra lennutas Correa palli värava suunas. Lõpuks värises ka latt, kui Lazio pikakasvuline poolkaitsja Sergej Milinkovic-Savici pealöök pisut liiga kõrgele lendas.

Kaua ei pidanud ka väravaid ootama, kuna 57. minutil pääses Juventus kontrarünnakule ning "asendusmees" Morata lennutas palli adrienrabiot'likult ristnurka. Vaid kaks minutit hiljem tegi Milinkovic-Savic totaalselt ebavajaliku vea ning Bianconeri teenis lõpuks oma penalti. Lööma läks Morata ning seisuks sai 3:1. Sellega ka hispaanlase tööpäev lõppes, kuna pisut hiljem sekkus tema asemel mängu Ronaldo.

Portugallasele aga eriti rünnata ei lastud vaid hoopis Correa ja suure osa mängust varjus püsinud Ciro Immobile virutasid korralikud litrid Juventuse värava suunas, aga ka nende üritused lõpetasid vastavalt audis ja Szczesny käte vastas. Sellega kõlas ka mängu lõpuvile ning Juventus sai kätte raske võidu.

Torino Juventus - Rooma Lazio 3:1 (1:1)