Serenaadilaulmisega hääle kaotanud Zahovaiko mängu kohutavast algusest: võib-olla ülemotiveeritus - see on minu viga (0)

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko oli Premium liigas tiitlikaitsja FC Floraga tehtud 3:3 viigi järel rahul sellega, mida näidati teisel poolajal. Kehva mängu alguse kirjutas ta enda kraesse, kui kähiseval häälel lõpuvile järel ajakirjanikega vestles.

• Vaata Liisi Troska fotogaleriid mängust siit või uudise alt!

Paide jäi A. Le Coq Arenal 0:3 kaotusseisu, ent tuli viimase 10 minutiga olukorrast välja, võideldes kätte punkti, mis hoiab nad tabelis kolmandal kohal, Florast kahe silma kaugusel.

Palju õnne viigi puhul! Uskumatu mängu lõpp! Tundus esimese poolaja järel, et Flora läheb täitsa oma teed. Kust te lõpus selle energia leidsite, et see punkt välja võtta?
See on meil kogu aeg sees olnud! Ma ei oska öelda, miks oli nii suur kontrast esimese ja teise poolaja vahel. Mul ei ole vastuseid, kui sa peaksid küsima, mis juhtus esimesel poolajal. Väga uskumatu come-back ja see näitab võistkonna karakterit.

Tundub, et täna olid kandvas rollis ka need mehed, kellest oled kaua puudust tundnud: Joseph Saliste tuli oma söötudega ja Siim Luts tuli oma teravusega.
Jaa, see energia oli see, mida oli meil vaja. Nad ei ole tegelikult üldse meiega väga palju treenida saanud. Ma palusin neilt mõlemalt: energia on vaja väljakule tuua ja kohe - meil ei ole aega oodata 10-15 minutit - nad said sellega suurepäraselt hakkama! Head meelt valmistab see, et nad on - ptui-ptui-ptui - terved ja saame euromänguks kasutada kõiki ressursse, mis meil on.

Sa ütlesid, et sa ei oska esimese poolaja kohta väga midagi öelda, aga äkki midagigi. Mis võis seal valesti minna?
Ma ei tea. Me tegime palju vigu. Meie tase võimaldab midagi enamat. Seda enamat oli teisel poolajal ka näha. Ei oska öelda ... Vigu oli väga palju, ilma et Flora oleks üldse sõgedalt palli taga ajanud. Ma ei kujuta ette, mis värk on meil. Vahepeal on mingi paanika. Võib-olla ülemotiveeritus - see on minu kala. Ma püüan oma mängijaid võtta ja viia sellisesse staadiumisse, et nad lähevad väljakule purema. Seda ma esimesel poolajal ei näinud. Küll aga tundus, et see riietusruumijutt vahetult enne esimest poolaega mõjus hoopis teiseks poolajaks.

Mis sa siis riietusruumis rääkisid?
(Mõttepaus). See jääb riietusruumi! (Puhkeb naerma).

Sa ise olid täna pingil täna väga rahulik. Abitreener Erki Kesküla tegi häält. Kas see oli teadlik tegevus?
Ma laulsin eile õhtul oma abikaasale serenaadi ja kaotasin oma hääle. Sellepärast olin nii vaikne. Võib-olla oli selles mingi probleem. Aga teisel poolajal palusin assistendil häälepaelad lahti teha ja ta tegi oma töö suurepäraselt hästi!

No selline tagasitulek! See on ilmselt väga vajalik energia ja eneseusu purakas, et ka selliste seisude pealt on võimalik välja tulla ning see on oluline teadmine eelkõige enne eurosarja.
No absoluutselt! See näitab ikkagi võistkonna sisu ja tugevust tulla tagasi. Jah, me mängisime riskantselt, taga oli väike paanika, Floral teisel poolajal kiirrünnakud - oli nende värav ju ka õhus, aga nii see paraku on. Täna läks nii ja olen väga uhke poiste üle.

Aga me peame kindlasti üle vaatama esimese poolaja ja seda ei andestata meile kindlasti euromängudes, kus sellist tagasitulekut ei lase keegi teha.

Kas Yusif saab ka väikese vestluse mängu järel, et ta esimesel poolajal leidis söötudega peamiselt Flora mängijaid?
See on noormängija elu, eks. Ebastabiilne elu. Kord on ta siin suurepärane ja te olete vaimustuses, põlved nõrgad jne, aga täna ta oli natuke hädas mingite asjadega. See on noore mängija ebastabiilsus. Ma usun, et ta saab sellest üle ja see on normaalne, täiesti normaalne. See, mis ta praegu õpib, on see, mida ta vajab ja kahjuks ilma vigadeta seda ei saa. Täna mängisime võitmatu meeskonna vastu, kes jäi ka täna võitmatuks. Ta oli teisel poolajal oma ülesannete kõrgusel.

Ja kas Kevor Palumets sai ka väikese kooli, mis on tippmäng?
Ei ole. Ei-ei! Vot siin ei ole vaja kohe maatasa teha! Ta on meil olnud suurepärane. Tegemist on jällegi noore mängijaga, kes see aasta on hakanud põhikoosseisus rohkem figureerima. Tema panus on olnud suurepärane. Me oleme tema arenguga ülirahul! Jällegi noormängija - kustub ära. On vaja väike paus teha, akusid laadida, mõelda natuke. Seega kindlasti ei saa mingeid pealkirju panna, et Kevor sai kehva mänguga hakkama. Ei, ta oli super! Lihtsalt see mäng ja see hetk me vajasime muutust sinna keskväljale. Kogu lugu.

Kas see on nüüd suht kindel, et see kolmemeheline kaitseliin on sul kõrvale tõstetud?
Pärast tänast esimest poolaega ei ole ma enam mitte milleski kindel. (Naerab).