Siuhti minema! Šveitslased alustasid valiksarja oma ajaloo kiireima kübaratrikiga (8)

Šveits pani juba esimeses matšis plagama: kirja saadi 5:0 võit. Foto: Scanpix / Laurent Gillieron / EPA

FIFA edetabeli 12. koondis Šveits lükkas EM-valiksarja suure hurraaga käima: Valgevene vastu peetud avamadin lõppes 5:0 võiduga, vähem kui poole tunniga oli Renato Steffenil kübaratrikk vormistatud. Šotimaa võidumängus säras Manchester Unitedi mees Scott McTominay.

I-alagruppi loositud Šveits jättis Valgevenele sõnaõigust minimaalselt: pallivaldamine oli külaliste kasuks 67/33, väravat ohustanud pealelööke kogunes kuus koduste ühe vastu. Juba neljandal minutil õnnestus Renato Steffenil õiges kohas olla ning väravasuul lahtiseks jäänud palli võrku toksata.

31-aastane Steffen oli jaol ka kahe järgmise tabamuse olukorras, mis tähendas, et vähem kui 29 minutiga õnnestus kirja saada kübaratrikk. Kusjuures kiireim Šveitsi rahvuskoondise ajaloos.

Täpsed olid ka Granit Xhaka ja alles oma teise koondisematši pidanud 22-aastane Zeki Amdouni. Nii sai Šveits oma esimesest valikmängust kirja 5:0 võidu ning tõusis I-alagrupi tippu.

Samas pundis on ka Iisrael ja Kosovo, kes leppisid 1:1 viiki. Skoor avati 36. minutil, kui kapten Eli Dasa saatis palli õnnetult oma võrku. Dor Peretzi tabamus andis mõlemale koondisele punkti.

Sarnaselt Iisraelile omaväravast kaotusseisu jäänud Türgil õnnestus Armeenialt võidupunktid aga kätte saada. Täpsed olid 22-aastane talent Orkun Kökcu ja Istanbuli Galatasarays leiba teeniv Kerem Aktürkoglu, omavärava lõi Ozan Kabak.

Valiktsükli esimese võidu võttis ka Šotimaa, kellel polnud Küprose alistamisega erilist muret. Skoor avati 21. minutil, kui kaitsjast priiks jooksnud John McGinn rammis mänguvahendi tagumisest postist võrku. Tähesära tõmbas endale 67. minutil vahetusest sekkunud Scott McTominay, kes panustas omade edusse kahe hilise tabamusega.

26-aastane poolkaitsja on alles viies Šotimaa koondislane, kes on vahetusest sekkudes löönud duubli.