Sõjakirve maapõue paigutanud Ronaldo aitas Unitedi alagrupist edasi, Roma võttis hädavajaliku triumfi Helsinkis (0)

Cristiano Ronaldo ei kuulunud laupäevases mängus Chelseaga Manchester Unitedi koosseisu. Pisut rohkem kui pool nädalat hiljem alustas mees algkoosseisus ning lõi ka värava. Foto: Scanpix / Craig Brough / REUTERS

Euroopa liiga eelviimases voorus alistas Manchester United 3:0 Tiraspoli Šeriffi ning kindlustas sellega play-off -koha. AS Roma teenis hädavajaliku võidu HJK üle ning säilitas edasipääsulootuse.

E-alagrupi kohtumist Tiraspoli Šeriffi vastu alustas Manchester United selge favoriidina. Paremust näitas tabloo alles 44. minutil, mil Christian Erikseni nurgalöök maandus Diogo Dalot kolbal, kust pall põrkas edasi väravavõrku. Teisel poolajal oli Unitedi minek parem. 65. minutil duubeldas eduseisu Marcus Rashfordi peavärav, lõppseisu vormistas 81. minutil Cristiano Ronaldo.

Teises samaaegses kohtumises alistas Real Sociedad 2:0 Omonoia. Avavärava lõi esimese vaatuse teisel üleminutil Robert Navarro. Viimane tabamus sündis 60. minutil, autoriks Jon Karrikaburu.

E-grupis on edasipääsejad selgunud. Nii Manchester Unitedil kui Real Sociedadil on 12 silma. Viimase kohtumise eel hoiab kolmandat ehk Konverentsiliiga väljalangemiskohta Šeriff, edestades siiani kuival olevat Omonoiat kolme punktiga. Kuuendas voorus lähevad omavahel vastamisi United-Sociedad ning Šeriff-Omonoia.

C-grupis võttis hädavajaliku 2:1 triumfi AS Roma, võidutsedes põhjanaabrite esikklubi HJK üle. 41. minutil viis itaallased juhtima Tammy Abraham. Teise poolaja üheksandal minutil viigistas soomlane Perparim Hetemaj. Paistis, et Roma edasipääsulootustel on kriips peal, aga ei - 62. minutil aitas saapamaa tippklubi Arttu Hoskonen, kui lõi omavärava.

Võidu järel on Romal seitse punkti, mida on võrdselt teisel kohal oleva Ludogoretsiga. Esimeses omavahelises kohtumises jäi 2:1 peale Ludogorets, teine matš leiab aset viimases voorus. Roma peab edasipääsuks võitma, Bulgaaria tippklubile piisab viigist.

F-grupis alistas Grazi Sturm kolmanda üleminuti väravast 1:0 Feyenoordi. Tabamuse autor oli Otar Kiteishvili. Kohtumine oli määrava tähtsusega, sest viimase vooru eel edestab tabelis teist kohta hoidev Sturm kolme silmaga Feyenoordi. Omavaheliste mängude seis on +5 Feyenoordile, aga selleks, et see mängiks rolli, peavad hollandlased viimases mängus alistama Lazio, Sturm peab kaotama Midtjyllandile.

G-grupis alistas Nantes 2:1 Qarabagi, Freiburg ja Olympiacos mängisid 1:1 viiki. Freiburgi edasipääs ja grupi võit on kindel, aga teine koht on veel lahtine. Viimase vooru eel edestab seitse punkti teeninud Qarabag ühe silmaga Nantesit. Järgmises mängus kohtub Nantes Olympiacosega, Qarabag Freiburgiga. Identsete punktide korral läheb edasi Qarabag.

H-grupis võitis Crvena Zvezda 2:1 Trabzonspori, Ferencvaros ja Monaco lõpetasid 1:1 viigiga. Ferencvaros on alagrupi võidu kindlustanud, aga teise koha nimel võitlevad kõik allesjäänud meeskonnad: Monacol on seitse punkti, Trabzonsporil ja Crvena Zvezdal kuus. Viimase vooru paarid on Monaco ja Crvena, Trabzonspor ning Ferencvaros.