Superarvuti lemmik sai Põhja-Norras sugeda. Ten Hag ei suutnud vanale armule haiget teha (0)

Jens Petter Hauge hiilgemäng jättis soosikud pika ninaga. Foto: Scanpix / Mats Torbergsen / NTB / AFP

Opta superarvuti poolt Euroopa liiga suurimaks soosikuks kuulutatud Porto alustas turniiri 2:3 kaotusega Norra meistrile Bodö/Glimtile.

Porto reisis Lõuna-Euroopast Põhja-Norrasse, kus tuli mängida vähem kui kümne soojakraadiga. Sellest hoolimata läksid nad kiiresti Samu Omorodioni löögist juhtima, aga siis algas Norra koondislase Jens Petter Hauge etendus.

Kõigepealt andis Hauge mõõdetud läbisööt Kasper Höghile võimaluse viigistada ning seejärel lõi ta ise kaks meisterlikku väravat. Seejuures jäid norrakad teise poolaja alguses väljakule kümnekesi, kui Isak Maatta teenis simuleerimise eest teise kollase. Bodö/Glimti võitu see aga ei vääranud, olgugi et Deniz Gul muutis lõpu eel vahe minimaalseks.

Manchester United võõrustas Enschede Twentet, kus nende peatreener Erik ten Hag mängijakarjääri päevil koguni kolmel perioodil mängis. "Oleksin eelistanud kohtuda kellegi teisega. Ei ole tore teha haiget millelegi, mida armastad," ütles ten Hag enne mängu. Seda United ei teinudki, sest 1:1 viik jätab Hollandi klubile palju rõõmsama tuju.

United oleks võinud varakult kaotusseisu jääda, aga Twente tipuründaja Sam Lammersi sihik oli paigast ära. Christian Eriksen näitas 35. minutil ette, kuidas lüüa tuleb, tulistades trahvikastis lahtiseks jäänud palli otsejoones tagumisse ristnurka. Teise poolaja keskel jäi aga Eriksen palliga oma väljakupoolel magama, Lammers näppas selle endale, tormas otsejoones värava suunas ning saatis tugeva löödi lähemasse ülemisse nurka.

Ülivarase turniiritabeli liidriks tõusis Rooma Lazio, kes lõi Kiievi Dinamole juba avapoolajal kolm vastuseta väravat. Teisel poolajal läks aga tarbetuks jõhkrutsemiseks, kui esmalt teenis Dinamo poolkaitsja Maksim Bragaru punase kaardi vastase jalal tallumise eest, kümme minutit hiljem järgnes talle Lazio ründaja Tijjani Noslin, kes vastast küünarnukiga näkku tabas.

Ühtekokku peeti kolmapäeval üheksa Euroopa liiga avavooru kohtumist. Ülejäänud 18 meeskonda tulevad väljakule neljapäeval.