Suure Sami suur pääsemine lõigati üleminutitel valusalt läbi, süüdlaseks oma mehed (0)

Sam Allardyce'i ja West Bromi aeg kõrgliigas kipub vägisi otsa saama. Foto: Scanpix / EPA / Shaun Botterill

Inglismaa kõrgliigas tegid Aston Villa ja West Bromwich Albion 2:2 viigi, mis ei rõõmustanud eriti kumbagi osapoolt: ühe jaoks libises kaugemale võimalus mängida uuel hooajal eurosarjas, teine hakkab aga kaotama šanssi kõrgliigasse püsima jääda.

Suure Sami hüüdnime kandva Sam Allardyce'i hoolealused said Birminghamis külma duši krae vahele juba kümnekonna minutiga, kui karistusalas kukkus Ross Barkley ja määratud penalti realiseeris Anwar El Ghazi. Peagi andis kohtunik Stuart Attwell aga samasuguse penalti ka West Bromi kasuks ja Matheus Pereira viigistas.

Kohe teise poolaja alguses läks West Brom Villa kaitsjate kollektiivsest käkist juhtima: esmalt libastus Ezri Konsa ning seejärel suunas Tyrone Mings Mbaye Diagne löögi Emiliano Martinezi külje alt võrku. Kolmest hädavajalikust punktist hoiti kinni kuni üleminutiteni, ent siis vajus kõik hetkega kokku. Kyle Bartley üritas jätta palli rinnaga oma väravavahile, kuid esimesena oli jaol Villa vahetusmees Keinan Davies, kes lõi elu esimese värava Inglismaa kõrgliigas.

2:2 viik tähendab Villa jaoks, et eurokohtadest lahutab neid juba kümmekond punkti. Märksa katatroofilisem oli viimasel hetkel kahest punktist ilmajäämine ja vaid ühega leppimine aga West Bromile, sest nad on tabelis endiselt 19. real, turvatsoonis olevast Brightonist üheksa punkti kaugusel. Antud mahajäämuse tagasimängimiseks on aga jäänud vaid viis vooru.

Aston Villa - West Bromwich Albion 2:2 (1:1)
9. pen. Anwar El Ghazi, 90+2. Keinan Davis - 23. pen. Matheus Pereira, 47. ov Tyrone Mings