Tagasi platsil: Anier pääses Tai kõrgliigas üle viie kuu väljakule (Sinjavski ja Sappinen said kirja magusad võidud) (0)

Henri Anier pääses üle viie kuu taas väljakule. Foto: Muang Thong United FC Facebook

Tai kõrgliiga 28. voorus naases vutiväljakule Eesti koondise ründaja Henri Anier, kes alustas Muang Thong Unitedi eest kohtumist Chiangrai Unitedi vastu põhikoosseisus.

Tabelisse eestlase lisandumine aga Muang Thongile tulemust ei toonud, sest koduväljakul tuli alistuda vastasele 1:2. Chiangrai asus mängu juhtima 20. minutil, kui täpne oli Victor Cardozo. Eduseisu duubeldas 53. minutil Nelson Bonilla. 65. minutil lõi William Popp ühe värava tagasi, kuid enamaks Muang Thongil rammu polnud. Anier teenis mänguaega 57 minuti jagu.

Tabelis paikneb Eesti ründaja leivaisa 47 silmaga neljandal kohal. Chiangrai tõusis teenitud võidupunktide abil kuuendaks, omades nüüd 41 punkti. Muang Thongi järgmine matš leiab aset laupäeval, kui vastu võetakse True Bangkok United.

Tšehhi kõrgliigas käis käsi hästi Vlasi Sinjavskil ja Slovackol, kes alistasid 30. vooru raames 1:0 Zbrojovka Brno. Ainsa värava lõi 24. minutil Petr Reinberk. Eesti koondise ääremängija tegi koduklubi eest kaasa täismängu. Tabelis on nüüd Slovackol kirjas 46 punkti ning selle saagiga paiknetakse viiendal kohal.

Poola kõrgliiga 30. voorus. mängis Rauno Sappinen Mieleci Stali põhikoosseisus 79 minutit, kui koduplatsil alistati Kielce Korona 2:1. Külalised asusid matši 9. minutil Kyrylo Petrovi väravast juhtima, kuid kamil Kruki 40. ja 72. minuti tabamused jätsid kõik kolm punkti koju. Stal asub 38 punktiga Ekstraklasa tabeli keskel ehk üheksandal kohal.

Poola esiliigas pääses Sandecja eest teiseks poolajaks platsile Robert Kirss, kuid avapoolaja tabamusest tuli Ruch Chorozowile 0:1 alla vanduda. Kohtumise ainus värav kirjutati 38. minutil Daniel Szczepani nimele. Teine eestlane Karl-Romet Nõmm koosseisu ei kuulunud. Tabelis on Sandecja 23 punktiga eelviimasel ehk 17. kohal.

Kolmas Poola esiliigas mängiv eestlane ehk Matvei Igonen jäi terveks kohtumiseks pingile, kui Podbeskidzie mängis koduväljakul 2:2 viiki Termalicaga. Eestlase tööandja lõi mängu avavaärava 19. minutil ning selle autoriks oli Joan Roman. 24. ja 31. minutil tegi aga skoori Termalica ning tabamused kirjutati Maciej Ambrosiewiczi ja Andrej Kadleci nimele. 50. minutil oli Igoneni leivaisa poolt täpne Jeppe Simonsen. Tabelis on Podbeskidzie kaheksandal kohal 42 punktiga.