Trans mängis kahel korral eduseisu maha, kuid jättis ka Kalju pika ninaga (hinda mängijaid!) (0)

Igor Ovsjannikov viis Transi kiirelt ette ja nii õnnestus narvakatel teist aastat järjest hooaja esimeses omavahelises mängus Kaljult punkte röövida. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga laupäevane mängupäev sai põneva lõpu, kui Narva Trans kodus kahel korral Nõmme Kalju vastu juhtima läks ning lõpuks favoriidina Narva sõitnud nõmmekatelt punkte napsas.

Trans tegi matšile imelise alguse, kui juba kuuendal minutil tõusis paremäär Igor Ovsjannikov rünnakule, sai Dmitri Barkovilt söödu ning lükkas palli mõne meetri pealt värava tagumisse nurka - 1:0. See mõjus Kaljule korraliku šokina, millest avapoolajal välja ei suudetudki tulla. Samas oli ka Transil endal seis kindlam ja nii peeti suurem osa heitlusest keskväljal, ohustamata kummagi tiimi väravat.

Teisele poolajale tuli Kalju aga uue hingamisega ning rünnak-rünnaku järel prooviti võõrustajate kaitset üle mängida. Trans tuli omadega aga toime, kuniks enne täistunni täitumist külalistele võimalus kingiti. Bermuda koondise keskkaitsja Dante Leverock tabas õhuvõitlusesse minnes käega palli ning matši peakohtunik Roomer Tarajev määras õigustatult penalti. Palli taha asunud Liliu löök läks küll keskele ja kuigi nurka hüpanud Artur Kotenko jalad jäid sooritusele ette, maandus mänguvahend väravavõrgus - 1:1.

Järgneva mõne minuti jooksul proovis Kalju keskväljamees Deniss Tjapkin erinevatest asenditest palli raamide vahele suunata, ent need sooritused ei valmistanud Kotenkol raskuseid. 67. minutil vahetas Transi peatreener Adjam Kuzjajev väljakule noore ründaja Eduard Golovljovi. Nädala eest skoorinud Golovljov sai kohe oma esimese puutega löögile, kuid Vitali Teleš tõrjus selle.

Mõned minutid hiljem sai Golovljov uue võimaluse, kui Viktor Plotnikov pika palli peaga talle ette jättis ning nüüd väravakütt ei eksinud - tugev löök värava vasakusse tagumisse nurka ja Trans oli taas ees!

Seepeale tegid narvakad oma viimase vahetuse ning asendasid seni kolmesena püsinud tagaliini neljase vastu. Kalju leidis aga hea diagonaaliga kastis Robert Kirsi, kes virutas terava nurga alt söödu värava ette, kust pall hetk varem keskkaitsesse nihkunud Nikita Savenkovi põrkest Transi väravasse lendas. Trans kaotas vaid kahe minutiga ja veel nii õnnetult oma eduseisu.

Matši viimasesse veerandtundi tõi see vaid põnevust juurde, sest viigiga ei soovinud leppida kumbki meeskond. Ometi pall rohkem kumbagi väravasse ei jõudnud ja lõpuvile kõlades särasid tablool 2:2 viiginumbrid, mis ei rahuldanud kumbagi osapoolt. Mängu käiku arvestades oleks Trans soovinud võita ning mängulist ülekaalu arvestades soovis sama ka Kalju.

Seega tuli pärast avavooru suurt väravasadu mõlemal meeskonnal täna leppida vaid punktiga, ent võimalus vigade paranduseks avaneb juba mõne päeva pärast, kui Trans sõidab teisipäeval külla Tallinna Kalevile ning Kalju võõrustab kolmapäeval FC Florat.

Mängu parim - Artur Kotenko

Mängus, kus Trans kahel korral oma eduseisu maha mängis, tuleb narvakatel tänada oma kogenud väravavahti, et Kaljut viigist lähemale ei lastud. Ei penalti ega omavärava puhul ei saa Kotenkot milleski süüdistada ja kuivõrd Kalju tegi Transist oluliselt rohkem pealelööke värava suunas, siis Kotenko oli alati valvel. Ka lisas ta häälekas juhendamine võõrustajate kaitsemängu vajalikel hetkedel kindlust.