Ühe draakoni nahka pistnud Tulevik proovib koduplatsil järgmist raiuda (0)

Viljandi Tulevik alistas eelmisel nädalal karikavõistluste veerandfinaalis 2:1 Nõmme Kalju. Foto: Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premum liiga 4. voorus võõrustab eelmisel nädalal oma vööle kauni skalbi hankinud Viljandi Tulevik täisedu omavat FCI Levadiat, kellest nad on pärast kõrgliigasse tõusmist suutnud jagu saada korra (2017) ja viigistada samuti korra (2019).

Ajalooline statistika Tulevikule kaunilt otsa ei vaata – eelmise hooaja kolm duelli kaotati igaüks vähemalt kahe väravaga, kokku oli väravate vaheks 2:10. Aga foon, millelt mängule vastu tullakse, on võõrustajate jaoks hoopis sümpaatsem, sest eelmisel nädalal alistati Evald Tipneri karikasarja poolfinaalis 2:1 Nõmme Kalju ja jõuti esimest korda 20 aasta jooksul poolfinaali.

Võit Kalju üle näitas Tulevikus peituvat sisu, nii mängulise kui ka hingelise poole pealt, sest kui nõmmekad 90+4. minutil viigistasid, suutis Tulevik end lisaajaks kokku võtta ja seal kohtumisesse võiduka pöörde tuua.

Tulevik oli eelmisel aastal praeguseks Euroopa liigas veerandfinaali jõudnud Zagrebi Dinamo kõrval ainuke klubi maailmas, kes suutis võistlusmängus FC Florast penaltiseeriat appi võtmata jagu saada. Aga see ei tähenda, et Eesti tippklubide alistamine oleks Tuleviku jaoks argipäev. See on ikka pühapäev ja kui juhtub viltu minema, siis pole automaatselt tegu altminekuga.

Aga eks süües kasvab isu. Premium liigas kohtus Tulevik enne koondisepausi Paide Linnameeskonnaga ja tegi väga hea partii, aga andis 90+3. minutil Henri Anierile trahvikastis liiga palju ruumi ja kaotas 0:1. Seejärel murti aga karikasarjas Kalju näol maha üks vägev draakon, täna proovitakse kodus maha raiuda järgmine.

Levadia alustas hooaega kindla 5:0 võiduga Pärnu Vapruse üle, aga kohtus viimati Tallinna JK Legioniga lumelahinguks kujunenud mängus. Olud olid ebatavalised ega võimaldanud mängida tavapärast jalgpalli. Levadia oli suurtes raskustes, esmalt jäädi kaotusseisu, siis asuti juhtima, aga lubati Legionil kahel korral viigistada. 83. minuti väravast saadi lõpuks raske 4:3 võit, mis võimaldab neil täna Viljandis täisedu kaitsta.

Viljandi Tuleviku peatreener Jaanus Reitel: "Levadia on minu silmis tiim, kes võitleb Floraga tiitlile. Seega nad tulevad täie tõsidusega meie vastu - ootame rasket mängu. Samas on meie võistkonnas piisavalt kvaliteeti, et neile väärikas lahing anda ja punkte võtta. Saab kindlasti huvitav mäng olema!!"

Viljandi Tuleviku äärekaitsja Tanel Lang: "Meeskonnas valitseb hetkel väga hea aura ja enesekindlus. Tahame saada iga võistkonna käest punkte ning Levadia vastu läheme sama mentaliteediga. Punktide saamiseks peab iga mängija endast 100% andma."

FCI Levadia kaaspeatreener Vladimir Vassiljev: "Viljandi JK Tulevik komplekteeris selleks hooajaks väga hea meeskonna, samuti vahetus neil treener. Arvan, et see on Tuleviku üle aegade parim meeskond. Nad juba näitasid, et nendega tuleb väga tõsiselt arvestada – poleks ime, kui Tulevik võitleb end viie või nelja tugevama meeskonna hulka. Ootame põnevusega eelseisvat mängu.

Talvel hallis omavahel kohtudes oli kõva lahing. See mäng näitas, et kellelgi pole nendega lihtne, samuti alistasid nad karikavõistlustel nii Paide Linnameeskonna kui Nõmme Kalju. Tulevikul on distsipliin paigas, nad teavad täpselt, kuidas kaitse- ja ründefaasis tegutseda. Valmistume mänguks väga tõsiselt, kogu meeskond annab endast maksimumi ning jääme rahule ainult kolme punktiga."

FCI Levadia ääreründaja Frank Liivak: "Koondisepaus on läbi ja tuleb jälle keskenduda Premium liigale. Viljandi on hetkel heas hoos ja karikavõistlustel poolfinaali pääsemine annab neile emotsionaalselt kindlasti palju enesekindlust. Meie aga peame keskenduma oma mängule ja enda tugevustele. Tuleb raske mäng, aga oleme enesekindlad, et kui mängime oma mängu, siis tulevad ka kolm punkti tagasi Tallinnasse."

02.05. vs Tammeka (v)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe; * - karikavõistlused.

Coolbeti koefitsiendid:

Tuleviku võit - 10,00
Viik - 4,75
Levadia võit - 1,30

Huvitavaid fakte:

• Levadia võitis Tulevikku hooajaeelsel Taliturniiril 3:1 (17. Zakaria Beglarišvili, 68. ov. Daniil Petrunin, 72. Robert Kirss - 49. Carson Buschman-Dormond). Tuleviku kaitsja Atanda Ogungbe sai 80. minutil punase kaardi.
  • Tulevik ja Levadia kohtuvad loosi tahtel ka maikuises Evald Tipneri karikavõistluste poolfinaalis.
  • Levadia võitis Tulevikku eelmisel liigahooajal kõigis kolmes omavahelises mängus, skooridega 3:1, 5:1 ja 2:0.
  • Viimasest 12 omavahelisest liigamängust on 11 lõppenud Levadia võiduga ja 1 viigiga.
  • Kaitsja Daniil Petrunin viibib Tulevikus laenul Levadiast.
  • Levadia on löönud tänavu meistriliigas kõige rohkem väravaid - keskmiselt 4,5 väravat mängu kohta. Tuleviku vastav näitaja on 1,5.
  • Levadia poolkaitsja Ernest Agyiri on tootnud Coolbet Fantasy mängus kõige rohkem punkte - 20.
  • Tulevik on hetkel meistriliigas võiduta 8 kodumängus järjest. Nende 8 kodumänguga on viljandlased saanud vaid 2 viigipunkti.
  • Kohtumist vilistav Roomer Tarajev on jaganud tänavu meistriliigas kõige rohkem kollaseid kaarte mängu kohta - 8.