Ühendklubil ei ole veel nime, kuid treeneriks Rogic ja kehaks Levadia (12)

Foto: Kasper Elissaar

Täna toimunud FCI Tallinna ja FC Levadia ühinemise pressikonverentsil teatati, et uuel klubil ei ole veel nime, kuid juriidiline keha saab olema Levadia oma ning peatreeneriks saab senine Infoneti loots Aleksandar Rogic.

Levadia juriidiline keha tähendab, et klubi keskuseks saab Maarjamäe ja esindusstaadioniks Kadriorg, kuid klubi kasutusse jääb ka Punase tänava väljak. Klubi juhatusse jääb Sergei Hohlov-Simson, spordidirektoriks Sergei Pareiko ja jalgpallikooli juhiks Indrek Petersoo, kuid roll leitakse ka senisele Infoneti spordidirektorile Dmitri Skiperskile. Milline täpselt, seda veel ei teata. Klubi presidendina jätkab Viktor Levada, Infoneti senine president Andrei Leškin jääb toetaja rolli.

Rogici abitreeneriks saab senine Levadia U21 peatreener ja Levadia esinduse abitreener Vladimir Vassiljev, füüsilise ettevalmistuse treenerina jätkab seni Infonetis töötanud Jevgeni Stukalov. Väravavahtide treener ja üks abitreener on veel lahtised. Sarnaselt esindusele ühinevad ka duublid, kuid noortevõistkonnad jäävad hetkel eraldi ja liidetakse ilmselt aasta jooksul.

REKLAAM

"Mõte on selles, et tahame teha parimat produkti ja parima, mis me suudame. Võtame mõlemast klubist parima, näiteks treener - Rogic - anname talle oma abilised. Paneme kokku parimaid mängijaid. Tahame teha klubi, kes ei oleks ainult Eesti meister ja täituks minu unistus saada Euroopas alagruppi. Mul on selline soov," rääkis Viktor Levada.

Andrei Leškin kinnitas, et ühinemise taga ei ole kummagi poole rahalised raskused: "Emotsionaalselt on siiani raske, nii ka fännide jaoks, ei saa lihtne olema, aga eesmärk on võtta parim, mis on Infonetis, mis on Levadias, ja teha klubi veel tugevamaks ja saavutada suuremaid eesmärke. Ei soovi, et tekib informatsioon, nagu oleks finantsraskused, me oleme kaks väga edukat klubi. Ilma finantsprobleemideta. Soovime teha veel tugevama klubi nii Eesti jalgpalli kui meie noorte, meie kooli jaoks, kes saavad rohkem võimalusi arenemiseks." Eelarve suurust veel ei teata, kuid kindlasti ei ole see väiksem kui Levadial tänavu.

Andrei Leškin ja Viktor Levada. Foto: Kasper Elissaar

Koosseis täpsustakse lähiajal

Uuel klubil on olemas visioon sellest, kes võiksid nende meeskonda kuuluda ja juba homme koguneb grupp mängijaid. Nimedest ei soovitud praegu rääkida, sest läbirääkimisi seisab ees mitmeid ning kõigiga pole veel jõutud suhelda.

"Meil on ideid koosseisust, aga mingeid lõplikke otsuseid ei ole tehtud, arutame asja. Tean ühte asja - edukas meeskond ei ole see, et kogud lihtsalt 20 parimat mängijat, vaid see on pigem 20 mängijat, kes suudavad parimal viisil üksteisega töötada," ütles Rogic.

Sergei Pareiko: "Homme tuleb üldine koosolek: mängijad, kellel on leping, saavad kokku peatreeneri ja staffiga. Rogic tutvustab, kuidas hakkame mängima ja muud. Plaan on selline, et 18. detsembril poisid kogunevad, aga enne seda nad peavad tegema oma programmi. Kellel veel ei ole lepingut, hakkame läbi rääkima, kellel kehtib leping, jätkavad kindlasti. Siis vaatame, mis positsioone on vaja tugevdada. Kui ei leia Eestist, vaatame välismaale."

Dmitri Skiperski: "Mõnel mängijal on leping lõppenud, neil kellega ei ole, toimuvad läbirääkimised. Mõnele on öeldud, et nad ei jätka, mõned juba teavad. Kellel leping kehtib veel, nendega toimuvad läbirääkimised, kuidas edasi minna." Leškini sõnul poleks kõikidele mängijatele kohta jäänud ka siis, kui Infonet iseseisvalt jätkanud oleks, sest uueks hooajaks oleks Rogic saanud meeskonna oma soovide järgi komplekteerida: "Minu jaoks ei olnud huvitav teha samm tagasi, vaid tahtsime minna samm edasi. Kui treener [Aleksandr Puštov] lahkus, siis rääkisime, et uus treener valib ise, kellega ta jätkab. Need, kes ei sobi filosoofiasse, oleksid pidanud niikuinii lahkuma. Sest kui ei täideta eesmärke, muudetakse esimese asjana treenerit ja siis mängijaid."

Foto: Kasper Elissaar

Leškin rääkis ka Kaljuga ja väsis ebaprofessionaalsest tööst

Igapäevasest klubijuhtimisest taanduv Leškin tunnistas, et ühinemise plaan tekkis väga hiljuti: "Jah, tõepoolest [oli plaan kolida Lillekülla]. Kolm nädalat tagasi, võib-olla natuke rohkem, ei olnud veel sellist otsust. Käisin ja vaatasin A. Le Coq Arenat, kus hakkame mängima, kus olema, aga viimase kahe kuu jooksul olen kogu aeg mõelnud, kuidas realiseerida seda, miks ma selle treeneri kutsusin. See on tipptreener ja kui ma ta kutsusin kolm kuud tagasi, olid meil suured plaanid. Hakkasin mõtlema, kuidas teda realiseerida oma klubi raamides. Tekkis palju probleeme, küsimusi, kuidas seda teha, mängijate puudus, pole tingimusi. Küllaltki raske protsess ja tekkis palju küsimusi, mida tuleb lahendada. Kõrgete eesmärkide puhul oli raske midagi välja mõelda, aga kui kohtusime Levadaga, siis probleemid olid meil sarnased ja omavahel rääkides saime aru, et kahekesi on neid lihtsam lahendada."

Kas ühinemise taga oli Leškini väsimus tippklubi vedamisest? "Mis puudutab väsimust jalgpallist, ütleme nii, et olen väsinud ebaprofessionaalsusest jalgpallist. See ebaprofessionaalsus nõuab mult minu aega ja pingutusi, isiklikku raha ja osalust. Põhimõtteliselt kui Aleksandar Rogic ilmus, oli idee selles, et viia kõik professionaalsemale tasemele. See oli eesmärk kohe alguses, kui tõusime meistriliigasse. Tahtsin teha professionaalset klubi. Ideaalis ma tahaks nüüd lihtsalt tulla mängudele ja saada rõõmu sellest, et kõik on hästi, nagu ka on Viktori unistus. Ideaalis oleks nii," ütles ta. Leškin lisas, et finantsplaanis on tal uue klubi ees omad kohustused ja neid ta täidab, kuid igapäevse töö eest hoolitsevad direktorid.

Kahe klubi ühinemine sai alguse kohtumiselt, kus oli ka kolmas osapool, Nõmme Kalju ja Kuno Tehva. "Jah, kohtusime kolmekesi. Istusime, õhtustasime, rääkisime probleemidest, mis on jalgpallis. Probleemid olid kõigis kolmes klubis ühesugused. Me ei räägi klubidest, mis on väiksemate eelarvetega. Kui sa natukenegi tõused, siis probleemid on põhimõtteliselt ühesugused. Ma arvan, et see on küsimus Kunole [miks Kalju projektis ei ole]. Teate, olid erinevad variandid, vaatasime läbi erinevaid variante, aga need olid lihtsalt jutud. Rääkisime paljudest probleemidest ja see on normaalne."

Seda, mis värvides ja nime all klubi mängima hakkab, veel täpselt ei teata. "See küsimus on emotsionaalne ja on küllaltki raske. Infoneti akadeemia jääb vana nime alla, püüame lapsi ja lapsevanemaid mitte mõjutada praegusel momendil, sest loodi hea ja iseseisev kool. Mis puudutab juba vanust, mis on duubli juures, siis seal saavad kindlasti olema muudatused. Mis puudutab värve, siis meil on Viktoriga ühesuguse värviga särgid," ütles Leškin, "kui võtsime vastu otsuse, siis püüdsime kõike kaine mõistusega võtta. Keskendume sellele, mis on meil ühine. Proovime leida kompromissi emotsionaalsetes asjades, sest suuresti mõtleme ühtemoodi."

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: KASPER ELISSAAR
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

S   •  
(194.204.36.***)
Kuidagi liigselt glorifitseerivad seda Rogic-it, justkui lahendaks ta kõik nende tulevased probleemid.
muigega   •  
(82.131.115.***)
Samad sõnad. Igatahes Impotendis Rogic' küll millegagi Pustovist parem ei olnud. Prints näitas ennast tunduvalt tugevama lootsina.
Gio   •  
(82.131.6.***)
Nimeks peab jääma FC Levadia. See FCI ei puutu üldse asjasse...
Toivo Nellis   •  
(85.253.111.***)
Loodan, et eestlased võtavad kogu jõu kokku takistamaks sellel tiblajõugul Eesti meistriks tulemast!
asd   •  
(146.255.181.***)
Käi perse Toivo Nellis, saada Asula tänavale terviseid. Keegi peab kunagi üritama euroopasse ka pääseda. kaua me seda mudaliiga tasemel florat vahime siin?
Too.asd   •  
(2001:7d0:8280:a480:319.***)
Sa võiksid ise sinna ronida , salajane neti kommentaator , mine vaata kuidas muru kasvab parem !
MG   •  
(88.196.187.***)
Parem tugevdatud Levadia kui lihtsalt kadunud Infonet. Sest ilmselt ainus alternatiivne lahendus ühinemisele oligi Infoneti kadu.
Toetan Florat nagu Toivogi, aga ei näe selles ühinemises ega tugevamas Levadias midagi halba. Samuti tahaks siiralt näha Eestis meeskonda, kes suudaks mängida Euroopa liiga alagrupis, kasutagu selleks kasvõi 11 välismängijat. Küll aga tundub see kõik ulme, eeskätt rahaliselt, kuna alagrupis mängivate klubide eelarved algavad suurusjärk 10-st milj. Ning lisaks oleks tänase keskmise liigataseme juures ülimalt keeruline mängijaid sellisesse vormi viia ja neid seal hoida.
MG   •  
(88.196.187.***)
Ehk siis lühidalt, et Euroopas tegusid teha, tuleks esmalt võita nn mudaliiga ja seda mängleva kergusega.
Eks järgmisel aastal ole näha, kuidas sellega lood on.
Levadia toetaja   •  
(85.253.134.***)
Toivo Nellis, kustuta oma kommentaar ning ära kirjuta selliseid iialgi. Muidu karistatakse sind vaenu õhutamise eest ning mõistagi asja eest.
Maardu toetaja   •  
(185.50.99.***)
Levadia toetaja, siin banaanivabariigis kehtib sõnavabadus ja kõigil on õigus arvamust avaldada.
Võru Kalasadama toetaja   •  
(37.157.98.***)
Normaalne eestlane ei lange kunagi nii madalale, et kukub teisi solvama! Toivo võiks tõesti maharahuneda. Vaevalt selline vend üldse Eesti koondise poolehoidja on, kuna seal mängivad ka slaavi päritolu mängijad. Ahjaa, FC Floras on kõik puhast verd eestlased koos
Suskas   •  
(195.50.205.***)
igasugusest finantsprobleemide puudumisest on asi kaugel. Treeneritega on lihtne - Rogicile oleks pidanud maksma korraliku hüvitusraha, Prinsil lõppes nagunii leping, seega oli talle lihtne aidaa öelda.

Sisene
BRASIILIA HULLAS
Memo | Samba alaku ja horvaadid värisegu! Brasiilia astus tantsusammul üle Lõuna-Korea
JAAPAN LANGES
OTSE KATLAST
Pikk ette (ja MM-ile) | Katarist eluga tagasi: Argentina fännid lõid metroo kõlama, lösutav Infantino tülgastas
KATARI MM
SUURE DUELLI OOTUSES
Päeva klõpsud | Võimas Mbappe, naisfännide lemmik ja vägev soeng
KODUNE JALGPALL
KATARI MM
MM 2022 | Aitab tühjast lobast! Millisest liigast tulevad kõige kõvemad jalgpallurid?
REAMEES SAARMA
Debüüthooajal kõrgliiga parimaks valitud reamees Saarma: Anderlechtiga mängides taipasin, et ega see Premium liiga ju ka nii hull ei ole
JOON ALLA
Fännide lemmik 2022 – Robi Saarma  (milline sai sümboolne koosseis?)
Soccernet.ee külastajate suurel hääletusel valiti Premium liiga tänavuse hooaja fännide lemmikuks Paide Linnameeskonna väravakütt Robi Saarma. Hooaja sümboolses koosseisus on võrreldes mullusega kaheksa uut meest!
KOKKUVÕTTED 2022
PIKK ETTE
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11