Ultrate ja turvatöötajate vägikaikavedu jättis Bundesliga mängu ligi tunniks ajaks seisma (0)

Stuttgarti mängijad püüavad fänne veenda, et kohtumine saaks jätkuda. Pildil oleva plakati taga on varuväljapääs, mille avamist turvatöötajad nõudsid. Foto: Scanpix / Imago images / Revierfoto

Saksamaa kõrgliigas peatati Bochumi ja Stuttgarti kohtumine üpris haruldasel põhjusel. Nimelt leidsid staadioni turvatöötajad, et üks külalisfännide loosung blokeerib varuväljapääsu ja kujutab endast seega turvariski. Teise poolaja algus viibis läbirääkimiste tõttu ligi kolmveerand tundi, enne kui viimaks jätkati.

Stuttgarti toetajate suur plagu valmistas turvatöötajatele muret juba avavile eel, sest täpselt selle taha jäi suur värav, mille kaudu fännid hädaolukorra puhul tribüünilt alla pääseksid. Kui mängu algus venis vaid mõne minuti jagu ja esialgu jäi loosung paika, siis vaheajal võeti teema uuesti üles. Seekord enam nii kergelt kokkuleppele ei jõutud ning vaheajapaus venis seetõttu koguni tunni aja pikkuseks.

Asja käisid ultratega klaarimas nii Stuttgarti legend, nüüdseks klubi kontoripoolel töötav Christan Gentner kui ka klubi president Claus Vogt, aga esialgu tulutult. Lõpuks jäi seejuures peale fännide sõna, sest suur loosung rippus ka teise poolaja jooksul oma kohal - enne seda oli turvatöötajatele demonstreeritud, et vajadusel suudetakse see kiirelt eest tõmmata.

Sunnitud paus tuli kasuks kodumeeskonnale, kes kasutas viis minutit pärast teise poolaja algust ära Stuttgarti kaitsjate söödueksimuse, lõi värava ja võitiski lõpuks 1:0. Kaotus tähendab, et hooaega suurepäraselt alustanud Stuttgarti jaoks hakkab tiitliheitluses osalemine muutuma aina teoreetilisemaks. Viiest viimasest liigamängust on saadud vaid neli punkti ja ehkki tabelis ollakse veel kolmandad, kipuvad Leverkuseni Bayer ja Müncheni Bayern püüdmatult eest libisema.

Kindla võidu noppis seevastu Dortmundi Borussia, saades tänu Donyell Maleni kahele tabamusele võõrsil jagu Kölnist. Malen oli külalised varakult ette viinud, lõplikult pöörati mäng enda kasuks teise poolaja keskpaigas, mil mõne minuti sees realiseeris Niclas Füllkrug penalti ja siis lisas Malen oma teise tabamuse. Lõppseisu vormistas üleminutitel Youssoufa Moukoko - mõne aasta eest imelapsena pildile kerkinud, kuid praegu 19-aastasena peamiselt vigastustega võitlev ründaja pole sel hooajal kuulunud algkoosseisu üheski liigamängus ja sai kirja alles oma teise tabamuse.

Seegi mäng ei möödunud katkestuseta - 12. minutil korraldasid Kölni fännid Saksamaal juba tuttavaks saanud protestiaktsiooni, loopides väljakule kuldses pakendis šokolaadimünte. Toetajad ehk "12. mängija" pole rahul sellega, et alaliit müüs klubide enamuse nõusolekul detsembris osa teleõigusi investoritele. Kohtumine seisis kaheksa minutit, kuniks mõlema meeskonna mängijad aitasid turvatöötajatel väljakut puhastada. Kogu mängu jooksul kõlasid aga mõlemalt fännitribüünilt hüüded, mille abil sajatati Saksamaa alaliitu.

Neli väravat löödi ka Darmstadti ja Eintrachti vahelise Hesseni derbi käigus, kuid need jaotati märksa dramaatilisemalt kahe peale ära. Külalised läksid teise poolaja alguses juba 2:0 ette, kuid viimase pooltunniga suutis liigatabeli punane latern Darmstadt, kes polnud avapoolajal teinud ainsatki raamidesse läinud pealelööki, punkti välja võidelda. Viigivärav sündis viiendal üleminutil rünnakule saadetud keskkaitsja Christoph Klareri jalast

Draama poolest ei jäänud sugugi alla ka Freiburgi ja Hoffenheimi kohtumine, ent seal olid rollid vahetuses. Teise poolaja alguseks sai kaheväravalise edu kätte kodumeeskond Freiburg, aga vaid kaks minutit hiljem lõi Wout Weghorst tagasi ühe ja mõnikümmend minutit hiljem Maximilian Beier ka teise värava. Kui seejärel sai Freiburgi kaitsja Manuel Gulde teise kollase kaardi ja võõrustajad jäid platsile kümnekesi, näisid kõik trumbid olevat Hoffenheimi käes, ent hoopis vähemuses mänginud Freiburg suutis end koguda ja Roland Sallai lõi 85. minutil 3:2 võiduvärava.

Tabeli keskel asuvatele tabelinaabritele kohaselt tegid 1:1 viigi Heidenheim ja Wolfsburg, kuigi mõlemal korral kanti protokolli külalismeeskonna mängija nimi. Wolfsburg pääses küll Vaclav Cerny kiirest tabamusest ilusa kombinatsiooni lõpetuseks juhtima, aga avapoolaja üleminutitel suunas Moritz Jenz madala tsenderduse ebaõnnestunult oma väravasse.

Köln - Dortmundi Borussia 0:4 (0:1)