Unitedi peatreener Klasen: kui teeme oma asjad ära, siis suudame kõiki võita (0)

Nõmme Unitedi peatreener Martin Klasen. Foto: Raido Kull

Nõmme United tegi Esiliiga 6. voorus FC Flora U21 meeskonna vastu sama, mida Vändra Vaprus tund aega varem FCI Levadia U21 tiimi vastu – pööras 0:2 kaotusseisu 3:2 võiduks. Unitedi võiduvärava lõi 90+2. minutil Kevin Mätas penaltist.

"Senise hooaja kõige magusamad kolm punkti kindlasti," tõdes Unitedi peatreener Martin Klasen pärast kohtumist jalgpall.ee otseülekandes antud intervjuus. "Kui meil ei oleks täna õnnestunud lõpus võiduväravani jõuda, siis oleksid need ikkagi olnud kaotatud 2p hoolimata sellest, et jäime 0:2 kaotusseisu ja kõrvalt vaadates võinuks tunduda, et saime viigi kätte. Vaatamata kahele lapsikule eksimusele, kust see 0:2 alguses tuli, ei olnud me esimesel poolajal väljaku kehvem võistkond. Täna me väärisime neid võidupunkte."

Flora duubel asus kohtumist juhtima Igor Ustritski 14. ja 17. minuti väravatest. 27. minutil lõi Mätas Unitedi esimese ja 59. minutil Karl Gustav Kokka teise värava. "Jäin mängijate esitusega väga rahule, sest isegi 0:2 seisu peal ei lasknud nad pead norgu. Polnud kedagi, kes poleks endasse uskunud. Mehed väärisid neid punkte," kiitis Klasen meeskonda.

Mullu Esiliiga B võitnud ja klubi ajaloos esimest korda liigapüramiidi teisele astmele tõusnud United on Esiliiga ainuke kaotuseta meeskond ja hoiab kuue vooru järel tabelis teist kohta. "Võtame mängu-mängu haaval. Senine hooaeg on näidanud, et kui ise mängime väga hästi, siis pole ühtegi vastast, kel oleks lihtne meid alistada. Kui me jällegi pole platsil oma parima sooritusega, siis võib apsakaid tulla kõigi meeskondade vastu. Aga senised kuus mängu on näidanud, et kui teeme ise oma asjad ära, siis on meil võimalik kõiki võita," lausus Klasen.

Flora U21 eest täna platsil käinud 16 jalgpalluri keskmine vanus oli 17 aastat ja 9 kuud. Peatreeneri Ats Sillaste arvates oligi kogemuste puudumine üks kaotuse põhjuseid: "Saime paremini minema, aga kuidagi vaikselt läks mäng Unitedi kätte. Teine poolaeg oli väga lahtine ja mäng võinuks mõlemale poole kukkuda. Seekord läks nii, et saime oma koduväljakul 2:0 eduseisust väga valusa kaotuse.

Tahte taha midagi ei jäänud, pigem kogemuse ja tarkuse taha, et millal hoog maha võtta, hoida rohkem palli ja mitte tormata pea ees väravat lööma.

Oleme enamvähem kursis, kuidas United on viimasel ajal mänginud. Ruumi nende kaitseliini selja taga oli ja kui pikemaid palle ei mängi, siis seda ruumi ei teki kah. Esimesel poolajal see plaan õnnestus, teisel oleks pidanud ilmselt rohkem palli hoidma ja positsioonirünnakut mängima," rääkis Sillaste.

Esiliiga 7. voorus võõrustab Nõmme United pühapäeval punast laternat Kohtla-Järve JK Järvet ning FC Flora sõidab jaanilaupäeval külla FC Elvale.