Uskumatu prohmaka teinud väravavaht mängis Elevandiluuranniku võidu kolmandal üleminutil maha (tiitlikaitsja on ülikeerulises olukorras!) (0)

Elevandiluurannik mängis Aafrika Rahvaste Karikaturniiri teises voorus võidu maha, kui leppis Sierra Leonega 2:2 viiki. Viigivärav sündis kolmandal üleminutil Elevandiluuranniku väravavahi prohmakast.

Elevandiluurannikul oli 12. minutil suurepärane võimalus mängu juhtima asuda, kuid Franck Kessie ei realiseerinud penaltit. Esimesel poolajal saadi siiski eduseis kätte, sest klubijalgpalli Amsterdami Ajaxis mängiv pikakasvuline tipuründaja Sebastien Haller lahendas 25. minutil üks-üks olukorra. Sierra Leone lõi teise poolaja alguses viigivärava, aga Elevandiluurannikul taastas 65. minutil eduseisu, kui skooris Londoni Arsenali ääreründaja Nicolas Pepe.

Sierra Leone ei olnud veel alla andnud, vaid otsis viigiväravat, mille Elevandiluurannik neile kolmandal üleminutil kinkis. Elevandiluuranniku väravavaht Badra Ali Sangare ei saanud meeskonnakaaslase peaga antud tagasisöötu korralikult kätte, tegi kukerpalli ja puterdas palli Steven Caulkerile, kes jätkas Musa Noah Kamarale, kelle värav Sierra Leonele punkti päästis.

Viik tähendab, et Elevandiluurannik on E-alagrupis kahe mänguga kogunud neli ja Sierra Leone kaks punkti. Samas alagrupis on väravatearve avamata tiitlikaitsjal Alžeerial, kes kaotas 0:1 Ekvatoriaal-Guinale, kes omakorda avas oma võiduarve. Alžeeria on enne otsustavat matši Elevandiluurannikuga alagrupis viimasel kohal. Ekvatoriaal-Guinea kerkis teiseks.

F-alagrupis leppisid Gambia ja Mali 1:1 viiki, kusjuures mõlemad väravad sündisid teisel poolajal penaltipunktilt. Esimeses voorus Malilt skandaalse kaotuse saanud Tuneesia avas võiduarve, kui alistas Mauritaania 4:0. Gambial ja Malil on neli, Tuneesial kolm ja Mauritaanial null punkti.