Uueks aastaks planeeritakse vähemalt nelja maavõistlust, ühte seejuures tippkoondisega (selle aasta lõpus võib veel üks mäng tulla!) (8)

Aivar Pohlak. Foto: Brit Maria Tael

Seekordses "Vastab Aivar Pohlak" rubriigis rääkis Eesti Jalgpalli Liidu president peamiselt koondisejalgpalli ja Lilleküla vutikompleksiga seotud teemadel.

Muuhulgas avaldas ta, et Kariibi turnee ei pruugi lõpetada veel tänavust koondiseaastat ning uueks aastaks planeeritakse hetkel vähemalt nelja maavõistlust, millest ühes loodetakse Tallinnas võõrustada maailma tippkoondist.

Teisipäeval peeti vutiliidus koosolek, kus arutati Belgialt saadud ajalooliselt suurt kaotust. Millised tulemused koosolekul olid?
Toimus ajurünnaku moodi koosolek, mida sellises olukorras peab tegema ja kus kuulasime kõigepealt ära treenerite hinnangu, peale mida said oma arvamuse öelda kõrvaltvaatajad. Kusjuures Tarmo Rüütli meenutas, et peale kunagist 0:7 kaotust Bosnias oli toimunud sarnane istumine – toona tegime seda kahekesi.

Treenerite analüüs mängule ja probleemidele oli selge ja täpne – kõrvaltvaatajate öeldud täiendavate märkuste osas kohapeal järeldusi tegema ei hakanud. Kuna treenerid peavad vastutama tulemuste eest, peab neil olema ka vabadust otsustada.

Teine koosoleku pool oli suuremate tähenduste jaoks. Pole saladus, et viimastel aastatel on alaliit samm-sammult püüdnud toetada ja suunata erinevaid arenguid klubides, sest Eesti spordi toimimise majanduslik loogika ei soosi klubide terviklikku ja igakülgset toimimist. Eilsel koosolekul sõnastasime vajaduse luua liidu poolsed sportlikud tugimehhanismid U-17 Eliitliigasse jõudnud optimaalselt laia ringi mängijate arengu parimaks tagamiseks kuni tippjalgpallini välja. Igaks juhuks lisan, et pidasime silmas laiemat ringi kui noortekoondislased. Kontseptsiooni selles osas ootame tehniliselt osakonnalt jaanuari lõpuks.

Eesti on kaotanud selles valiktsüklist neljast mängust kolm, lastes endale lüüa 15 väravat ehk keskmiselt 3,75 mängus. Samas on nende nelja mängu keskmine pallivaldamine Eesti jaoks 46,5%, söödutäpsus 84,3% (vastaste keskmine 84,5%), pallivõitmiseid on Eestil keskmiselt 34,25 mängu kohta (vastastel 33,75), lisaks on Eesti keskmiselt teinud 10,5 viga matšis. Väga kummaliselt head numbrid tulemuste põhjal selge autsaideri jaoks. Mis loogikaid sa siin taga näed?
Numbrid kinnitavad seda, mida näeme palja silmagagi – püüame mängida puhast pallivaldavat jalgpalli kaotatud palli kiire tagasivõitmisega, kusjuures sealjuures on kannatanud meeskondlik kaitsetöö ja kaitsemängu vastutus langenud rohkem üks-ühe vastu olukordadele, milles tugevamate vastastega toimetulemiseks ei ole meil piisavalt loomulike kaitsvate omadustega mängijaid. Seda kinnitab ka väike tehtud vigade ja kollaste kaartide hulk – loomulikult võitluslikul ja kaitsval mängijal juhtub selliseid asju sagedamini. Nagu varemgi täheldatud, mängivad tänase koondise kaitseliinis endised ründavad mängijad ja see on iseloomulik üleminekul pallivaldavale mängustiilile ja selles pole midagi imelikku. Kusjuures ühtlasi on see kaasa toonud olukorra, kus meil pole täna koondises mitte ühtegi kaitsefaasis tugevat mängijat õhus, aga ka see on iseloomulik ja normaalne just sellisele perioodile.

Koondise keskkaitsja Ragnar Klavan koos Romelu Lukakuga palli lendu jälgimas. Foto: Brit Maria Tael

Mõistagi tuleb selliseid asju teadvustada ja nendele reageerida. Mis ei tähenda selliste mängijate kunstlikku koondisesse toomist, vaid nende toetamist klubijalgpallis ja noortekoondistes ehk siis üheks asjaoluks toetamaks pallivaldavas mängustiilis järgmise sammu astumist, on loomulike kaitsvate omadustega, õhus tugevate ja palliga enesekindlate mängijate arendamine.

Lisan, et see on näide mõttekäigust - mäng belglastega andis sellise signaali - ja ei tähenda, et teised positsioonid poleks olulised.

Esialgse info põhjal peaks praeguseks käima A. Le Coq Arena renoveerimistööd. Mis seisus see ettevõtmine on ja kas varakult hakanud talv või midagi muud on siin asjaolusid muutnud?
Tööd käivad. Esimene hange oli otsatribüünide osas – neid juba valmistatakse tehases ja kui nad valmis saavad, pannakse staadionil paika. Tähtajaks on 28. veebruar 2017.

Teine hange oli Põhjatribüüni katus – ka siin käib konstruktsioonide valmistamine tehases, peale mida pannakse nad staadionil paika. Tähtajaks 15. aprill 2017.

Kolmas hange oli staadioni lõunaotsa ekraanhoone koos esimese ja teise korruse garderoobide renoveerimisega rahvusvaheliste nõuete järele – hange ise on lõppenud ja käib lepingute ettevalmistamine. Tähtajaks 15. oktoober 2017.

Neljas hange, mis praegu käib, on viienda korruse tribüünid ja neljanda ja viienda korruse kinniehitamine koos tribüünide veekindlaks tegemisega. Tähtajaks 31. juuli 2017.

Viies hange tuleb nõrkvoolutööde osas ja seda valmistatakse hetkel ette. Kuues hange saab olema teeninduspindade väljaehitamine, sealhulgas on ka esimese korruse pubi ja neljanda korruse tualetid.

Kogu ehitus peaks lõppema talvel 2017/2018.

Lilleküla staadion saab veebruari lõpuks otsatribüünidele esimese tasandi, aprilli keskpaigaks Põhjatribüünile katuse. Foto: Brit Maria Tael

Sarnane küsimus Sportland Arena kohta. Kevadel ütlesid, et loodetavasti 2017. aasta esimesteks mängudeks on uus tribüünihoone valmis. Millal võiksid alata ehitustööd ja millal peaks tribüün tänase päeva seisuga valmima?
Nagu varem kõneldud, nõuti Sportland Arena väljaehitamiseks uue detailplaneeringu tegemist. Tänaseks on see valmis ja nüüd ootame luba ehituse alustamiseks. Kaua see aega võtab, ei oska keegi öelda, aga teeme kõik, et asjaga esimesel võimalusel startida.

Hetkel pole järgmiseks aastaks välja kuulutatud mitte ühtegi maavõistlust. Kas olete nende saamise osas tööd teinud või võibki jalgpallisõber veidi rahulikumat koondiseaastat oodata?
Oleme olnud alati aktiivsed ja räägime praegu võimalike vastastega kodumängudest 28. märtsil ja 13. juunil. Neile kahele lisanduvad mängud novembris 2017, kus teiseks mänguks lendame vastuvisiidile Maltale. Ka esimese vastasega oleme novembriks kokkuleppele jõudnud mänguks Tallinnas, aga mängu toimumise eelduseks on, et ei meie ega nemad ei mängi sellel ajal play-off mänge. Eelkõige on see praegusel hetkel pigem vastasega seotud võimalik probleem, sest nad juhivad oma valikgruppi (Euroopa valikgruppide tabeliliidreid saad vaadata siit - toim.). On ka väike võimalus mängida ühe Hispaania provintsi koondisega veel tänavu - 29. detsembril.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Mõttekoht   •  
(176.46.5.***)
"Treenerite analüüs mängule ja probleemidele oli selge ja täpne – kõrvaltvaatajate öeldud täiendavate märkuste osas kohapeal järeldusi tegema ei hakanud. Kuna treenerid peavad vastutama tulemuste eest, peab neil olema ka vabadust otsustada."

Kas soovitati mõned flora mehed pingile istutada ?
kuulujutt   •  
(155.143.223.***)
Kuulsin, et see sats on Poola
to mõttekoht   •  
(2001:7d0:81d2:3b80:49e.***)
palju neid seal sinu arvates siis oli? ja miks just nemad?
Risto234   •  
(82.131.28.***)
6 aastat hiljem: Iirimaa.

Pigem nemad kui Poola..
Mart   •  
(2001:660:660a:4200.***)
Pallivaldamine ja söödutäpsus on enda värava all
Milfhunter   •  
(2001:7d0:8b3e:bc80:44d.***)
Roiu külas on 2 naist.Juta kepib kõigiga,kes ette jäävad.Marta on selline pipar,et keegi ei saa.Statistiliselt on külas iga teine naine lits!
Tutti Tuti   •  
(85.76.161.***)
Ei viitsi ajaloos tuhnida Rüütli oli ka vist kaks korda vöimalusena see Bosnia 0:7 Naeruväärne on see Reimi nö risti löömine, Pehrson oli ikka aegade aegadest jubedaim samm. Kuna seni oldi öpipöisid, aga nüüd oleme nagu noaga selga saanud isegi soomlasest nt Muurinen annaks nagu midagi juurde, rootslase juhtimisel kaks aastat aga viie kaitsjaga mässata tulemuseks mitte ühtegi ääre mängijat ja keskpoolikus rootsi tasemel jooksja kes peaks vastase järel ainult jooksma. Aitähh! Sama mis Backe praeguse Soomega teinud on ja viimases mängus minnakse poolajal jälle 442 peale soome ja eesti koondised on ju üks ühele samas seisus, öigemini, seisu Ei OLE! Umbluu kaitse kinnimätsimine jne oli juba Teituri ajal, muud rombid ja ajaxi treenerite ning rautiaineni pühendumus ala röster on ka zonglöörimiseks samuti. Miks?::: Piiroja, Lindpere, Pareiko sugused mehed koondist ja üldse Eesti vutti ei aita? Ütleme nii Kirss U23 ENG 1:2 on seeditav seega Reim U21, 23 ju sama... Minge siis seda rida edasi ja kui kolme aasta pärast muutust ei tule palgake siis see uus ime ”pehrson” v. trapatoni, gryff v. Rechnaggel kuhu need lubatud oma treenerid Pohlaku poolt jäävad? Keegi ei taha Flora vaimus jätkata, selles on küsimus!
Kellelt aga luba ja tegutsemise voli saada ja investeerides kindel olla ka ei tea, seega Eesti vutis on hullem seis kui Riho Sooniku (aegade) järel kossus, keegi ei tea mis saama hakkab!
__________________________________________
arx   •  
(212.7.18.***)
kas kusagil seda planeeritavat staadioni uut visuaal ka näha?

Sisene
Ikkagi murepilved? FCI Levadia ja kahe treeneri teed läksid lahku
EESTLASTEST VÕÕRSIL
VÄLJAMAALT
UUSI MÄNGIJAID
Naiste koondise aasta numbrites 2022
EESTI NAISTE KOONDIS
KÕRGLIIGAD
TALITURNIIR
VAATA JÄRELE: uute ründajatega Kuressaare ja Kalju leppisid viiki  (lisatud galerii!)
VÄLJAMAALT!
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima  (+ kogu aasta statistika)
EESTI NAISTE JALGPALL
Karjääri parima aasta järel kodumaale naasnud Eesti koondise esikinnas: Tabasaluga medal võiks täiesti reaalne eesmärk olla
KURE JUTUD
Kožuhhovski: kui meilt nii palju mehi parematesse klubidesse läks, räägib see tehtud heast tööst  (+ keskväljast, Dõmovist, elu vormis Lahest)
JUUBELISAADE
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!