Uustulnuk vs liider: tuhkatriinulugu ja Salahi rekord avasid ukse hoopis üllatajale (0)

Salah tegi ajalugu, aga ... Foto: Scanpix / Matthew Childs / REUTERS

Inglismaa kõrgliiga laupäeva lõpetas haarav kohtumine tunamulluse meistri Liverpooli ja uustulnuka Brentfordi vahel. Edu said nautida mõlemad ning lõpuks lepiti Londonis 3:3 viiki.

Brentfordi tõus üle 74 aasta tagasi Inglismaa kõrgliigasse on juba iseenesest paras muinasjutt, aga veelgi imelisem tuhkatriinulugu on olnud Ethan Pinnocki jalgpallurikarjäär. Mehe kasvatajaklubiks oli Millwall, kes temast 15-aastaselt loobus. Seejärel liitus ta Dulwich Hamletiga, kelle ridades ta 2010. aastal Inglismaa tugevuselt kaheksandas liigas debüteeris.

Kuus aastat hiljem tegi Pinnock oma karjääris sammu edasi, kui liitus nimeka energiasäästliku klubiga Forest Green Rovers. Ehk siis täpselt viis aastat tagasi pallis Pinnock veel tugevuselt viiendas liigas, ent kõigest ühe hooaja järel sai ta 24-aastaselt lepingu Inglismaa esiliigast. Barnsley kaudu on ta jõudnud Brentfordi, kelle ridades valiti ta mullu Inglismaa esiliiga sümboolsesse koosseisu. Täna sai temast 100. jalgpallur, kes oma Inglismaa kõrgliiga debüütvärava Liverpooli võrku löönud.

Pinnocki mäng sai aga kahjuks kiire lõpu, kui ta trauma tõttu 42. minutil puhkama vahetati. Ajal, mil ta veel poole teraga platsil ringi jooksis, suutis Liverpool viigistada ja seda läbi Diogo Jota pea.

Kui esimesel poolajal suudeti Mohamed Salahi pealelöök joonelt ära klaarida, siis teisel enam mitte. 151. liigamäng Liverpooli särgis tõi egiptlasele sajanda värava. Ükski Liverpooli mängija pole Inglismaa kõrgliigas suutnud kiiremini saja tabamuseni jõuda. Ainult ühe mänguga jäi Salahile alla 1966. aasta maailmameister Roger Hunt.

Kõva töö ja vaevaga sai Brentford siiski viigi kätte, kui sakslane Vitaly Janelt hüppas värava ees üle Virgil van Dijki enda ja pall ületas väravajoone. Seejuures vaatas tribüünil kohtumist Saksamaa koondise peatreener Hansi Flick. Viigiseis aga kaua ei püsinud, sest oma mängu viimase puutega vajutas hirmsa puraka Brentfordi väravavõrku 20-aastane Curtis Jones. Hetked hiljem oli ta juba Roberto Firmino vastu pingile vahetatud.

Pinnock polnud siiski viimane mängija tänases kohtumises, kes Liverpooli vastu oma Premier League'i esimese värava lõi. Pall oli Liverpooli kastis lahti ja kõigest neli minutit varem vahetusest sisse tulnud Yoane Wissa oli esimesena jaol.

3:3 seisuga see hooaja üks atraktiivsemaid kohtumisi lõppeski ning uustulnuk Brentford jätkab kuue vooru järel esikümnes. Kuivõrd Chelsea kaotas päeval Manchester Cityle, siis tõusis Liverpool liidriks, aga see võib olla ainult ajutine. Esmaspäeva õhtul on võimalik Brightonil ise Premier League'i juhtima asuda, kui neil õnnestuks võõrsil alistada Crystal Palace.

Brentford - Liverpool 3:3 (1:1)
27. Ethan Pinnock, 64. Vitaly Janelt, 82. Yoane Wissa - 31. Diogo Jota, 55. Mohamed Salah, 67. Curtis Jones