VAATA JÄRELE: Tammeka lagunes Viljandis kiirelt ja vajub aina sügavamasse auku (4)

Premium liigas lükati käima 22. voor, kui Viljandi Tulevik võttis kodusel linnastaadionil vastu Tartu Tammeka ja võitis neid kindlalt 4:1.

Kodumeeskond pidi kohtumise algul tänama õnne ja kohtuniku otsust, kui pall tabas väljaspool karistusala väravavahi Ingmar Krister Paplavskise kätt, ent kohtunik Karl Koppel lubas mängul jätkuda. Hetk hiljem sai Tulevik teises platsi otsas karistuslöögi ning Herol Riiberg keerutas palli ristnurka.

Ootamatul kombel lagunes Tammeka mäng seepeale täielikult ning kolme minuti jooksul lubati Kaimar Saagil lüüa Abubakir Muidinovi söötudes veel kaks väravat. 0:3 kaotusseisu jäänuna ei suutnud tartlased end enam leida, teisel poolajal lõi Muidinov ise Heroli söödust veel ühe värava ning Sander Kapperi üleminutite tabamus pakkus külalistele nõrka lohutust.

Lisaks kaotusele jäid tartlased järgmiseks kohtumiseks ilma veel kahest mängijast. Mihkel Järviste sai 83. minutil teise kollase kaardi ja eemaldati, paar minutit varem oli jalga vigastanud ka Andre Paju. Et poolkaitsja ei suutnud mängu jätkata, mängis Tammeka viimased minutid üheksakesi.

Tulevik tõusis võiduga vähemalt homseni liigatabelis kuuendaks, Narva Transist mööda. Tammeka jätkab 13 punktiga tabeli viimasel real.

27. augustil kell 18.30 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - Tartu JK Tammeka 4:1 (3:0)
19. Herol Riiberg, 24., 26. Kaimar Saag, 74. Abubakir Muidinov - 90+1. Sander Kapper

Väravasöödud: 19. x, 24., 26. Abubakir Muidinov, 74. Herol Riiberg - 90+1. Kevin Mätas
Hoiatused: 81. Daniil Petrunin - 12. Patrick Genro Veelma, 44., 83. Mihkel Järviste, 59. Andre Paju
Eemaldamine: 83. Mihkel Järviste
Mänguolud: +16, pilves, vahelduvalt uduvihmane ilm, muruväljak heas seisukorras