Vägev! Liigaliidri alistanud Tamm ja FCSB kahandasid vahe tipuga kahele punktile (1)

Joonas Tamm ja FCSB said olulise võidu. Foto: FCSB / Facebook

Välismaal mängivatest palluritest tegi kõige silmapaistvama etteaste Joonas Tamm, kes sai FCSB-ga kirja 2:1 võidu liidripositsiooni hoidva Constanta Faruli üle. Karl-Romet Nõmm sai Poolas taas penaltit tõrjuda.

Täismängu teinud Joonas Tamm ja FCSB said Rumeenia kõrgliiga meistritiitlilahingus 2:1 võidu liidri Constanta Faruli üle. Eestlase koduklubi pääses juhtima tänu 35. mänguminuti penaltile. Ka teisel poolajal õnnestus FCSB-l skoori teha, millele järgnes viie minuti pärast Faruli vastus. Tänavusel hooajal Faruli esimest korda alistanud FCSB on nüüd korjanud 37 silma, tipp jääb kahe silma taha. Pidada on jäänud kuus duelli.

Karl-Romet Nõmme ja Robert Kirsi koduklubi Nowy Saczi Sandecja said Poola esiliigas 2:3 kaotuse viiendal kohal paiknevalt Niepolomice Puszczalt. Algkoosseisu kuulunud Nõmm pidi noppima hakkama varakult, sest juba teisel minutil jõudis pall võrku oma mehest. Seitse minutikest hiljem õnnestus Sandecjal vastata penaltipunktilt.

Kohe sinna otsa teenis ka vastane penalti, mille Nõmm küll esimese hooga tõrjus. Teisalt läks löök kordamisele, eestlasest puurivahile näidati kollast kaarti ning seejärel sahises ka võrk. Avapoolajaga jäi Sandecja 1:3 taha. Kirss toodi mängu muutma 65. minutil, kuid eestlase nime rohkem protokolli ei kirjutatud. Päris kohtumise lõpus õnnestus Sandecjal viia kaotusseis minimaalseks, kuid viigipunkti kätte ei saadud. Nõmme ja Kirsi koduklubi on Poola esiliigas hetkel 17. positsioonil.

Usbekistani kõrgliigas FC Turoni ridades mängiv Zakaria Beglarišvili aitas omadel mängida 1:1 viiki liidrikohal paikneva Fargona Neftchi vastu. Beglarišvili sekkus mängu 62. minutil, kui Turon oli kaotusseisus. Viigivärav löödi 90. minutil. Turon hoiab 14 meeskonna konkurentsis hetkel 12. kohta, mängitud on vaid kuus kohtumist.

Nikita Baranovi koduklubi Jerevani Pjunik võttis 27. mänguvoorus 1:0 võidu neljandalt pulgalt piiluva Alaškerti üle. Eesti koondise kaitsja jälgis kohtumist pingilt. Pjunik on Armeenia kõrgliigas korjanud seni 58 punkti, liider Urartu jääb viie silma kaugusele.

10. kohta hoidev Mieleci Stal teenis Poola kõrgliigas punkti, kui põhjas istuva Legnica Miedziga mängiti 1:1 viiki. Vahetusmängijate seas olnud Eesti koondise ründaja Rauno Sappineni teeneid ei vajatud. Hooaja lõpuni on jäänud veel kuus matši.

Bulgaaria kõrgliigas leiba teeniv Erik Sorga ja Plovdivi Lokomotiv said Varna Cherno Morega peetud kohtumisest 1:2 kaotuse. Eesti koondise ründaja teenis 84 mänguminutit, millega meeskonna tabamusele kaasa aidata ei õnnestunud. Põhihooaja lõpuni on jäänud neli kohtumist, Plovdiv hoiab kuuendat kohta.