Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

OLÜMPIAMÄNGUD
Link kopeeritud

Vägev stsenaarium: Brasiilia tegi maailmameistri tõeliseks naerualuseks, et saata legend pensionile finaaliga

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Mängu täie raha eest - Brasiilia võitis Hispaaniat 4:2. Foto: Scanpix / Sylvain Thomas / AFP

Olümpiamängude naiste jalgpalliturniiri finaalis kohtuvad Brasiilia ja USA, kes on lihtsustatult rääkides tulnud läbi tulest ja veest. Pronksimatšis kohtuvad seega maailmameister Hispaania ja Saksamaa.

Naiste jalgpalliturniirilt võtavad osa A-koondised ehk enam-vähem kõik need mängijad, kes heitlesid aasta eest Austraalias ja Uus-Meremaal MM-tiitlile. Selle sai endale Hispaania, kes näitas ka olümpiamängude algfaasis head minekut: alagrupp läbiti täiseduga. Järgnenud veerandfinaalis oli lähedal krahh, kui Kolumbia juhtis 78. minutini 2:0. Hispaanlannad leidsid kaks vastuväravat - ühe sügaval üleajal - ning sammusid tänu edukale penaltiseeriale poolfinaali.

See osutus üllatuslikult üliraskeks, kuigi vastas olnud Brasiilia mängiti alagrupis 2:0 üle. Tõsi, kuivõrd legendaarne Marta sai toona avapoolaja lõpus punase kaardi, said hispaanlannad nautida arvulist enamust terve kolmveerandtunni. Sel ajal sündisidki mõlemad väravad.

Ent poolfinaali lõpuks vaatas maailmameistrile tabloolt vastu 2:4 kaotus. Asjad hakkasid viltu vedama juba 6. minutil, kui surve alla jäänud väravavaht Cata Coll proovis ohtu klaarida pika palliga, kuid tabas oma mängijat - Irene Paredese omaväravast 1:0 Brasiiliale. Napilt enne pausi sündis ka teine värav.

Teine kolmveerandtund tõi kaks väravat juurde ning omakorda üleajal sündisid viimased kaks tabamust. 71. minutil rebis Brasiilia kiirrünnakust koguni 3:0 ette, napilt enne normaalaja täitumist õnnestus Salma Paralluelol nurgalöögijärgselt üks tagasi lüüa. Särtsu juurde saanud Hispaania tõmbas uue sahmaka krae vahele 90+1. minutil: Colli väljalöök ebaõnnestus, Oihane Hernandez lõi palli vastu vastast ning nii lidus Kerolin üks-ühele ja lahendas peenelt - Collile jalgevahelt. Hispaania poolelt oli korra veel täpne Paralluelo.

Niisiis langes 2023. aasta suvel maailmameistriks tulnud Hispaania koos suurte nimedega - Aitana Bonmati, Alexia Putellas, Olga Carmona - pronksimatši.

Seal ollakse vastamisi Saksamaaga, kes kaotas napilt enne poolfinaallahingut kaks üliolulist tegijat. Kui enne olümpiat tegi põlvele tõsiselt viga põhimängija Lena Oberdorf, siis turniiri käigus langesid rivist kapten Alexandra Popp (haigus) ning väravakütt Lea Schüller (põlvevigastus). Kuna sakslannad said alagrupis USA-lt lausa 1:4 lüüa, näis olukord kehv.

Tegelikkuses kangutasid endise Chelsea naiskonna juhendaja Emma Hayesi hoolealused võitu pikalt. Normaalaeg lõppes väravateta viigiga ning siis - 95. minutil - lõi Sophia Smith endale sünnipäevaks olümpiamängude finaali! USA jaoks on see olümpia kuues finaal. Ja mitu kulda neil on? (Veel) neli.

Mingis mõttes kukkus stsenaarium välja oivaliselt: alati kõrgetele kohtadele mängiv USA põrus eelmisel aastal toimunud MM-il, langedes konkurentsist juba kaheksandikfinaalis, samal ajal kui Hispaania purjetas lõpuni välja. Saksamaa ja Brasiilia piirdusid siis grupifaasiga.

Lisaks naaseb kullamänguks lisakaristuse ära kandnud Marta, kes mängib koondise eest viimast aastat. 38-aastane brasiillanna on löönud värava rekordiliselt viiel olümpial. Tänavune märk, mis muudaks saavutuse veelgi võimsamaks, on tal veel maha panemata. Samal ajal saab ta maksta USA-le kätte varasemate olümpiamängude hõbemedalite eest.

Pronksimäng toimub laupäeval ning finaal pühapäeval.

USA - Saksamaa 1:0 (0:0; 0:0; 1:0)