Valus! Avapoolajal keskkaitsjast ilma jäänud MM-finalist pudenes olümpiakohalt (0)

Inglismaa koondise keskkaitsja Alex Greenwood põrkas vastasega tõsiselt kokku ning pidi väljakult lahkuma juba avapoolajal. Foto: Scanpix / Olivier Matthys / EPA

Naiste Rahvuste liiga neljas mängupäev muutis hoobilt Inglismaa seisu A-tasandi 1. grupis, kui korduskohtumine Belgiaga tõi napi kaotuse. Ka matš Malmös tõi MM-pronksile pettumust valmistava tulemuse.

Kui Inglismaa ja Belgia mängisid eelmisel nädalal 1:0 vääriliselt, siis seekord said suvisel MM-il finaali jõudnud inglased napi kaotuse. Endale lubati lüüa juba 9. minutil, kui Laura De Neve palli karistuslöögist üle müüri püüdmatult väravanurka saatis. Pool tundi hiljem tõi standardolukord tabamuse ka külalisnaiskonnale, pealöögi autoriks vanameister Lucy Bronze.

Kuigi 44. minutil rebis Inglismaa esimest korda ette, siis seda pidu pikaks ajaks ei jätkunud. Koguni seitsmendal üleminutil (avapoolajale lisati tõsise peatrauma saanud Inglismaa keskkaitsja Alex Greenwoodi tohterdamise tõttu 14 minutit) leidis Belgia poolkaitsja Justine Vanhaevermaet täpse söödu vastase tagaliinist läbi ning Tessa Wullaerti väravast mindi pausile 2:2 viigiga.

Kohtumise lõpptulemuse otsustas Georgia Stanway käemängust põhjustatud penalti, mille realiseerimise rõõm jäi kapten Wullaertile. 3:2 võidu teeninud Belgia tõusis A-tasandi 1. grupis Inglismaa ette teisele pulgale. See koht on sarnaselt esimesega magus, sest tagab koha 2024. aasta suvel Pariisis toimuvatele olümpiamängudele. Grupi liider on nelja mänguga üheksa punkti teeninud Holland, kes sai jagu Šotimaast.

Pinget jagus ka Rootsi ja Itaalia vastasseisu, kus viigilise avapoolaja järel jõudis esimesena väravani külalisnaiskond. Pikalt näis, et MM-il pronksile tulnud rootslannadel on AS Roma ründaja Valentina Giacinti tabamusest vesi ahjus - alles kuuendal üleminutil tõi Magdalena Erikssoni peanupp viigi toonud vastuvärava.

Kui A-tasandi 4. grupi teine koht on jätkuvalt Rootsi täita, siis esimene on Šveitsi koguni 7:1 alistanud valitsev maailmameister Hispaania. Itaalia on nelja punktiga kolmas. Šveitsil on punktiarve veel avamata.

2. grupis jätkab esimesena Norraga 0:0 viiki leppinud Prantsusmaa (10 punkti), järgneb Portugali 2:1 alistanud Austria (7 punkti). 3. grupis on täiseduga esimene Taani, Islandi 2:0 alistanud sakslannad on teeninud kolm silma vähem.