Vana Daam vormistas Napolile seitsme aasta kõige kehvema kolmiku (0)

Tiitlikaitsja Napoli lendab sel hooajal kõvasti madalamalt. Foto: Scanpix / Reuters / Massimo Pinca

Itaalia kõrgliigas seljatas tabelitippu kerkinud Juventus koduväljakul 1:0 tiitlikaitsja Napoli ning jätkab tiitlijahti. Napoli peab aga ülima tõenäosusega keskenduma medalikohal püsimisele.

Avapoolajal oli mõlemal võimalusi vähe, aga see-eest olid need ohtlikud. 18. minutil korraldas Federico Chisea segaduse Napoli värava all, Dušan Vlahovici löök blokeeriti ja lõpetuseks proovis ülepealööki Weston McKennie, kuid kaitsjad ja väravavaht Alex Meret olid kindlad. 28. minutil pääses paremalt äärelt läbi Serie A eelmise hooaja suurim väravakütt Victor Osimhen ja leidis keskelt ihuüksi värava suunas tormanud Hvitša Kvaratshelia. Grusiin hakkas aga pelgama Wojcech Szczesny vastutulekut ja tõstis palli kohmaka lahendusega kõrgelt üle värava.

38. minutil avanes Napolile veel üks pealtnäha hea võimalus, sest karistulöögi järel jõudis pall kaitsjate rikošettidest Giovanni di Lorenzole. Kuid Szczesny hiilgas supertõrjega ja lõpuks oli taas ka äärekohtuniku lipp püsti. Pausile mindi 0:0 seisult.

Sealt naastes kolistas Vlahovic kolme minuti järel posti, kuid jälle fikseeriti suluseis. 51. minutil sai kodumeeskond siiski oma tahtmise - Andrea Cambiaso tsenderdas ja Federico Gatti suunas palli peaga võrku. Juventus kontrollis mängu 70. minutini, mil seni suurepäraselt mänginud Szczesny oli lähedal hirmsuurele prohmakale. Poolakas söötis palli otse Matteo Politanole, kes leidis ühepuutesööduga Osimheni ja nigeerlane tabas täpse löögiga väravat. Ent äärekohtunik fikseeris Osimhenile suluseisu ja kordus tõestas, et ta oli tõesti Politanolt söödu saamise hetkel kaitsjatest tagapool.

Ehkki Napoli otsis allesjäänud aja jooksul viigiväravat, selleni ei jõutudki. Novembris Rudi Garcia välja vahetanud uue peatreeneri Walter Mazzarri käe all on nüüd saadud järgemööda lüüa nii Meistrite liigas Real Madridilt kui ka Serie A-s Interilt ja Juventuselt. Viimati kaotati kolm mängu järjest 2016. aastal, kui meeskonda juhendas veel Maurizio Sarri.

Juventuse napp võit tõstis nad vähemalt päevaks tabeli tippu, sest senine liider Inter mängib Udinesega laupäeva õhtul. Napoli jääb nüüd aga Juventusest maha juba tosina punktiga ning kui Inter peaks võidukaks osutuma, oleks 15 mängu järel tiitlikaitsja liidrist 14 punkti kaugusel.

Juventus - Napoli 1:0 (0:0)