Väravasadu tuli ning Kalju tõusis avavooru lõpuks võimsalt liidriks (vaata galeriid!) (4)

Premium liiga avavooru lõpetas Nõmme Kalju täielik hävitustöö, kui Lilleküla jalgpallihallis virutati Pärnu Vaprusele seitse vastuseta väravat.

Kalju alustas mängu hästi, näidates kohe, et nemad liigamängu lõdvalt ei võta. 11. minutil haaratigi eduseis, kui Karl Palatu ja Richard Alandi ebakõla järel Rimo Hunt nad surve alla pani, misjärel veeres pall Aleksandr Volkovile, kes oma debüütmängus palli tühja väravasse lükkas.

19. minutil suunas Volkov lahtise palli peaga Reginaldile, kes 20 meetri pealt tõelise pommlöögi värava paremasse alumisse nurka virutas - 2:0. See oli mehele oma Premium liiga karjääri teiseks tabamuseks - viimati sahistas ta võrku 2015. aastal.

Kus on, sinna tuleb juurde ning avapoolaja keskel sai oma esimese ametliku värava Kalju eest kirja ka Hunt ise. Liliu sööt lendas Vapruse kapteni Joosep Sarapuu puutest Hundile, kes seljaga Alandit kattes palli mõnelt meetrilt väravasse saatis. Esimese kolmveerandtunni lõpus lõi Liliu veel ka posti, ent puhkepausile mindi Kalju 3:0 eduseisus.

Teisele poolajale tegi Vaprus hea alguse, kui paariminutilise mängu järel oli nende värav õhus - ometi klaaris nõmmekate ukrainlasest paremkaitsja Andri Markovitš nurgalöögijärgses olukorras värava suunas lennanud palli joonelt. Kui ise ei löö, lükkase sulle. Täistunni täitumiseks oli Kaljul 5:0 eduseis, kui esmalt möllas värava ees taas Hunt ning seejärel Hunt ise Trevor Elhi tsenderduse peaga Liliule jätkas - viimane ei eksinud vabana viielt meetrilt.

Kui kümmekond minutit ilma väravateta mööda oli läinud, lõi Kalju taas kahe minuti jooksul kaks. Esmalt suunas Henrik Pürg Elhi antud nurgalöögist palli peaga postipõrkest raamide vahele. Seejärel andis Robert Kirss madala tsenderduse värava ette ning Vlasi Sinjavski pani sellele jala vastu - 7:0. Kalju tegi hooajale resultatiivse alguse ning seeläbi tõusti ka liigatabelis avavooru lõpuks liidrikohale. Vaprus sai nukra stardi ja peab edasisele hooajale vastu minema viimaselt tabelirealt.

Mängu parim - Rimo Hunt

Endine Levadia kapten näitas, et on Kaljus kiirelt kohanenud. Kaks väravat lõi ise, kahele väravale tegi eeltöö, millest üks väljendus otseselt resultatiivses söödus. Mitmel puhul valmistas oma jõulisusega pärnakatele peavalu.

4. märtsil kell 15.00 EJL-i jalgpallihallis

Nõmme Kalju FC - Pärnu JK Vaprus  7:0 (3:0)
11. Aleksandr Volkov, 19. Reginald, 23., 56. Rimo Hunt, 57. Liliu, 70. Henrik Pürg, 72. Vlasi Sinjavski

Väravasöödud: 11., 23., 56. x, 19. Aleksandr Volkov, 57. Rimo Hunt, 70. Trevor Elhi, 72. Robert Kirss
Hoiatused: 65. Liliu, 82. Robert Kirss