Vassiljev rahulikust algusest: see polnud meie, vaid mängijate otsus. Austati vastast natuke liiga palju (1)

Levadia peatreenerid Vladimir Vassiljev (vasakul) ja Marko Savic. Foto: Markus Mangusson

Tallinna FCI Levadia peatreener Vladimir Vassiljev sõnas pärast UEFA Konverentsiliigas St Joseph'si välja lükkamist, et 1:1 seisuga lõppenud kordusmängu esitus polnud küll kõige parem, aga vähemalt jätsid mängijad endast kõik väljakule.

Vassiljev teatas lisaks, et mängijad otsustasid omavoliliselt mänguplaani veidi muuta ja ei läinud end platsile kehtestama nii agressiivselt kui treenerid olid soovinud.

Mis hinde sa tänasele mängule annaksid?
Kaks aspekti - kui vaadata esimest ja teist poolaega mänguliselt, siis see ei olnud meie kõige parem mäng. Võibolla läksime alateadvuses 3:1 seisuga ja olime natuke ettevaatlikumad kui tavaliselt. Võiksime mängida palju julgemalt. Õnneks andis Zaka värav meile lisaenergiat ja teine poolaeg läksimegi teise emotsiooniga mängima. Kokkuvõttes oli see 4, mitte 5. Kui mõelda sellele, kuidas poisid pingutasid, siis oli see 5.

Eile ütles Marko Savic, et te soovite minna mängima agressiivselt. Oled sa nõus, et see ei olnud agressiivne mäng, mida te vähemalt esimesel poolajal näitasite?
Plaan oligi selline, aga mängijad olid väljakul ja nemad võtsid mingil põhjusel vastu otsuse, et nad ei lenda peale ja ei lähe agressiivselt, kuigi me seda neilt nõudsime. Teisel poolajal, nagu te nägite, rõhutasime seda veel korra ja mäng muutuski agressiivsemaks. Esimesel poolajal võtsid mängijad ise sellise positsiooni ja käitusid nii. Sellepärast ma ei panegi täna viit. Ei olnud kõige agressiivsem.

Kas sa tunnetasid meeskonnas ka mingit psühholoogilist barjääri? Viimasel ajal pole Levadial eurosarjas hästi läinud ja oli vaja kindlasti edasi minna.
Pole ammu pääsenud Euroopas edasi ja 3:1 seis - kõik see kokku annab mingi signaali ja võibolla nad ei tahtnud riskida. Kuigi me oskame korralikult pressida ja see on üks meie relvadest. Täna poisid austasid vastast natuke rohkem kui peaks ja teine poolaeg oli pilt palju parem. Siis me nägime, kuidas me suudame agressiivselt panna vastastel käigud kinni. Ma arvan, et see mängis alateadvuses oma rolli küll.

Milline meeskonna meeleolu praegu on? Ühest küljest mängu ei võidetud, aga teisalt pääsesite ju edasi.
Hetkel on emotsioon suurepärane, aga valmistume juba järgmiseks mänguks ehk derbiks Nõmme Kalju vastu. Emotsioonid ei tohi lakke minna. Naudime tänast õhtut ja tagasilendu, aga valmistume juba järgmisteks mängudeks. Me ei taha eufooriasse langeda. Võtame seda kui väga head sammu ja saime hakkama oma püstitatud eesmärgiga. Meil on järgmine ülesanne pühapäeval võita, et meistriks tulla.

Kuulda oli, et ka klubi president Viktor Levada on koha peal. Kas tema käis ka riietusruumist juba läbi?
Ta käis riietusruumis pärast mängu ja oli väga õnnelik. Ta naudib tänast päeva ja toetab kõiki meie tegevusi. See annab ka meeskonnale lisajõudu, et president on meie taga ja naudib. Ma arvan, et meil on klubis praegu väga hea sisekliima.

Järgmisena ootab Euroopas ees Dundalk. Kas sa asetad favoriidikoorma neile?
Me oleme juba analüüsinud Dundalki ja oleme juba nendega ka mänginud. Teame täpselt, mida oodata. Ega ma ei tahaks öelda, et nemad on selles paaris favoriidid. Kui ma mõtlen meie viimasele mängule Iirimaal, siis kaotasime küll 1:2, aga mängisime väga head jalgpalli. Peaks tulema võrdne mäng ja ma arvan, et me oleme paremini valmis kui eelmine kord. Meil on rohkem sügavust ja vahetused, meil on hea hoog. See annab meile head enesekindlust ja julgust mängida oma jalgpalli. Nad ei ole meeskond, keda me ei suudaks võita. Ma usun, et nad austavad ka meid ja kõik klubid teavad, et me oskame mängida ja meil on hea hoog sees. Usun, et tuleb võrdne ja võitluslik mäng. Meil on omad ideed, kuidas nendega mängida. Ma usun, et meil on kõik võimalused järgmisesse ringi pääseda.