Vendade väravad viisid Rahvaliiga tiitli esmakordselt Tartusse, kui võitis Pärnu Sadam (1)

Eile A. Le Coq Arenal peetud Rahvaliiga finaalis võidutses Pärnu Sadam, kui 2:1 alistati Saku Jalgpalliklubi. Võitjate väravad lõid vennad Ergo ja Eero Eessaar.

Kuigi sponsori järgi nimetatud Pärnu Sadamaks, koosneb võidumeeskond suures osas tartlastest ja pidas oma alagrupimängus just ülikoolilinnas. Finaalis tuli neile vastu Saku JK.

Kohtumise avavärav sündis 18. minutil otse karistuslöögist - vendadest noorem ehk Ergo katse 25 meetrilt veeres meeste vahelt otse väravasse. Avapoolaja esimene pool kuulus pigem Sadamale, kuid poolaja lõpus surus omakorda Saku.

Teine poolaeg algas mõlemapoolsete võimalustega, kuid lõpuks sai Sadam oma tahtmise, kui 76. minutil realiseeris Eero kasti tulnud tsenderduse pöördelt kauni löögiga. Saku marulise surve järel suutsid nad 84. minutil ühe tagasi lüüa, kuid enamat mitte.

"Algul kartsime mängida, aga jumal tänatud, et karistuslöögist ära lõime," rääkis võitjameeskonna esindaja Sander Kilk pärast autasustamist jalgpall.ee-le. "Ergo on aasta otsa küsinud, kas ta saaks karistuslööki lüüa, ja nüüd lõi sellise sisse ära. Ja 2:1 värav Eero poolt oli täiesti super, see oleks võinud olla koondisevärav! Aga väga võrdne mäng oli, seda näitab ka seis. Võib-olla meie siis tahtsime natuke rohkem."

Tartu meeskond ei olnud Rahvaliigat varem võitnud - auväärses võitjate nimistus liitub Pärnu Sadam Risti JK (2010), Narva Elektrijaamade (2011, 2012, 2013), JK Roosade Pantrite (2014), FC Taritu (2015), JK Kuusalu Legendide (2016) ja Rakvere Wiswaldiga (2017).

Saku JK - JK Pärnu Sadam 1:2 (0:1)
84. Robin Lilleorg - 18. Ergo Eessaar, 76. Eero Eessaar

Pealtvaatajaid: 186
Peakohtunik: Revo Sirel
Abikohtunikud: Tauno Rämson, Henri Kuusk

Saku: Anton Noor, Siim Särekanno, Priit Veskimäe, Rainer Veskimäe, Enn Veskimäe, Gert-Kristjan Rungi, Taavo Velt, Andres Märso, Madis Leisner, Revo Raudjärv, Ivar Risti, Robin Lilleorg, Silver Sõber, Erki Taube, Algo Lorents, Artur Jurin, Marek Olland, Meelis Müür, Sander Rebane, Riivo Pentinen.

Sadam: Artur Skutšas, Erki Kivimeister, Jaanus Võrno, Kaspar Kokk, Erik Vares, Sander Orion, Ergo Eessaar, Artur Kunttu, Kristjan Trink, Eero Eessaar, Hardi Vilt, Tauno Trink, Kristjan Koppel, Sten Suitsev, Rasmus Raud, Aldo Orion, Lauri Kivimeister, Sander Kilk, Kristjan Oolo.

Vastavalt Rahvaliiga juhendile mängiti ilma suluseisudeta ja edasi-tagasi vahetustega.