Rocco Robert Shein avas Hollandi esiliigas selle hooaja väravatearve. Foto: Shane Winsser

Eesti koondise poolkaitsja Rocco Robert Sheini värav aitas Dordrechtil alistada Hollandi esiliigas tippklubi PSV noored tulemusega 2:0.

Külla sõitnud PSV Jong jäi juba 14. minutil kümnekesi, sest punase kaardi sai nende väravavaht Niek Schiks. Dordrecht kasutas arvulise ülekaalu ära avapoolaja üleminutitel, skoori avas Devin Haen. Algkoosseisu kuulunud Shein vormistas lõppseisu 82. minutil, kolm minutit pärast seda pääses eestlane puhkama. Sheinile oli tabamus sel hooajal esimene, eelmisel hooajal oli ta Eerste Divisies täpne kolmel korral.

Liigatabelis on Dordrecht üheksa vooru järel 15 punktiga kuuendal real, aga konkurents on ülitihe. Esimesel-teisel kohal olevad Den Bosch ja Helmond Sport on kogunud Dordrechtist vaid kolm punkti rohkem, samas edestatakse näiteks 15. kohal olevat Cambuuri ise vaid viie punktiga.

Mängu tipphetked (Sheini värav alates 5:00):

Hollandi esiliiga tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

Iirimaal jäid Martin Miller ja Bohemians karikafinaali ukse taha, sest Derry City oli neist poolfinaalis 2:0 üle. Külaliste mõlemad väravad lõi Michael Duffy, 60. minutil pingilt sekkunud Milleril ei õnnestunud omasid finaalipääsuni aidata.

Märten Kuusk ja GKS Katowice lustisid Poola kõrgliigas lausa tenniseskooriga, sest tabeli eelviimane meeskond Puszcza alistati võõrsil 6:0. Avapoolaja 2:0 võitnud Katowice lõi teise poolaja algul kolmandagi värava ning lõplikult keerati mäng enda kasuks kahe penaltiga, mis määrati kodumeeskonna vastu 73. ja 77. minutil. Lõppskoori vormistas Katowice mõni minut enne normaalaja lõppu. Kuusk aitas kolmemehelise kaitseliini parempoolse mehena 90 minutit väravat puhtana hoida. Ülitihedas liigatabelis tõusis Katowice kuuendaks, aga konkurentidel on mäng vähem peetud.

Mängu tipphetked:

Oktoobrikuu Rahvuste liiga mängudeks taas Eesti koondise kutse teeninud ründaja Erik Sorga ja tema tööandja Ho Chi Minh jäid Vietnami kõrgliiga neljandas voorus kuivale, kaotades võõrsil 0:3 Binh Duongile. Sorga mängis 90 minutit. Liigatabelis on neljast mängust võidu, viigi ja kaks kaotust Ho Chi Minh 14 meeskonna konkurentsis 10. kohal.

Soome tugevuselt kolmandas liigas ehk Ykkönenis alistas Eesti U21 koondise kutse teeninud Sten Jakob Viidase koduklubi Kokkola KPV võõrsil 2:1 Atlantise. Võitjate mõlemad väravad lõi Torfiq Ali Abubakar, algkoosseisu kuulunud Viidas vahetati 70. minutil puhkama.

Tabelitipus olev KPV edestab enne viimast vooru HJK duublit Klubi-04 kolme punktiga, ent kuna viimases voorus minnakse omavahel vastamisi, on jälitajatel võimalik tänu paremale väravate vahele võidu korral ise esimeseks tõusta. Otsustav mäng peetakse 19. oktoobril KPV kodustaadionil. Kaalul on palju, sest liigavõitja tõuseb otse esiliigasse, teise koha omanik saab võimaluse pääset püüda esiliiga eelviimase meeskonna vastu.