Rauno Sappinen sai Ekstraklasas värava kirja. Foto: Piast Gliwice / Twitter

Eesti koondise ründaja Rauno Sappinen avas Poola kõrgliigas viimaks väravatearve, kui sahistas Szczecini Pogoni võrku.

Aasta alguses Poola kõrgliigaklubisse Piast Gliwicesse siirdunud Sappineni jaoks on seni olnud keerulised ajad – väravaid pole tulnud. Eelmisel hooajal osales 26-aastane ründaja kaheksas Ekstraklasa  kohtumises, sel hooajal üheksas.

17 mängu kestnud väravatepõud sai nüüd viimaks läbi – Sappinen viis Piasti 16. minutil Pogoni vastu juhtima. Pogon viigistas aga 59. minutil ja kohe pärast seda võeti Sappinen puhkama. 1:1 tulemusega mäng ka lõppes.

Piast hoiab liigatabelis 15 punktiga 15. kohta ehk kerkis täpselt väljakukkumistsooni kohale. Vastane Pogon on teeninud 22 punkti ja tõusis neljandale kohale.

Mängu tipphetked (Sappineni värav alates 0:30):

Poola esiliigas oli Matvei Igoneni tööandja Podbeskidzie Bielo-Biala kodus pikalt võidus kinni, aga pidi lõpuks ikkagi leppima vaid ühe punktiga. Kaks korda mindi Kamil Bilinski väravatest juhtima ning 89. minutil jäi külla sõitnud Sosnowieci Zaglebie veel ka vähemusse, kuid kümnendal (!) lisaminutil õnnestus Dominik Jonczyl siiski pall teistki korda Igoneni selja taha saata ja 2:2 viik tabloole tuua.

Podbeskidzie klubi koduleht nimetas toimunut seejuures skandaalseks - nimelt andis kohtunik teisele poolajale esialgu seitse lisaminutit. Ometi mängiti neid lõpuks üle kümne, seejuures anti külalistele pärast lisaminutite täitumist veel mitu nurgalööki.

Liigatabelis jätkatakse teineteise järel - Bielo-Biala on kuuendal ja neile punktiga kaotav Zaglebie seitsmendal kohal. Samas jääb Igoneni tööandja liidrikohta hoidvast Puszczast maha ikkagi vaid kuue punktiga.