Vihatud poeg ja tundmatus kohas vette visatud väravavaht kurvastasid Atleticot (0)

Joao Felix tegi uues särgis seda, mis vanas kuidagi ei õnnestunud. Foto: Scanpix / EPA / Siu Wu

Hispaania kõrgliiga võtmemängus sai Barcelona tänavu nende koduks oleval Olümpiastaadionil 1:0 jagu Atletico Madridist. Kohtumise kangelaseks kerkis mees, keda pealinna sinipunavalgel poolel veel mõne aasta eest kõrgelt hinnati, aga kes on seal nüüd langenud paaria staatusesse.

Mängu ainsa värava lõi nimelt 28. minutil Joao Felix, kes avaldas juba eelmisel sügisel soovi Atletico ridadest lahkuda, kuna läks tülli peatreeneri Diego Simeonega. Mullu talvel laenati ta pooleks hooajaks Inglismaale Chelseasse ning saadeti tänavu suvel tema enda soovil Barcelonasse. Seni oli tal La Ligas katalaanide eest kirjas vaid üks värav, mis pärines septembrist, kuid nädala sees tegi ta Meistrite liigas skoori Porto vastu ja saatis ka nüüd Raphinhalt kaitseliini taha söödu saanuna palli tugeva löögiga Jan Oblaki võrku. Seejuures ei suutnud portugallane Atletico eest kaheksa mänguga kordagi Barcelona vastu skoori teha, nüüd Barcelona eest Atletico vastu mängides õnnestus see aga kohe esimesel katsel.

Avapoolajal võinuks Felix teenida lisaks ka penalti, kui Atletico keskkaitsja Mario Hermoso talle karistusalas kannale astus, ent vile vaikis. Teiseks poolajaks tegi Simeone kolmikvahetuse, aga hoopis Barcelona jõudis veel korra väravale väga lähedale, kui Raphinha löök tabas 58. minutil posti. Mängu lõpus võttis Atletico rohkem riske ja võimalusi tekkis neilgi. Parim avanes 80. minutil Memphis Depayl, kelle karistuslöögi Inaki Pena siiski sõrmeotstega latti lükkas.

24-aastane väravavaht oli Felixi kõrval teine Barcelona kangelane, sest üleminutitel õnnestus tal tõrjuda ka Angel Correa terav löök. Esiväravavahi Marc-Andre ter Stegeni seljavigastuse tõttu postide vahele pääsenud Penale oli tegu alles karjääri neljanda La Liga kohtumisega. Neist kaks esimest tulid eelmise hooaja lõpus vahetusest sekkudes, kahes viimases liigavoorus on Pena saanud aga esmakordselt kõrgliigas algusest lõpuni väravasuul seista. Tegu oli pealekauba esimese korraga, mil tal õnnestus liigamängus puuri kaitsta Barcelona kodustaadionil.

Liigatabelis jagavad 38 punktiga endiselt esikohta Real Madrid ja suurüllataja Girona, Barcelonal on neli punkti vähem. Hooaja kolmanda kaotuse vastu võtnud Atletico jääb nüüd Barcelonast omakorda kolme punkti ehk liiderduost juba seitsme punkti kaugusele.

Viimati septembri lõpus koduliigas võidurõõmu maitsnud, pärast seda küll vaid kaks kaotust saanud, ent ülejäänud kuues voorus viigiga leppinud Sevilla jätkas sama teed 1:1 tulemusega kodus Villarreali vastu. Veerand tundi enne lõppu mindi küll Kike Salase väravast juhtima, ent Villarreal viigistas kõigest kaks minutit hiljem. Lõpuks võis kodumeeskond punktigagi rahul olla - viiendal üleminutil said külalised palli veel kord võrku, aga VAR-i abiga tabamus siiski tühistati, sest kohtuniku hinnangul oli Ben Brereton Diaz enne löögi teele saatmise kaitsja vastu vea teinud.

Tagantjärgi targana jäi Sevillal puudu eeskätt realiseerimisvõimest, sest 18 pealelöögist suudeti raamidesse suunata vaid neli. Sama näitaja läks kirja ka Villarrealile, kuid nemad vajasid selleni jõudmiseks vaid viit katset. Tabelis on 14 mängust vaid kaks võitnud Sevilla 15. real, Villarreal jätkab neist kolme koha ja kolme punkti võrra kõrgemal.

Hector Bellerini eemaldamise järel üle tunni aja kümnekesi mänginud Real Betis päästis võõrsil Almeria vastu 0:0 viigi. Võõrustajad tegid lõpuks 20 pealelööki, aga kahel korral tabati latti, lisaks löödi headelt kohtadelt mööda, üle ja vastu väravas seisnud Rui Silvat. Nii jätkab Almeria endiselt ainsa meeskonnana, kes pole La Ligas tänavu veel võitu kirja saanud. Väravad jäid nägemata ka Mallorca ja Alavesi duellis.

Barcelona - Atletico Madrid 1:0 (1:0)