Viimaks koondisesse jõudnud Oliver Jürgens: minu jaoks on oluline, et suhtleme Häberliga pidevalt. Tunnen, et olen oodatud (15)

Oliver Jürgensile avaneb Austria ja Rootsi vastu võimalus Eesti A-koondise debüüdiks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Üks mäng viis ja pool aastat tagasi, sedagi Eesti U16 koondise eest. Tuleb ta millalgi veel koondisesse? Ei tulegi enam kunagi? Need küsimused on nüüd vastuse saanud. 20-aastane ründaja Oliver Jürgens kannab jälle Eesti sinist dressi, kuid sedapuhku esmakordselt juba A-koondises. Kas ta valikmängudes Austria ja Rootsiga ka platsile saab, on mõistagi juba Eesti peatreeneri Thomas Häberli otsustada. Aga Jürgens on valmis.

Itaalia tippklubide Hellas Verona, Roma, Interi ja Torino noortesüsteemides mänginud Jürgensil jäävad selja taha esimesed kuud Ungari kõrgliigaklubis Ujpest. Samm meeste jalgpalli pole möödunud muretult, sest kõrgliigas on Jürgensil seni kirjas neli mängu, aga vaid 67 minutit. Jalg on tal uue tööandja eest siiski juba valge, kuid see tabamus sündis karikamängus. Ja Jürgens tunneb, et suudaks enamat.

Eesti ajakirjanikega vesteldes on ta heatujuline ja valmis vastama kõigile küsimustele, puudutagu need olevikku või minevikku. Enamjaolt õhkub temast kerget ujedust, sest nagu ta isegi tunnistab, ei ole meediaga suhtlemine tema jaoks veel üleliia harjumuspärane. Hetketi aga tungib sellest läbi ka kaalutletud enesekindlust, isegi kerget kangekaelsust. Seega, kõigest järjekorras.

Oliver, kuidas sa end tunned, kui sinine dress jälle seljas on?
Tunnen ennast hästi, aitäh!

On see emotsionaalselt ikkagi teistmoodi kui mis tahes klubi vormi kanda?
Kindlasti teine emotsioon. Midagi uut minu elus. Väga huvitav, ootan väga trenne ja mänge. Väga põnev.

Kas sinu kontaktid Thomas Häberliga algasid nüüd, oktoobrikuus, või olid sa temaga ka varem suhelnud?
See oli kas septembri lõpp või oktoobri algus, aga viimased paar kuud oleme olnud kontaktis peaaegu iga kolme päeva tagant.

Millest te rääkinud olete?
Ta küsis, kuidas mul läheb trennides ja mängudes, andis kommentaare videote põhjal, mida ta on vaadanud. Rääkis oma mõtetest ja ideedest. Mulle meeldisid need ideed ja mõtted. Tunduvad huvitavad. Sellest rääkisimegi.

Millised need ideed ja mõtted täpsemalt olid?
Ma arvan, et see on isiklik jutt. Ei tea, kas saan sellest siin väga rääkida.

Aga sa tunned, et sa oled siia koondisesse oodatud?
Kindlasti!

Kas selline kontakt ja jutt on midagi, millest sa oled eelmiste koondisetreenerite puhul puudust tundnud?
Jah, kontaktis ma nendega väga ei olnud. Minu jaoks oli väga mõnus, et Häberli kirjutas mulle, olime kontaktis, rääkisime. See oli minu jaoks väga oluline.

Kas praegune otsus koondisega liituda tuli lihtsalt?
Tahtsin tulla ka oktoobris, aga ütlesin siis ausalt, et juunis oli mul operatsioon, mistõttu ma väga palju ei treeninud. Praegu tunnen ennast hästi ja kohe tulin. Tegin mängu Ujpesti esinduses, tegin mänge duublis. Varem oli mul mängudest puudus, ma ei mänginud ju alates jaanuarist või veebruarist. Trennid on trennid, aga mängud on mängud. Praegu on kõik palju paremini.

Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Thomas Häberli iseloomustas sind ühel pressikonverentsil nii, et sa eristud teistest Eesti mängijatest oma ego tõttu. Tunned sa, et see ego on sinus säilinud, mis on ju tegelikult olnud sinus terve noorteklasside aja?
(Paus.) Phuhhhhh. Väga raske küsimus. (Muigab.) Võib-olla sõltub see ka minu positsioonist. Ründajad on alati veits sellised ... spetsiifilised inimesed. Võib-olla jah, võib-olla mitte. Kui treenerile tundub nii, siis äkki on nii. Võib-olla.

Mis ootustega sa sellele nädalale isiklikus plaanis tuled?
Olen uute mängijate keskel, uues kollektiivis. Ootan trenne, tahan treenida, tahan mängida. Need ongi ootused. Tulin siia jalgpalli pärast.

Kui sa mõtled tagasi viiele ja poolele aastale ja kõigele sellele, mida sinust on räägitud, kas sa tunned siis ka kergendust?
Mis mõttes?

Et oled nüüd siin ja rohkem pole vaja sellest rääkida.
Ütlen ausalt, ma ei mõelnud siia tulles sellele. Mõtlesin ainult jalgpallist. Kes mida räägib, see ... Ma ei teagi, mida ütelda.

Kui palju sa nende aastate jooksul sellega kursis olid, mida sinust räägitakse ja arvatakse? Sest paljudel oli, mida öelda ja arvata. Kui palju see sinuni jõudis, kui sa välismaal olid?
Midagi ikka jõudis, kas või sõprade kaudu. Aga see on normaalne, et inimestel on oma mõtted. Üks arvab niimoodi, teine teistmoodi. Mis mul ikka ütelda.

Kas sa tunned selle tõttu ka, et sa justkui pead kõigile midagi tõestama, näitama?
Ei, sellest ma ka ei ole mõelnud. Nagu öeldud, mõtlen ainult jalgpallist. Tulin tööd tegema, eks näeme, kuidas läheb.

Kas see, kuidas Eesti koondis praegu mängib, meeldib ja sobib sulle?
Näeme trennides! (Naerab.)

Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Sul on praegu käes see keeruline aeg, kus tuleb liikuda noortejalgpallist meestejalgpalli. Mis on olnud sinu jaoks selle käigus kõige keerulisem?
Ei ütleks, et väljakul oleks väga keeruline. Aga väga palju mänguaega ma praegu ei saa ja ma ei ole sellega väga rahul ka. Võib-olla see ongi kõige probleemsem koht, kui sa oled noor ja lähed vanemate meestega mängima. See usaldus ... kuskil on, kuskil ei ole. See on kõige keerulisem.

Kui raske see üleminek on sinu jaoks füüsiliselt olnud?
Nagu näha, siis ma ei ole kõige suurem vend siin ruumis. (Naerab.) Töötan selle nimel, teen jõudu, seda on vaja. Praegu on palju parem, kui mingid aastad tagasi, kui ma olin meeter ja kakskümmend seitse sentimeetrit! Elu on lihtsam kui varem. Aga tööd on vaja veel teha. Tegelen sellega.

Millised valikud sul meestejalgpalli astumiseks olid? Kas jääda ka kuskile Itaaliasse? Mille põhjal sa otsuse Ujpesti kasuks langetasid?
Ma ei taha klubisid nimetada, aga olid mõned variandid. Augustis oli väga palju jutte. Mulle meeldis tol ajal, mida Ujpest ütles. Millised ideed olid - tol ajal (Jürgens rõhutab kahte viimast sõna uuesti väga selgelt - K. J. K.). Mulle meeldis, ma läksin sinna. Praegu on veidi teine lugu. Sellest me augustis ei rääkinud. Aga vaatame, mis saab. Ma ei ole näinud neid ideid, millest me paar kuud tagasi rääkisime.

Kas see puudutab peamiselt sinu mänguaega või seda, kuidas võistkond mängib?
Ei, ma ei räägi siin üldse võistkonnast. Räägin ainult iseendast. Mänguaeg puudub, minu arust. Usun, et saaksin rohkem mängida. Praegu ei mängi ja sellega ma ei ole rahul.

Millised on sinu ja peatreeneri Nebojša Vignjevici suhted?
Treeneriga on suhtlus normaalne, nagu kõikidega. Ei oskagi rohkem ütelda. Midagi erilist ei ole.

Foto: Ujpest FC / Facebook

Sa oled Ujpestis olnud vaid paar kuud. Kas sa seda mänguaega liiga vara ei taha?
Ma väga loodaks, et see töötaks nii, et kui sa teed tööd hästi, siis sa mängid. Aga jalgpall on selline väga keeruline mäng, et alati ei ole kõik nii läbipaistev. Ma ei ütlegi, et ma pean igas mängus 90 minutit mängima, aga null minutit, null minutit ... Kellele see meeldib? Kõik mängijad tahavad ju mängida. Nädala eest oli karikamäng, mängisin seal enda arust päris hästi. Duubli mängud läksid ka hästi. Eks ma teen oma tööd vaikselt, nii trennides kui mängudes.

Kas raskem on füüsiline või psühholoogiline muutus?
Psühholoogiliselt on raskem. See on kõige raskem asi jalgpallis üldse. Kui peas on probleemid, siis sa ei mängi samamoodi. Palju mõtteid on alati peas. Teen tööd ka sellega, iga päev. Mõni päev on parem, mõni päev on halvem. Praegu, ma arvan, on paremini kui varem. Aga tööd on vaja teha veel väga palju.

Sa mainisid psühholoogilist poolt. See tähendab ka lähedaste toetust. Su isa on olnud sulle palju toeks, aga andnud seejuures ka nii mõnegi emotsionaalse intervjuu. Kas tunned, et sind on ehk seetõttu vahel valesti mõistetud, aga sa saad nüüd tulla ise koondisesse, näidata ja rääkida, kes sa oled?
Pere on mulle väga oluline, vanemad on mind alati väga palju aidanud. Mul on selles mõttes väga vedanud! Jah, mu isa on võib-olla kuskil emotsionaalne, eriti kui see puudutab mind, aga ta on lihtsalt väga suur jalgpallifänn. Mu isal on omad mõtted, minul omad. Mõned on meil samad, mõned ei ole. Ta räägib inimestega ja ... (Hakkab naerma.) On väga palju küsimusi ja siis ta vastab, mida ta mõtleb! Viimasel ajal olen hakanud ise rohkem rääkima. See on normaalne,  ma kasvan. Varem ma vist ei olnud väga valmis rääkimiseks, aga ... jah.

Nüüd on see sinu jaoks väga okei?
Eeeeei ... No ma püüan! See on minu jaoks ikka midagi uut, aga ma loodan, et saan rohkem kogemusi ka selles.

***

Oliver Jürgens

Sündinud: 10. mai 2003 (20)
Positsioon: ründaja
Klubikarjäär: Nõmme United (2018-19), Hellas Verona (2019-20), Roma (2020), Inter (2020-21), Torino (2022-23), Ujpest (2023-...)
Koondisekarjäär: 1 maavõistlus Eesti U16-koondises 20

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

ROOTSI KUNN   •  
(90.191.150.***)
,,sjuured mjängud tjulemas,, :)haha ,,putin huiloo ,, küsige selle Olegi käest enne mängu, kellele kuulub Krimm
Teele123   •  
(85.29.193.***)
Krimm kuulub venemaale ju
IUdutuli   •  
(90.190.244.***)
ROOTSI KUNN – kuni te pole avaldanud, mida Vassiljev teile nelja silma all rääkis, puudub Flora fännidel sel teemal igasugune usutavus ja tõsiseltvõetavus. Avalikkuse silmis jäi see teema lahendamata.
Meke   •  
(85.253.85.***)
Rootsi kunn, kes su satsi kapten on? Karpini sõbrake ju :)
paroolon12345678L.   •  
(145.14.24.***)
Rootsi kunn - mine võta Vassiljeviga õige Putini terviseks rahulikult. Õhtusöök oli.. Muud midagi, nüüd võib ka klaasi tema terviseks võtta, muud midagi.

Terve elu olen vihanud Levadiat erinevatel põhjustel, aga selle hooaja võtab hästi kokku see, kuidas olin valmis karjuma seal fännisektoris ja neid toetama, et tiblad karpini sõbrakesed ei võidaks tiitlit.
Janek Ilves   •  
(46.131.17.***)
Haiged inimesed ikka siin. Siis kui ta ei tulnud koondisse, siis virisesite ja vingusite. Nüüd kui lõpuks tuli, siis leiate uue asja mille kallal vinguda. Kasvage suureks lapsed.
käbi   •  
(87.119.186.***)
lol mis feil ikka Rootsi kunn, küsi Zenjovi, Vassiljevi, Pohlakute käest kellele kuulub Krimm võinuh õigemini. NENDE käest on juba küsitud! JA NAD KA vastasid väga selgelt oma vaikimisega!
tannn   •  
(85.253.19.***)
No Flora fännidele, Vassiljevile ja Zenjovile on kõik lubatud ja topeltstandardid. Kirves vist maeti ära, et pole hullu see pilt.
Noormees Jürgensile edu!
Eranio   •  
(146.255.183.***)
Soccernet näitas poisi põhi petted ära ja nüüd tal kiiresti uued vaja otsida netist.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Koondises ikka korralikus sopaaugus, kui noor koondise debütant saab sellise tähelepanu ja ...pasarahe.

Täiesti võimalik, et platsile ei saagi, sest tugevate vastaste vastu on mängud.
Rene Leiner   •  
(193.40.60.***)
Eks sellegi foorumi osaline tase (sh see varjunimede all kommenteerimine, kuigi vist siinsele skenele on kõik need nimed omavahel tuttavad, nagu aru olen saanud) näitab, miks ma enam jalgpalli nii palju ei jälgi. Veel vähem jalgpalli fänne (seda on isegi kummaline jalgpallikultuuriks nimetada, aga las too kultuuri teema jääb eraldi Lotmani-põhiste semiootiliste arutelude teemaks). Jürgensi esitlust samas vaataks isegi huviga. Mehe ümber on loodud mingi müstiline aura :).
Seniil Yang   •  
(82.131.25.***)
Rootsi Kunni sõnavõtt jälle näitab kui lahe on FC Flora väga normaalsed fännid ja normaalne juhtkond...ausalt masendav ja räige milline see Flora fännikultuur on..Isiklikult kõige vihatum meeskond eestis minujaoks..ja loodan siiralt et te põrute nii Eestis kui Euroopas järgmised 10 aastat...
maamesilane   •  
(90.191.71.***)
Minu mälu järgi ütles Rootsi Kunn oma suhtumise Vassiljevisse juba ammu välja.
Osad siinsetest kommentaatoritest sittusid sel ajal veel püksi!
Calma7   •  
(46.131.33.***)
Rootsi kunnil rohud jälle võtmata
aiVAR Toomas Vint   •  
(106.216.135.***)
Eesti - Austria 12 - 5,7 - 1,28
Rootsi - Eesti 1,14 - 7,9 - 34

#Saksakoolkond

Keegi peaks nende koefitsentide eest tagasi astuma.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PIKK TEEKOND SAI LÕPU
Florast lahkuv Henn: koondise juhendamiseks mul pakkumist pole, ootan pikisilmi puhkust
INTERVJUU
Salakaval vigastus jättis koondise esiründaja tagaajajaks. Kubassova: meie konkurents on tervislik, aga ...
MEISTRITE LIIGA
Luup peale | Olgu jalas või punased püksid! Punaste Kuradite katse ree peale saada luhtus taas
ÜLEMINEKUMÄNG
Luup peale | Tammeka kõmmutas julge hundina mängule tulnud Viimsi rinna haavleid täis  (galerii!)
LAHKUJAD
Kellest said parimad ja halvimad? Fännide valitud hooaja sümboolsesse koosseisu mahub vaid kaks meistrit  (kes arenes enim, kes on aasta treener?)
EESTIST
KUUMAD KÜSIMUSED
NAISTE KOONDIS
Tammeka kapten ajaloolisest medalivõidust, uurija ametist ja usaldusest Eesti koondises
VUTIJUTTU
Pikk ette (ja ise järele) | Millise treeneridoomino vallandab Vassiljevi välismaale siirdumine?
INGLISMAAL TOIMUB
Udune Albion | Trent sidus Etihadil hargnema hakanud lõngakera otsad sealsamas kokku
KUUMA JOOGI KÕRVALE
KOKKUVÕTTED 2023
Premium liiga hooaeg numbrites 2023
KOKKUVÕTTED 2023
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
https://www.zone.ee/
SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
79
Tallinna FCI Levadia
77
JK Tallinna Kalev
53
Paide Linnameeskond
53
Nõmme Kalju FC
49
Pärnu JK Vaprus
48
FC Kuressaare
43
JK Narva Trans
38
Tartu JK Tammeka
27
Harju JK Laagri
23
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!