Võimu näidanud Bologna polsterdas kohta esinelikus ning tegi teene Roma konkurentidele (0)

Bologna on Meistrite liiga kohas üpris kõvasti kinni - viis vooru enne lõppu on vahe kuuendal real oleva Atalantaga kaheksa punkti. Foto: Scanpix / Gregorio Borgia / AP Photo

Bologna muutis oma olemise Itaalia kõrgliiga neljandal kohal kindlamaks, kui alistas võõrsil 3:1 lähima jälitaja Roma. Et Itaaliast pääseb uuel hooajal Meistrite liigasse viis klubi, peab Roma jälgima oma seljatagust - vahed on väikesed.

Viimasest neljast mängust neli võitu ja ühe viigi võtnud Roma jäi koduväljakul kaotusseisu 14. minutil. Riccardo Calafiori tsenderdas vasakult äärelt karistusalasse, kust Oussama El Azzouzi lõi ülepeakääridega parema posti põrkest sisse.

Bologna duubeldas eduseisu avapoolaja viimasel minutil. Alexis Saelemaekers tõstis palli trahvikasti El Azzouzile, kes jätkas rinnaga Joshua Zirkzeele. Roma kindamees Mile Svilar sai küll hollandlase löögile käe vahele, ent sellest ei piisanud - pall põrkas väravasse.

Roma ronis mängu tagasi 56. minutil. Lorenzo Pellegrini riputas mänguvahendi paremalt äärelt värava ette, kust Sardar Azmoun pääses peaga löögile, aga Lukasz Skorupski tõrjus. Jätkupallini jõudis esimesena Azmoun ise, kes teisel katsel skooris.

Roma lootus kadus kõigest üheksa minutit pärast selle tekkimist, kui Saelemaekers pääses Svilariga silmitsi ning tõstis palli külmavereliselt tema selja taha.

Bologna on 62 punktiga neljas. Nende ees olev Juventus edestab neid kahe silmaga. Bologna taga on seis põnevam - Roma hoiab 55 punktiga viiendat ehk viimast Meistrite liiga kohta, kuuendal real olev Atalanta jääb neist silma kaugusele ning seitsmes olev Lazio jääb Romast maha kõigest kolme punktiga. Bologna ja Lazio on Roma ja Atalantaga võrreldes pidanud ühe mängu rohkem. Hooaja lõpuni on jäänud viis vooru.

Roma - Bologna 1:3 (0:2)
56. Sardar Azmoun - 14. Oussama El Azzouzi, 45. Joshua Zirkzee, 65. Alexis Saelemaekers