Voolaid loosimise järel: ma arvan, et kõik vastased peavad end meist tugevamaks (14)

Karel Voolaid. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid rääkis pärast Rahvuste liiga alagruppide loosimist, et arvatavasti peavad kõik vastased end Eestist tugevamaks.

Sinisärkidega loositi samasse alagruppi Gruusia, Põhja-Makedoonia ja Armeenia. "Ma arvan, et kõik vastased eeldavad meie vastu võidupunkte ning peavad end meist tugevamaks. Aga meie ei taha kindlasti leppida sellega, et me peaksime alagrupis autsaiderid olema. Kõik algab puhtalt lehelt. Kõik meie kolm vastast on võrdsed, ma ei tooks nendest välja kedagi, kes oleks tugevam ja kes nõrgem," kommenteeris Voolaid.

Ta pole enda sõnul Amsterdamis veel Gruusia, Põhja-Makedoonia ega Armeenia treenerite või esindajatega muljeid vahetada jõudnud: "Ma neid isiklikult ei tunne ja pole nendega kokku põrganud. Loosimine alles lõppes. Võib-olla õhtusöögil või õhtusel koosviibimisel saab kellegagi rääkida."

Voolaid ei osanud öelda, kas loos oli Eesti jaoks õnnelik või mitte: "Ma ei oska meie võimalikke vastaseid hinnata õnnelikeks ja õnnetuteks. Seda saame teada pärast, kui oleme kõik mängud ära mänginud, et kui õnnelik see loos oli."

REKLAAM

"Ma ei ole ühtki meie kolmest vastasest skautinud ega ole pidanud varem nende võistkondadega mängudeks valmistuma," jätkas Voolaid. "Eks me hakkame vaatama, millised mängud neil sel aastal tulevad, ja selle järgi saame hakata planeerima erinevaid strateegiaid, kuidas nende vastu kõige optimaalsem mängida oleks. Minevikku, isegi lähiminevikku, viimastesse omavahelistesse kohtumistesse ei tasu väga palju vaadata, sest jalgpallis võivad paljud asjad kiiresti muutuda. Mängijad ja mõnikord ka treenerid vahetuvad väga tihti."

Kas on mingi variant, et viimatistes klubimängudes KTP eest resultatiivsust näidanud Zakaria Beglarišvili saab sügisel Eesti koondise eest mängida (temast võiks saada sel juhul jalgpallur, kes on mänginud Eesti ja Gruusia maavõistlustes mõlema koondise eest ja mõlema koondise vastu)? "Sügis on veel kaugel ja praegu on sellel teemal vara spekuleerida. Vaatame, kuidas asjad minema hakkavad, rohkem ma ei kommenteeriks seda kuidagi," vastas Voolaid.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

parool_on_123456   •  
(90.190.66.***)
"Unustage see Zakaria Beglarišvili ära. See aasta ei ole katsetamiste koht või mis ?" oleks pidanud voolaidi vastus olema.
purgeenius   •  
(90.190.198.***)
Eks kui tuleb langetada raske otsus, et kas mees Seria A st või Ykkonenist ei ole raske otsustada, milline neist paremate meestega igapäevaselt treenib.
Y K K O N E N!!!
Vask   •  
(37.157.109.***)
Kahjuks meil on nii vähe mehi Ykkonenis
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Zakat ei ole vaja katsetada - tema kvaliteet on teada.
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Tegeikult soovitaks siinkirjutajatel uurida Zaka käest, mis tasemel trennid KTPs ja trennikaaslased on - võrreldes FC Floraga. Zaka staistika oli minu meelest nõks parem Vassiljevil Premium Liigas. Ojamaa mängis päris mitu aastat Premium Liigas ja ma ei saa öelda, et siinsed kutid Rama, Agyri jne oleksid tasemelt nõrgemad kui Zaka ja Ojamaa. FC KTP treenerid on mõlemad eesti tipptreenerid ja endised tippjalgpallurid ja ütlevad üsna kainestavalt, et tase Ykköse ja Premium liiga vahel mänguliselt väga väike. Need kes siin arvavad, et see on minu soov haipida Ykköst eksivad - see on reaalsus.

Selline rumal lahmimine näitab, et teil puudub kaine analüüsi võime. Vaadake kui palju mängijaid on täna FC Florast koondises - järelikult ka Floras on mingid asjad õigesti ja treeningprotsessil on põhimõtted ja metoodika paigas, et järjepidevalt on kvaliteet ja ka selle kasv (mängud euroopa klubidega viitavad sellele selgelt).

Mina ei us, et meist keegi teab kui heal tasemel trennid itaalias konkreetses klubis on. Olen kuulnud igasuguseid lugusid. Keskmise ja madalama taseme klubide trennitase ei pruugi seal sugugi olla nii moodne kui me siin arvame.

Miks te arvate Jürgens keset hooaega Hellasest Romasse läks?

Soome jalgpall on kordades suurema harrastajate arvuga kui eestis. KTP kodumänge käib vaatamas pea 2000 fänni. Peale KTP ykköses VPS, Jaro, KPV, AC OULU tahavad tõusta Veikkus liigasse - konkurents esiviisikus väga võrdne ja tihe. Treening protsessi võetakse siin väga tõsiselt. Selge, et kas siin amatöörlikumaid ja profimaid keskondi. Olen ise natuke nuusutanud inlgismaa asju ja seal on küll palj haippi sees.
parool_on_parool   •  
(176.46.54.***)
Mees vaatab telekast Ykköneni ja pahane naine ütleb: "Mulle tundub, et sa armastad Ykköneni rohkem kui mind!"
Mees häirimatu rahuga: "Aga ma armastan sind rohkem kui Serie A-d."
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
kellel selline sokk naine on?
Horatio   •  
(146.255.183.***)
palun äratage mind unest ülesse, keegi tõesti arvab siin ilmas, et Soome esiliiga trennid võivad olla paremal tasemel kui Serie A's?
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Ärka üles ja loe koralikult kirjutatu läbi.
Keegi pole öelnud, et soome ykköneni trennide tase on parem või isegi võrdne. Väide on, et me ei tea, mis tasemel tegelikult itaalias trennid on. Mul on sõber, kes on tippspetsialist/treener, kes on hoolimata itaalia kui ülikõrge vutikultuuriga maast rääkinud väga erinevaid lugusid. Väide oli, et ei ole nii moodne ehk uudne või tänapäevane. Sest kultuur tähendab ka traditsioone ja teatud "vanade sissekäidus radade" austamist, mis itaalias on tähtsal kohal. Näiteks portugal väiksema maana peab olema loovam ja leidlikum ja seetõttu on üks eesrindlikumaid uuenduste tegemisel.
Mängijate tase on kindlasti individuaalselt kõrge. Treeningute kvaliteetti kui pole näinud ei oska lihtsalt hinnata.

Pigem võrdlesin FC Florat (keda ka Argo Arbeiter muideks on juhendanud), kust meil täna tuleb kõige rohkem koondislasi ja soome Ykköse ülemise osa klubisid - nendes pole teeningu ja mängijate vahe eesti tippudega võrreldes väga suurt vahet ja see järeldus on tehtud faktide põhjal, mida mul itaalias SPALi suhtes pole. Lihtsalt ei tea.

Tõenäoliselt seal peaks oleme parem tase trennides. Laiem kontekst on ju see, siinkirjutajad on verised Voolaiu peale, et Tunjov märtsiks veel pole koondisekutset saanud. Lihtsalt 45 minutit 2 mängust kogutud Serie A kogemus meeste jalgpallist + trennid, mille taset täpselt ei tea, ei ole koondise treerile siiani veel nii tugevat impulssi andnud, et koondisse kutsuda. Minul jätkus jultumust arvata, et Voolaid on siin anonüümselt kihutustööd tegevatest targem ja pädevam ning ka positsiooni poolest see, kes seda määrab. Voolaiu argument oli - tulgu näidaku ennast U21 - lammutagu nii, et pole kahtlust, et ta on parem kui Soomets, Poom, Kreida ja mitmed teised U21 mängijad, kes on ühel või teisel moel täna rohkem näidanud küpsust meeste mänguks. Juhtumisi on ka minu perenimega mängija selles nimistus ja selle tõttu tahetakse külge kleepida narratiivi, et mul on mingi isklik soov Ykköst promoda. Pole saladus, et mu pojad soovivad kui õige aeg on käes esindada eesti koondist - see on normaalne kui noormängija sellist eesmärki omab. Ma soovin väga, et Tunjov läbi lööks itaalias - see kogu eesti jalgpalli mainele hea ja teistele mängijatele motivatsiooniks ja julgustuseks. Koondise kutsumise otsustab treener.
Kui paljud teist mäletavad, et Vassiljev pääseski väga hilja koondises pildile ja osaliselt konflikti tõttu hollandi treenritega. Mina ei soovitaks sarnast tsenaariumit Tunjovile ega tema poolehoidjatele - peab olema tark. Pohlak andis ka pehme hoiatuse, et kas mitte selline surve treeneri ego tõttu vastupidiselt ei mõju. Vahel on targem seeme külvata ja siis veidi oodata, kasta ja lasta mõttel inimeses idaneda. Tark ei räägi kõike, mida teab vaid teab, mida ja kui palju ja kellele räägib.
Aga kui lihtsalt Tunjovi potensiaali pärast kutsuda, siis peaks ka Jürgens valikusse kuuluma ja mitmeid teisi väga lubavaid noori.
Lõpeks on mul õigus oma arvamusele. Võite siin ju oma meelest puid alla kütta oma ykköse remarkidega spämmides - ega see sisu poolest midagi muuda - teil puudub võimekus oma peaga mõelda ja argumenteerida ja enamus on lihtsalt emotsionaalne vaht. Võibolla vähem kui vaht kuna olete siin anonüümselt olete kõigele lisaks ka argpüksid.
Tammetõru   •  
(62.65.237.***)
tura tomba ausalt nahhui juba oma ykkoneniga. Ise ei saa aru kui klouniks end oma soome liiga juttuga teinud oled v?

Jürgensil ja tunjovil on vaga suur vahe-üks mängib ja treenib meestega euroopa tippliigas, teine tixub tatikestega kuskil akadeemias.
parool_on_123456   •  
(176.46.102.***)
"Doktor, mul on pidev peavalu ja meeltesegadus. Kuidas ma seda ravida saan?"
"Härra, palun lõpetage Ykkoneni ja Kakkoneni vaatamine!."
footsoccer   •  
(91.129.103.***)
No mis ilkumine ja ropendamine see ühe mehe kallal käib? Kari lambaid lihtsalt ripuvad ühe sõna(lause) küljes kinni.
Usta - sinu jutul on poindid olemas ja argumenteeritust jagub. Leian, et sa pole pretendeerinud täielikule tõele ning jutt ongi subjektiivne
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
Tammetõru
ei austa sinusugust roppu käekirjaga tegelast ja sinu vihapurse on asjatu ja näitab, et sa ei loe üldse korralikult mõttega läbi teiste poolt kirjutatud. Ma ei ole ennast klouniks teinud vaid sina oled argpüks - tahaks näha, kas sa julged samasuguseid sõnavõtte teha oma päris nimega.

Eesti reaalsus on see, et meie andekal noormängijal ei ole häbiasi saada meestega mängimise kogemust soome liigades - see on meie reaalsus. Tunjov võiks ju olla teerajaja teistele - see oleks super. Kui välismaalt tulev mängija tegelikult pole kohalikest peajagu parem (see on sama nii soomes kui eestis ning itaalias), siis sind pole vaja ning selles osas tahakski näha täielikku läbilöömist ja stabiilset mänguaega.

Sinu sõnavõtt näitab, et sul puuduvad head argumendid kui sa kellegi iskut ründad. Pole seal mingit nii suurt vahet Tunjovil ja Jürgensil - võibolla see, et Jürgens on ennast igal tasandil, kus ta mänginud rohkem tõestanud. Tunjov tegi 19 aastaselt profilepingu serie a st väljalangemise äärel oleva meeskonnaga, mis on eesti kontekstis kõva sõna aga pole lihtsalt koondise treenerile piisav argument. Loodan, et Tunjovil itaalias läheb hästi ja varsti on A-koondises. Tunjovi 45min serie As 25st hooaja mängust ei kvalifitseeru serie As mängimise alla ja täna oleks koondise vaatevinklist tema kutsumine kiidulaul tema potensiaalile ja oleks Voolaiu meelest proovimine, mida ta hetkel teha ei kavatse.
Kui lihtsalt potensiaali ja proovimise pärast kutsuda oleks minul näiteks huvitav näha kuidas Oliver A-koondises mängiks. Jürgens võib 2 aastat nooremana teenida see aasta Romaga või mõne muu tippklubiga profilepingu juba sellel suvel 17 aastasena. Ta on samuti Verona Hellase esindusega trenni teinud kui õigesti mäletan. Need tatikad kellele Oliveri puhul viitad, on 17 aastased oma vanuseklassi itaalia tipp + välismaa talendid.
Oliveri pere on targad ja kannatlikud ja ei ole pressile allunud kuigi Oliveri ja ta pere allkirju jahitakse ning surve on suurenev. Lõpeks tuleb olla ise mees - kui sa saadki võimaluse aga tegelikult ei kanna välja, siis uuele ringile on raskem minna. Kui mina oleks agent, siis mina hea meelega oleks Oliveri esindaja, sest tema taustajõud on väga targad ja mõtlevad mitu sammu ette.
Taavi Usta   •  
(91.154.171.***)
footsoccer

Selge see on subjektiivne nendele faktidele põhinev, mis mulle kättesaadavad on. Tunjovi kohta väidangi - et ma ei oska õiget hinnangut anda kuna ei tea kõike fakte ja antud faktide valim 45 min serie a on liiga väike. Ühte mängu vaatasin ka. sealt oli raske mingeid järeldusi tega - minu hinnangul sai paar korda palli puutuda.
Ma pole läinud lihtsalt kaasa selle arutu kampaaniaga, mis võib hoopis kõikide noormängijate kaasamise koondisesse lõpeks keerulisemaks teha. Kaasa arvatud Tunjovi.

Jalgpallis ongi väga palju erinevaid arvamusi ja isegi kui keegi on siin anonüümselt võiks rohkem püüda reaalseid argumente välja tuua ja mitte lahmida suvaliselt ja ebaviisakalt - muidu pole eriti huvitav arutada.

Sisene
TÄNA ÕHTUL
REAL LUUBI ALL
AHJUSOE TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Koolirahast hoolimata konkurendid kotti - Paide uus tase
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
23
21
1
1
62:16
64
2.
Paide Linnameeskond
24
18
0
6
60:25
54
3.
Nõmme Kalju FC
25
14
5
6
47:18
47
4.
Tallinna FCI Levadia
24
14
5
5
57:30
47
5.
Tartu JK Tammeka
25
8
7
10
28:37
31
6.
Viljandi JK Tulevik
25
9
2
14
27:42
29
7.
Tallinna JK Legion
25
6
6
13
20:40
24
8.
JK Narva Trans
25
5
6
14
23:37
21
9.
FC Kuressaare
25
4
7
14
23:52
19
10.
JK Tallinna Kalev
25
3
3
19
13:63
12
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
64
Paide Linnameeskond
54
Nõmme Kalju FC
47
Tallinna FCI Levadia
47
Tartu JK Tammeka
31
Viljandi JK Tulevik
29
Tallinna JK Legion
24
JK Narva Trans
21
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
12
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK