17-aastane üllatusmees püstitas rekordi ja kustutas lõplikult Meistrite liiga legendi Ancelotti lootuse (0)

Daniel Jebbison: esimest korda Premier League'is algkoosseisus, esimene värav kirjas. Kas uuel hooajal juba mõnes suurklubis? Foto: Scanpix / PA Wire / PA Images / Alex Pantling

Carlo Ancelotti on üks kolmest treenerist, kes võitnud Meistrite liiga kolme eri klubiga. Aga vanadest saavutustest pole palju kasu, kui tuleb 17-aastane teist mängu kõrgliigas tegev nooruk ja punase laterna 1:0 võidule lööb.

Täpselt nii läks Mesitrite liigast unistanud Evertoni ja Inglismaa kõrgliigast juba ammu välja kukkunud Sheffield Unitedi kohtumises, kus ainsa värava sai enda nimele 17-aastane Daniel Jebbison. Mullu laenulepingu alusel Chorley ridades Inglismaa tugevuselt kuuendas liigas kogemusi korjanud Jebbison oli 7. minutil värava ees jaol ja suunas võrku Jack Robinsoni madala söödu.

Jamaica juurtega, ent Kanadas sündinud ja mõne aasta eest Inglismaale kolinud Jebbison, kelle allkirja jahivad juba kuuldavasti nii Manchester United, Müncheni Bayern kui ka Dortmundi Borussia,  debüteeris Premier League'is kõigest nädalapäevad tagasi, kui sai Crystal Palace'i vastu väljakule 25 minutiks. Evertonile löödud väravaga kerkis ta aga noorimaks meheks, kes Premier League'is algkoosseisudebüüdil kohe jala valgeks saanud.

Kui Sheffield Unitedi jaoks ei muuda võidud enam ammu midagi ning neid ootab uuel hooajal esiliiga, siis Everton on viimaste voorudega maha mänginud viimasedki šansid uuel hooajal Meistrite liigasse jõuda ning aina kahtlasemaks muutub ka muudes eurosarjades osalemine. Tänase kohtumise võit jätnuks neile neljanda koha püüdmiseks veel vähemalt teoreetilised  šansid, nüüd jätkatakse aga kaheksandal tabelireal, eespool olevatest Tottenhamist ja West Hamist kolme punkti kaugusel.

Evertoni Achilleuse kannaks on sel hooajal osutunud mängud koduväljakul. Sel hooajal on nad Goodison Parkil kaotanud tervelt üheksa kohtumist, halvema hooaega pole klubil selles plaanis kogu pika tegutsemisaja jooksul ette näidata. 2021. aastal on kodus võetud vaid kuus punkti ja see annab vastavas tabelis Fulhami järel tagantpoolt teise koha.

Everton - Sheffield United 0:1 (0:1)