Ajastu lõpp, uue algus: Barcelona ja Real on isegi sente lugedes soosikud, aga teiste šansid aina kasvavad (0)

Märgilised mehed liikusid Hispaaniast edasi, aga Real ja Barcelona jäävad. Foto: Scanpix / AP Photo / Manu Fernandez

Barcelonal pole enam Lionel Messit. Real Madridil pole enam Sergio Ramost. Kas ajad on pöördumatult muutunud ja vana hea La Liga ei tulegi enam iial tagasi?

Selline hirm on muidugi asjatu. Mängijad tulevad-lähevad, klubid jäävad, liiga samuti. Aga pole ka mingit mõtet salata, et Messi lahkumisega kaotas La Liga lõplikult teisegi poole turundusrelvast, mille mõlemast rauast Ronaldo-Messi kuldaegadel mõnuga tuld anti. Nüüd on kaks nimetatud tippklubi iseenda loodud plindris, üks rohkem, teine vähem. Samas tähendab see ju, et kõigi teiste võimalused ainult kasvavad. Ja mida muud kui põnevat tiitliheitlust tahtagi?

Ent oleme siiski viisakad ja alustame meistritest. Kembelgu Real ja Barcelona pealegi liiga presidendi Javier Tebase, Superliiga põlastajate, teineteise või ükskõik kellega, mais viimase vooru draama abil väljateenitud tiitlini marssinud Atletico tõestas üle seitsme aasta jälle, et just nemad on suure duo vägevaimad konkurendid.

Kahe hooaja vahel on Diego Simeone tegelenud endale meelepärase tegevuse ehk peenhäälestusega. Ainsa suurema tõmbena on Udinesest toodud 27-aastane poolkaitsja Rodrigo de Paul, kes vedas põhimehena suvel Argentina koondise ihaldatud Copa America tiitlini. Tõsi, tema registreerimine venis viimase hetkeni, sest kui Reali ja Barcelona rahamuresid on põhjalikult dokumenteeritud, siis Atletico miljardi euroni ulatuvast võlakoormast räägitakse vähem.

Erinevalt Barcelonast õnnestus Atleticol siiski oma suurost võistkonna nimekirja kanda ning selleks ei pidanud isegi kedagi müüma, kuigi sahistatud on Saul Niguezi lahkumisest ning sel rindel võib kuni üleminekuakna sulgumiseni ehk augusti lõpuni veel midagi juhtuda. Küll aga peaks nüüd laualt maas olema Antoine Griezmanni võimalik naasmine, millega spekuleeriti Messi-saaga valguses. Et Messit enam pole, vajab Barcelona prantslast ise, olgugi tema palganumber meeletu.

Kuid et Alvaro Moratal lubati Juventuses laenul jätkata ja Luis Suarez, olgugi tema eelmise hooaja vorm kui tahes vägev, enam nooremaks ei lähe, vajab Atletico tiitli kaitsmiseks ikkagi ründajat. Kõige ilmselgema sihtmärgina on esile kerkinud Rafa Mir, ametlikult Wolverhamptonile kuuluv, ent kolmest viimasest hooajast kaks ja pool Inglismaa asemel siiski Hispaanias veetnud 24-aastana väravakütt.

Mir kõmmutas eelmisel hooajal liigatabelis tagantpoolt kolmandaks jäänud ja esiliigasse kukkunud Huesca eest 13 väravat ehk sama palju kui näiteks Griezmann Barcelonas. Praegu on üleminek takerdunud tavapärastesse nüanssidesse: Atletico tahab mängijat ja mängija tahab Atleticosse, Wolves tahab aga ... mõistagi rohkem raha. Ent kui Atletico peaks oma sihtmärgi kätte saama, jääb ikkagi õhku küsimus: kas Mir-Suarez duo suudab konkureerida Reali ja Barcelona väravaküttidega? Kui vastus on jaatav, pole tiitlikaitsmine võimatu.

Kas Ancelotti paneb Bale'i mängima?

Real Madrid pääseb viimasel ajal leheveergudele peamiselt sellega, et üritab kellegagi protsessida. Turul on oldud enda kohta üpris vagurad, aga eks sellelgi ole omad, peamiselt rahalised põhjused. Suurim vangerdus tehti ära treeneripingil, kust lahkus Zinedine Zidane ja kuhu naasis Carlo Ancelotti. Äkki on just tema see mees, kes suudab Eden Hazardist ja Gareth Bale'ist valges särgis parima välja võluda?

Suurim küsimärk on kindlasti keskkaitse, sest peale Ramose läks ära ka tema kindlaim partner Raphael Varane. Prantslase leping lõppenuks aasta pärast ja selle pikendamisest polnud ta huvitatud, sestap tuli Realil hambaid kiristades vastu võtta Manchester Unitedi 50 miljoni euro suurune pakkumine - enamat ei saanud selles olukorras küsida, ehkki Varane'i loovutamine olnuks rohkemat väärt.

Bayernist saabunud David Alaba moodustab tõenäoliselt koos Eder Militaoga tandemi, mis peaks kaitseliinis Ramost ja Varane'i asendama, ent kes, kas ja kuidas võtaks üle Ramose rolli meeskonna liidrina? Laenult naasis formaalselt ka Martin Ödegaard, kuid tundub, et norralase tee viib tagasi Londoni Arsenali ridadesse ja nüüd juba püsivalt. Selge on seegi, et Real valmistub vaikselt järgmise suve suureks tõmbeks, milleks peab saama Kylian Mbappe PSG-st enda ridadesse meelitamine.

Carlo Ancelotti on tagasi Realis. Viimati tuli Meistrite liiga, kas nüüd ka La Liga? Foto: Scanpix / Jonathan Moscrop / CSM via Zuma Wire

Ancelotti vanadest sõjaratsudest on Cristiano Ronaldo ja Ramos läinud, Luka Modric ei jõua enam kõiki mänge mängida ning ka Marcelo aeg kipub otsa saama. Alles on veel Toni Kroos ja teist noorust nautiv Karim Benzema, kuid uus hooaeg annab kindlasti esile tõusmiseks võimaluse Federico Valverde, Viniciuse ja Rodrygo sugustele talentidele. Kas tuleb vaheaasta enne Mbappe ümber tiirlema hakkavat järjekordset Galactico't või hoopis tiitliaasta?

Ning Barcelona ... jah, Barcelona. Mida on nende kohta veel öelda, mida poleks juba öeldud? Suur tükk ajas suu lõhki, Messist jäädi ilma, Sergio Agüero läks suurest kurvastusest pikaks ajaks katki, mõnda uut meest pole siiamaani registreerida saadud ja nii edasi. Aga neil on siiski Ronald Koeman, ja Messi taagast vabanemine võib olla isegi värskendav, kui osatakse kättejäänud kaardid õigesti välja mängida.

Pärisprobleemid hoopis tagaliinis

Messi Messiks, esmalt peab Barcelona kaitse korda saatma. Eelmisel hooajal löödi neile 38 väravat ehk 13 rohkem kui meistriks tulnud Atleticole ja 10 rohkem kui Real Madridile. Seda arvestades oli isegi väike ime, et tiitlijahis lõpusirge viimaste meetriteni konkurentsis püsiti. Valikut justkui oleks, aga igaühega käivad kaasas omad mured. Gerard Pique vananeb, Manchester Cityst saadud perspektiivikas Eric Garcia, Ronald Araujo ja Oscar Mingueza on jällegi pisut noored ja rohelised.

Kuna klubil tuleb niikuinii uuenduskuur läbida, võib eeldada, et Koeman usaldab jätkuvalt noori. Teatud moel märgiline on seegi, et põrunud Samuel Umtitist püütakse vabaneda ja ka Clement Lenglet näib olevat pigem maha kantud. Rünnakul peab -eriti Agüero eemaloleku ajal - kõik enda õlgadele võtma Memphis Depay, eelmisest hooajast märksa suuremat panust oodatakse kindlasti Antoine Griezmannilt. Liidrikoormat on võimelised kandma ka Frenkie de Jong ja Marc Andre ter Stegen, sestap on palju Koemani teha: kuivõrd suudab klubi ümbritsev lärm mängijaid mõjutada?

Sevilla pakkus suurele kolmikule vägevat konkurentsi kaua-kaua, enne kui hooaja lõpus omavaheliste mängude tulemusel ikkagi lõpuks neljandaks vajuti. Legendaarsele spordidirektorile Monchile mitteomaselt on klubi tänavune suvi olnud vaikne, turgu on veidi kombatud, aga midagi põrutavat pole korda saadetud. Vaid Bryan Gil kolis Tottenhami, vastu saadi Erik Lamela, kelle võimetelaegast ei suudetudki Londonis lõpuni avada. Esineliku kohast tahapoole jäämine oleks kindlasti pettumus, aga kas Julen Lopetegui suudab meeskonna veel sammukese edasi viia?

Kas Euroopa liiga võitjal Villarrealil on jõudu ka koduliigas üllatajaks tõusta? Foto: Scanpix / Peter Morrison / AP Photo

Pöörase penaltiseeria järel Euroopa liiga võitjana triumfeerinud ja ülikaua oodatud karika lõpuks ometi kätte saanud Villarreal näitas hooaja eelses Superkarikafinaalis Chelsea vastu, et suvel pole loorberitel looderdatud. Väravamasinast Gerard Morenost suudeti kinni hoida ja Unai Emery vaieldamatu treeneritarkuse toel võiks Kollane Allveelaev vähemalt Sevillale küll hambaid näidata, kui ka enamaks jõudu pole.

Ülejäänutel on omad rõõmud ja mured. Athletic Bilbao kaitseb küll tublilt, aga lööb ise vähe väravaid. Celta Vigol on ülikogenud Iago Aspas, Real Sociedadil jällegi meeskonnatäis põnevaid noori eesotsas Alexander Isakiga. Eelmise hooaja võimsalt lõpetanud Real Betisi legendaarne juhendaja Manuel Pellegrini peab tänavuseks leidma tasakaalu liiga- ja euromängude vahel. Ning tasapisi sirutab jälle tiibu ka nahkhiir Valenciast ...

Ent nii mõnigi klubi peab esmalt korda saama rahaasjad. Barcelona pole sugugi ainus, kes pole veel saanud liigalt luba kõiki suvel toodud mängijaid registreerida, sestap on oodata, et enne 31. augustit liigutab nii mõnigi klubi mehi siia- ja sinnapoole ning see võib jõujooni oluliselt muuta. Ettearvamatu? Loodame. Aga hirm, et La Liga ei suuda enam köita, tasuks küll unustada. Loodus tühja kohta ei salli ning pikas plaanis peaks liiga juhtkonna rangus rahaasjades kõigile osapooltele tulu tooma. Ole sa siis pealinnast, Katalooniast või Vahemeresaartelt.

Viis pidepunkti:

  • Kõiki kolme uustulnukat tasub pigem nimetada naasjateks. Espanyol, kes mullu 25-aastase katkematu La Ligas viibimise järel esiliigasse kukkus, kerkis kohe tippseltskonda tagasi. Neile peagi järgnenud Mallorca veetis samuti astme jagu madalamal vaid ühe aasta. Kolmandana kindlustas tõusu Rayo Vallecano, kes oli La Ligast eemal kaks hooaega.
  • Hispaania televaatajatele pakutakse jätkuvalt uuendusi. Näiteks saab igaüks nüüd ise valida nelja erineva kaameranurga vahel, sest signaali edastatakse otsepildis mitmest kaamerast. Samuti kasutatakse staadionite kohal senisest rohkem droone, ekraanile kuvatakse reaalajas statistikat ning edevas sõnastuses on välja reklaamitud ka "volumeetrilised videokordused". Inimkeeli tähendab see, et kordusi on võimalik vastava tehnika omamisel vaadata kolmemõõtmelistena.
  • Mängimise kõrvalt aina enam jalgpalliäri põhjatusse maailma sukelduva Gerard Pique ja Hispaania veebistaari Ibai Llanose veetav ettevõte plaanib novembris avada PortAventura teemapargis ala nimega "LaLiga29", kus on võimalik liigamänge jälgida. Tõmbenumbrina reklaamitakse taas välja koha peal kasutatavat uuenduslikku tehnoloogiat.
  • Kõrg- ja esiliigasse kuuluvast 42 klubist 38 kiitsid neljapäevasel hääletusel heaks koostööleppe CVC Capitaliga, mille kohaselt nimetatud fond maksab liigale 2,668 miljardit eurot, millest antakse järgmiste aastakümnete jooksul klubidele intressivaba laenu. Vastutasuks saadi 11% liiga teleõigustest. Vastavalt kokkuleppele peavad klubi 70% saadud rahast investeerima taristusse ja tehnoloogilisse arengusse. Uuenduse vastu olid Athletic Bilbao, Real Madrid, Barcelona ja veel üks klubi, kes pole seni seda kinnitanud. Need neli ei saa CVC investeeringust küll osa, ent ei pea ka tulevikus La Ligale oma tuludest tagasimaksena protsenti loovutama. Täpsemalt saab CVC-ga sõlmitud leppe kohta lugeda siit.
  • Fännid pääsevad tagasi staadionile, küll aga jääb neile lubatud kohtade arv kohalike võimude otsustada. Et Hispaanias on koroonaviirusesse nakatumine piirkonniti väga erinev, pole üleriiklike normide kehtestamine ega ka publikuarvu täiesti vabaks laskmine veel paraku mõeldav. Liiga president Javier Tebas on avaldanud lootust, et tribüünid võiksid täituda umbes 70 protsendi ulatuses.

Hooaja avavoor:

  • 13.08. kell 22.00 Valencia -Getafe
  • 14.08. kell 20.30 Mallorca - Real Betis
  • 14.08. kell 20.30 Cadiz - Levante
  • 14.08. kell 23.00 Alaves - Real Madrid
  • 14.08. kell 23.00 Osasuna - Espanyol
  • 15.08. kell 18.30 Celta Vigo - Atletico Madrid
  • 15.08. kell 21.00 Barcelona - Real Sociedad
  • 15.08. kell 23.15 Sevilla - Rayo Vallecano
  • 16.08. kell 21.00 Villarreal - Granada
  • 16.08. kell 23.00 Elche - Athletic Bilbao

Meeskonnad:

Alaves

Peatreener: Javier Calleja
Eelmisel hooajal: 16. koht
Üleminekud

Sisse: Florian Lejeune (Newcastle), Taichi Hara (Istra), Toni Moya (Atletico), Ivan Martin (Villarreal, laen), Mamadou Loum (Porto, laen).
Välja: Ramon Mierez (Osijek), Facundo Pellistri (Manchester United, laen lõppes), Deyverson (Palmeiras, laen lõppes), Inigo Cordoba (Athletic, laen lõppes), Rodrigo Battaglia (Sporting, laen lõppes).

Athletic Bilbao

Peatreener: Marcelino
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud

Sisse: Kenan Kodro (Valladolid, laen lõppes), Inigo Cordoba (Alaves, laen lõppes).
Välja: Inigo Vicente (Mirandes, laen).

Atletico Madrid

Peatreener: Diego Simeone
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud

Sisse: Rodrigo de Paul (Udinese), Marcos Paulo (Fluminense), Ivan Šaponjic (Getafe, laen lõppes).
Välja: Nicolas Ibanez (Pachuca), Alvaro Morata (Juventus, laen), Vitolo (Getafe, laen), Moussa Dembele (Lyon, laen lõppes), Lucas Torreira (Arsenal, laen lõppes), 

Barcelona

Peatreener: Ronald Koeman
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud

Sisse: Sergio Agüero (Manchester City), Eric Garcia (Manchester City), Memphis Depay (Lyon), Emerson (Real Betis), Moussa Wague (PAOK, laen lõppes).
Välja: Lionel Messi (leping lõppes), Jean-Clair Todibo (Nice), Junior Firpo (Leeds), Juan Miranda (Betis), Carles Alena (Getafe), Francesco Trincao (Wolverhampton, laen).

Cadiz

Peatreener: Alvaro Cervera
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud

Sisse: Tomas Alarcon (O'Higgins), Jeremias Ledesma (Rosario Central), Varazdat Haroyan (Astana).
Välja: Augusto Fernandez (lõpetas karjääri), Ivan Šaponjic (Atletico, laen lõppes), Ruben Sobrino (Valencia, laen lõppes), Jairo Izquierdo (Girona, laen lõppes).

Celta Vigo

Peatreener: Eduardo Coudet
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud

Sisse: Franco Cervi (Benfica), Matias Dituro (Universidad Catolica, laen), Gabriel Fernandez (Zaragoza, laen lõppes).
Välja: Sergio Alvarez (lõpetas karjääri), Alvaro Vadillo (Espanyol), Jozabed (Malaga), Jeison Murillo (Sampdoria, laen lõppes), Aaron Martin (Mainz, laen lõppes).

Elche

Peatreener: Fran Escriba
Eelmisel hooajal: 17. koht
Üleminekud

Sisse: Ivan Marcone (Boca Juniors), Lucas Boye (Torino), Pedro Bigas (Eibar), Enzo Roco (Fatih Karagümrük), Johan Mojica (Girona), Kiko Casilla (Leeds, laen).
Välja: Nino (lõpetas karjääri), Paulo Gazzaniga (Tottenham, laen lõppes), Emiliano Rigoni (Zenit, laen lõppes).

Espanyol

Peatreener: Vicente Moreno
Eelmisel hooajal: 1. koht (Segunda division)
Üleminekud

Sisse: Landry Dimata (Anderlecht), Alvaro Vadillo (Celta), Miguelon (Villarreal).
Välja:  -

Getafe

Peatreener: Michel
Eelmisel hooajal: 15. koht
Üleminekud

Sisse: Carles Alena (Barcelona), Stefan Mitrovic (Strasbourg), Vitolo (Atletico, laen), Jose Juan Macias (Guadalajara, laen).
Välja: Amath Ndiaye (Mallorca), Angel Rodriguez (Getafe), Takefusa Kubo (Real Madrid, laen lõppes), Cucho Hernandez (Watford, laen lõppes), Sofian Chakla (Villarreal, laen lõppes).

Granada

Peatreener: Robert Moreno
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud

Sisse: Carlos Bacca (Villarreal), Antonin (Rayo Vallecano, laen lõppes).
Välja: Roberto Soldado (Levante), Rui Silva (Betis), Yangel Herrera (Manchester City, laen lõppes), Kenedy (Chelsea, laen lõppes), Domingos Quina (Watford, laen lõppes), Nehuen Perez (Atletico, laen lõppes), Jesus Vallejo (Real Madrid, laen lõppes).

Levante

Peatreener: Paco Lopez
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud

Sisse: Roberto Soldado (Granada), Enric Franquesa (Villarreal).
Välja: -

Mallorca

Peatreener: Luis Garcia
Eelmisel hooajal: 2. koht (Segunda division)
Üleminekud

Sisse: Amath Ndiaye (Getafe), Angel Rodriguez (Getafe), Dominik Greif (Slovan), Jaume Costa (Villarreal), Pablo Maffeo (Stuttgart, laen), Takefusa Kubo (Real Madrid, laen).
Välja: Ante Budimir (Osasuna), Murilo (Braga, laen lõppes), Alvaro Gimenez (Getafe, laen lõppes).

Osasuna

Peatreener: Jagoba Arrasate
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud

Sisse: Ante Budimir (Mallorca), Kike (Eibar), Cote (Eibar), Jonas Ramalho (Girona).
Välja: Ruben Martinez (Larnaca), Jonathan Calleri (Deportivo Maldonado, laen lõppes), Jony (Lazio, laen lõppes).

Rayo Vallecano

Peatreener: Andoni Iraola
Eelmisel hooajal: 6. koht (Segunda division, play-off'i võitja)
Üleminekud

Sisse: Fran Garcia (Real Madrid), Ivan Balliu (Almeria).
Välja: Antonin (Granada, laen lõppes), Ivan Martos (Almeria, laen lõppes).

Real Betis

Peatreener: Manuel Pellegrini
Eelmisel hooajal: 6. koht
Üleminekud

Sisse: Juan Miranda (Barcelona), Youssouf Sabaly (Bordeaux), Rui Silva (Granada).
Välja: Emerson (Barcelona), Aissa Mandi (Villarreal).

Real Madrid

Peatreener: Carlo Ancelotti
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud

Sisse: David Alaba (Bayern), Gareth Bale (Tottenham, laen lõppes), Dani Ceballos (Arsenal, laen lõppes), Jesus Vallejo (Granada, laen lõppes), Luka Jovic (Eintracht, laen lõppes), Martin Ödegaard (laen lõppes).
Välja: Sergio Ramos (PSG), Raphael Varane (Manchester United), Takefusa Kubo (Mallorca, laen), Brahim Diaz (Milan, laen).

Real Sociedad

Peatreener: Imanol Alguacil
Eelmisel hooajal: 5. koht
Üleminekud

Sisse: Peter Pokorny (Salzburg), Mat Ryan (Brighton), Willian Jose (Wolverhampton, laen lõppes).
Välja: -

Sevilla

Peatreener: Julen Lopetegui
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud

Sisse: Marko Dmitrovic (Eibar), Ibrahim Amadou (Angers, laen lõppes), Rony Lopes (Nice, laen lõppes).
Välja: Bryan Gil (Tottenham), Juan Soriano (Tenerife).

Valencia

Peatreener: Jose Bordalas
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud

Sisse: Omar Alderete (Hertha, laen), Javi Jimenez (Albacete, laen lõppes).
Välja: Patrick Cutrone (Wolverhampton, laen lõppes), Christian Oliva (Cagliari, laen lõppes), Ferro (Benfica, laen lõppes).

Villarreal

Peatreener: Unai Emery
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud

Sisse: Juan Foyth (Tottenham), Aissa Mandi (Betis), Boulaye Dia (Reims), Manu Morlanes (Almeria, laen lõppes), Sofian Chakla (Getafe, laen lõppes).
Välja: Carlos Bacca (Granada), Jaume Costa (Mallorca), Enric Franquesa (Levante), Miguelon (Espanyol), Ivan Martin (Alaves, laen), Xavi Quintilla (Leganes, laen).

Eelvaate autori ennustus:

1. Real Madrid
2. Atletico Madrid
3. Barcelona
4. Sevilla
5. Villarreal
6. Real Sociedad
7. Celta Vigo
8. Athletic Bilbao
9. Real Betis
10. Valencia
11. Levante
12. Getafe
13. Granada
14. Cadiz
15. Espanyol
16. Osasuna
17. Alaves
18. Mallorca
19. Rayo Vallecano
20. Elche

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
VARSSAVI OOTAB!
Slovakkia-sammuga hinnalisi minuteid kogunud Jürgens: vajasin neid, et koondises jälle viie minutiga krampi ei saaks
VÄRSKED VUTIJUTUD
KOONDISEMÄNGU EEL
LIIGA OTSIB MEISTRIT
Kaheksa paremat, kes on kukutanud parimaid: Ajaxi ja Benfica esiareenidel lüüakse tuled eriliselt põlema
KOONDISE KESKVÄLJAMEHED
VARSSAVI EEL
Eesti koondist tabas suure mängu eel tagasilöök: üks mees jääb esialgu lennukilt maha
VARSSAVI EEL
Sõelmäng | Väravakuningas Henri Anier: pole olemas võimsamat emotsiooni, kui Eesti eest löödud värav
Eesti koosseis Poola vastu: Klavan, Mets ja Vassiljev olemas, kutse sai ka Laur
OTSUSED
Videokohtunik | Kes kelle kukutas ja kelle jalale ikkagi astuti?
PIKEMAT LUGEMIST
VARSSAVI OOTAB
Eesti, pane valmis! Poola koondise koosseis kubiseb suurtest nimedest
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
3
3
0
0
14:0
9
2.
Paide Linnameeskond
3
3
0
0
8:2
9
3.
Nõmme Kalju FC
3
2
1
0
9:0
7
4.
Tartu JK Tammeka
3
2
1
0
7:1
7
5.
Tallinna FC Flora
3
1
1
1
5:4
4
6.
Pärnu JK Vaprus
3
1
0
2
3:6
3
7.
JK Tallinna Kalev
3
0
2
1
3:5
2
8.
FC Nõmme United
3
0
1
2
1:5
1
9.
FC Kuressaare
3
0
0
3
2:15
0
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
0:14
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Kas HPV-ga nakatumine võib tekitada vähki ka meestel?
VIDEOKOHTUNIK

Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?

Vaata kõiki episoode siit!

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
9
Paide Linnameeskond
9
Nõmme Kalju FC
7
Tartu JK Tammeka
7
Tallinna FC Flora
4
Pärnu JK Vaprus
3
JK Tallinna Kalev
2
FC Nõmme United
1
FC Kuressaare
0
JK Narva Trans
0