Atletico vältis napilt Barcelona saatust ja tiitel tuli tänu Oblakile käeulatusse (0)

Atletico mängijad olid Jan Oblakile tänu võlgu. Foto: Scanpix / AP Photo / Bernat Armangue

Hispaania liigatabeli liider Atletico Madrid pääses napilt sellest, et korrata päev varem kaheväravalise edu maha mänginud ja enda tiitlilootusi ähmastanud Barcelona tempu. Kodus võideti Real Sociedadi 2:1 ja liiguti liigatiitlile taas pisut lähemale.

Mängu algus kulges Atleticole soodsalt, sest 16. minutil sokutas Yannick Carrasco palli Sociedadi väravavahi Alex Remiro jalge vahel võrku ja 28. minutil realiseeris Angel Correa väravaks Luis Suareze hea eeltöö. Kuid Sociedad kosus ja lõpuks pidi Atletico tänama oma väravavahi Jan Oblaki suurepärast tegutsemist.

Teisel poolajal jõudis Sociedad väravale aina lähemale, tabades kümmekond minutit enne mänguaja täitumist ka posti, kuniks lõpuks oma tahtmine saadi. Nurgalöögi järel jäi pall värava ette põrkama ja enne kui Oblak reageerida suutis, oli jaol Igor Zubeldia. Viigiväravani külalised siiski ei jõudnud ning Atletico kasvatas edu liigatabelis Barcelona ees neljale ja Real Madridi ees viiele punktile.

Real mängib neljapäeva õhtul võõrsil Granadaga ning kui sealt ei peaks võitu võetama, on Atleticol šanss kindlustada tiitel juba järgmises voorus, kus kohtutakse Osasunaga. Kui aga Real võidab, on vahe jälle vaid kaks punkti ning tiitliheitlus jätkub.

Suure kolmiku selja taga pole lootust medalist maha matnud ka Sevilla, kes alistas tänu suurima väravaküti Youssef En-Nesyri tabamusele 1:0 Valencia. Atletico võit kustutas küll teoreetilisegi tiitlilootuse, sest kuuepunktilise vahe juures on Sevilla omavaheliste mängude arvestuses Atleticoga miinuses, aga punkti kaugusel oleva Reali ja kahe punkti kaugusel oleva Barcelona püüdmine ei ole endiselt võimatu.

Tabeli teises otsas kergitas Huesca end võiduga vähemalt ajutiselt kolme viimase seast välja, kuid Real Valladolidil on selle vooru kohtumine veel pidamata. Enda elu kipub jätkuvalt keeruliseks tegema ka Getafe, kes kaotas 0:1 Celta Vigole ja maadleb samuti püsimajäämise nimel.

Atletico Madrid - Real Sociedad 2:1 (2:0)