Bayern ei komista: Lewandowski jõudis võimsa verstapostini ning tiitel tuli lähemale (0)

Eile mängiti Saksamaal üle pika aja taas jalgpalli ning punkte teenisid kaks tabelitippu: Dortmundi Borussia ja Mönchengladbach. Täna suutis samaga vastata liigaliider Müncheni Bayern, kes alistas raskelt, kuid kindlalt Berliini Unioni. Varasemas matšis suutis tabeli alumises otsas olev Mainz üllatada Kölni ning viigipunkti napsata.

Täna sai esimest korda ajaloos Berliini Union võõrustada kodumaa edukaimat meeskonda - Müncheni Bayernit. Vaid kaksteist aastat tagasi tuli neile külla Baierimaa hiiu duubelmeeskond (koos Thomas Mülleriga), kellele ka kaotati, kuid nüüd jõudis suurtiimide aeg kätte. Sarnaselt tosin aastat tagasi juhtunule ei olnud ka täna Die Eisernen'i tiimil just väga palju lootust punktisaagile, kuid sellegipoolest suudeti Hans-Dieter Flicki hoolealuste elu keeruliseks teha. On ju teada, et jõulise mängustiiliga tuntud Union on koduväljakul juba alistanud nii Dortmundi kui ka Mönchengladbachi.

Kui mängu esimese pealelöögi sai kirja Unioni mängumees, siis edaspidi kontrollisid olukorda eeldatavad favoriidid: vastaste viiesest kaitseliinist oli algul küll keeruline läbi murda, aga tasapisi hakkas see tänu Alphonso Daviesi spurtidele töötama. Näiteks 20. minutil lükkas Müller palli nurgalöögi järel tühja väravasse, kuid hiljem otsustasid videokohtunikud, et sakslane oli siiski suluseisus. Oodatud tabamus tuli pisut enne poolajavile, mil endine Dortmundi mängumees Neven Subotic jalaga Leon Goretzkat tabas ja Bayernile penalti kinkis. Lööma läks Robert Lewandowski ning mees sai kirja oma hooaja 40. värava.

Teisel poolajal jätkati taas külaliste taktikepi all ning võimalusi tekkis neil palju. Korra sai Goretzka peale Mülleri efektset kannasöötu proovida ning pisut hiljem lajatas Lewandowski sakslase pehme tsenderduse vastu Unioni kaitsemängijat. Kuid lõpp-produktist jäi nagu ikkagi puudu. Pealinlased jõudsid samuti vahel ründefaasi ning asi ei olnud veel sugugi otsustatud.

Kuid juhtus nii nagu tavaliselt: 80. minutil lükkas Benjamin Pavard Joshua Kimmichi nurgalöögi võrku ning 2:0 eduseis püsis kindlalt lõpuvileni. Müncheni Bayern teenis oma seitsmenda järjestikuses võidu ning uue peatreeneri käe all on nüüdseks löödud keskmiselt kolm (!) väravat igas mängus.

Varasemast matšist väljus tõenäoliselt rõõmsamana Mainzi meeskond, kes suutis 0:2 kaotusseisust kümne minutiga punkti välja võluda. Valus oli see muidugi Kölnile, kes jääb nüüdseks kuue punkti kaugusele ihaldatud eurokohast. See-eest nende mängumees Mark Uth sai huvitava saavutusega hakkama: nimelt on ta esimene Kölni mängija viimase 15 aasta sees, kes on üheksas järjestikuses mängus suutnud vastastele värava lüüa või tekitada.

Köln - Mainz 2:2 (1:0)