Bayern kaotas taas punkte, liiga sai üllatusliidri, Leverkuseni mõõn jätkub (1)

Bayern minetas ründeteravuse. Foto: Scanpix / Imago images / Matthias Koch

Bundesligas kaotas teist mängu järjest punkte Müncheni Bayern, kes tegi võõrsil 1:1 viigi Berliini Unioniga. Järjekordse pettumuse pidi üle elama ka Leverkuseni Bayer.

Heas hoos olev Sheraldo Becker viis juba 12. minutil Unioni juhtima, saades kirja viienda värava viiest mängust, kuid kõigest kolm minutit hiljem saatis Jamal Musiala blokeeritud löögist palli saanud Joshua Kimmich selle Unioni väravasse ja viigistas. Pausile mineku eel oli Leroy Sanel suurepärane võimalus Bayern ka juhtima viia, kuid tema löögi tõrjus Frederik Rönnow.

Meeskonna kohta, kes lõi liigas kahe esimese võõrsil peetud mänguga 13 väravat, jäi Bayern oma ülekaalu võimalusteks vormistamisega üllatavalt hätta ning korra pidi hoopis Manuel Neuer tõrjuma Jamie Lewelingi ohtliku löögi. Pettumust valmistavast 1:1 viigist hoolimata on Bayern aga jätkuvalt ainus meeskond, keda Union ei ole Bundesligas võita suutnud.

Hooaega kolme järjestikuse kaotusega alustanud Leverkuseni Bayer sai eelmises voorus Mainzi alistades lõpuks punktid kätte, kuid nüüd jäädi kodus taas Freiburgile alla. Avapoolaeg seejuures võideti, aga kohe teise alguses lubati Freiburgil nelja minuti sees kaks väravat lüüa ja juhtima asuda. Patrik Schick tõi kodumeeskonna korraks veel viigini, aga peagi pääses Freiburg jälle ette ja enam võitu käest ei andnud, tõustes ühtlasi tabeli tippu.

Hooaja esimesele punktile oli lähedal Bochum, aga Bremeni Werderi kaks hilist tabamust viisid siiski positiivse tulemuse käest. Stuttgart sai kodus Schalkelt viigi kätte hoolimata sellest, et alates 67. minutist mängiti vähemuses, Wolfsburg andis aga kiirele avaväravale vaatamata edu käest ja kaotas 2:4 Kölnile, kes püsib samuti sel hooajal veel löömatuna.

Berliini Union - Müncheni Bayern 1:1 (1:1)